Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NeoPampalini

    senior tag

    Nincs nekem szerencsém ezekkel az Ariston kazánokkal... :DDD

    Egy Genus One 24 melegvíztárolós cuccot cseréltem le teljesen nemrég, már a fél bele ki lett cserélve (a ventilátortól a panelig), de az istennek nem működött tovább 30 másodpercnél se a fűtés, se a melegvíz gyártás, és kábé az összes hibakódot random képes volt dobálni.

    A szerelőm azt mondta, az "eggyel butább" Ariston jobb, így lett belőle egy Clas One. Egyrészt, másrészt ez csavarpontosan ugyanaz, mint a Genus, tehát nem kell átszerelvényezni semmit.

    Régi kazán le, rendszer átöblít, új kazán fel, tök jó... volt, kb. két hónapig. Most, hogy már fűteni is kell(ene néha), ugyanazt csinálja, mint a régi, annyi különbséggel, hogy csak a melegvízzel van probléma. :DDD

    Valami átok lehet ez, mert általában akkor jelentkezik, ha odakint kb. 10-12 fok van (vagy kevesebb), azaz este, amikor fürdenék, nincs melegvíz. :D

    Reset után elkezd küzdeni a készülék, hallom, hogy fél percig ég a láng, satöbbi, utána a keringetőn (?) kívül mindent leállít, gondolkozik 10 másodpercet, újrakezdi, és minden 3-4. ilyen körnél 1p2 hibával leáll.

    A hibakód 1p2, amit nem értek, mert ez az internet szerint nem is a melegvízre, hanem a fűtésre vonatkozóan jelenti azt, hogy "elégtelen keringetés"... WTF?

    Na, mindegy, itt nem megoldást keresek, csak ki akartam írni magamból, holnap hívom a szerelőt, hogy vuduzza meg, mert ez nem állapot. Szerintem már utál engem, annyiszor járt nálam január óta. :D :D :D

Új hozzászólás Aktív témák