Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Szóval nem azért írok, mert pont az enyém lesz a 400-adik hozzászólás, hanem azért, mert lenne néhány kérdésem az infrapanelokkal kapcsolatosan. Viszont nagy baj, hogy a topik teljesen kihalt, ezért kérném, hogy azok, akik régebben elég sűrün feljártak ide, és hasznos infókat osztottak meg, mint pl. Porcupain fórumtárs, azok adjanak már életjelet magukról ,hogy időnként figyelik ezt a fórumot, mert addig fölösleges kérdeznem, hogyha úgysem válaszol rá senki.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz karucz #401 üzenetére

    Üdv! Köszi, hogy jelentkeztél, a következők érdekelnének. Két szoba fűtését szeretném majd megoldani mennyezetre szerelhető infrapanelekkel, ezzel gyakorlatilag megtudnám szüntetni a gázfelhasználást a lakásban. Vezérelt áram van a lakásban, melegvíz előállítás villanybojlerrel, sütés-főzés villanytűzhellyel. Egy olyan társasházi lakásban lakok, ami a hatvanas évek elején épült kis méretű tömör téglából, a falvastagság 40 cm. Erre most kerül fel kívülről, egy 10 cm vastag Nikecelles hőszigetelő réteg. A lakás első emeleti, tehát alulról és felülről is van lakás. A nyílászárók 7 éve lettek kicserélve műanyagra, viszont eléggé közepes minőségűek.( 3 légkamrások, az üvegek 1,4 UG értékűek.)
    A hálószoba 15,3 m2-es keleti-déli tájolású, egy ablak van rajta ami keletre néz, a másik külső fal déli fekvésű. A nappali 17,5 m2-es déli-nyugati tájolás. Egy erkélyajtó és két ablak van rajta, ezek nyugatra néznek, a másik külső fal déli fekvésű. A szobák belmagassága 2,8 m. Az eddigi gázfűtésnél télen kb. 18-20 fok elég volt nekünk a szobákban, éjszaka 15-16 fok.
    Az eddig közölt paraméterek alapján az érdekelne, hogy kb. ugyanezeket a hőmérsékleteket tartva, szobánként saccperkb. mennyi watt kellene a fűtéhez. Még annyit, hogy olvasgatva különböző véleményeket, úgy gondolnám, hogy 400 wattos panelnél nagyobb teljesítményűeket nem szívesen raknék a fejem fölé, inkább a panelok darabszáma legyen több.
    Arra vonatkozólag lehet-e valami adatot kapni, hogy pl. egy olyan téli napon amikor éjszaka mínusz 6-8 C fok van, és napközben is fagypont alatt van a hőmérséklet, akkor 24 órából hány órát működnek a panelok, hogy tartani tudják ezt a 18 fok körüli hőmérsékletet.
    Előre is köszi a segítséget.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz evrogaben #404 üzenetére

    Üdv!
    Köszi az infókat, de azért engem még érdekelne egy-két dolog. Első olvasatra elég brutálisnak tűnik ez a 22 db panel, a maga közel 8 KW-os fogyasztásával, de nem tudom, hogy hány darab helyiség, és hány négyzetméter van fűtve. Egy 200 négyzetméteres lakóház esetén, már nyilván más a leányzó fekvése.
    Két hozzászólással feljebb írtam, hogy én egy viszonylag jól szigetelt 15,3 m2-es, és egy 17,5 m2-es szobák fűtését szeretném megoldani infrával. Ezért kérdezném, ha esetleg vannak ekkora, vagy közel hasonló méretű szobák, ott hány darab panellal, és milyen teljesítményűvel fűtötök.
    Esetleg, van-e adatod arra vonatkozólag, hogy egy olyan átlagos téli napon, amikor nem emelkedik a hőmérséklet fagypont fölé, és mondjuk hétvége van, amikor egész nap otthon vagytok, hány órát fűtenek a panelok, és milyen hőmérsékletre vannak beállítva?
    Egyébként bármilyen más infót -ha van időd leírni- szívesen vennék.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz evrogaben #406 üzenetére

    Köszi az infókat!

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Alukard #408 üzenetére

    Üdv!
    Amennyiben az előző néhány hozzászólást elolvastad, közte az enyémet is, akkor láthattad, hogy én is csak a tapogatózás szintjén vagyok infrapanel ügyben. Viszont már elég sok infót összegyűjtöttem a neten, illetve beszéltem egy villanyszerelésel foglalkozó kft. ügyvezetőjével is, így nagyjából már képben vagyok.
    Visszatérve a Te problédmára, az általad vázolt helyzetben, én mindenképpen megtartanám a konvektoros fűtést. Ahogy írtad is, a konvektor cseréje kb. 50 e ft-al eleve olcsóbb. Ami nálad a fő probléma, hogy nagy a belmagasság, és ezért is jött ki a 2100 W-os teljesítmény szükséglet. A megoldás az lehetne, hogy a gipszkartonnal kialakítani álmennyezetet kb. 2,7-es belmagasságra, csak hát ez megint plussz költség.
    Szóval, ha más egyéb szempont nem játszik, akkor szerintem maradj a gázkonvektor mellett.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák