Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv all! Biztos rossz helyre írok de a végső megoldás itt lesz :D

    Párásítás témakör. Nemrégiben indult a fűtés és ezzel lecsökkent a páratartalom is. Eddig is tudtam hogy gáz van télen (analóg mérés 30-40% között) de egy időjárás-állomás beltéri egysége még ettől is rosszabb 20% alatti értéket kezdett mérni.

    Utóbbihoz utánaállítottam az analógot (állítható és javasolt is a beállítás beüzemeléskor, de mivel nem volt kontroll így nem csináltam vele semmit). Most szinkronizálva egyformán mérnek.

    A párásító beszerzéséig a radiátor felét vizes törölközővel borítottam be, ami óránként 100ml vizet párologtat. A páratartalmat 30-35% között viszi, ha kétóránként cserélem. A párásító hasonló értéket produkál magában de inkább a 30%hoz van közelebb mint a 35%hoz. A párásító egy ultrahang alapú hideg párásító.

    Érdekességként megemlítem hogy a törölközős módszernél tiszta a levegő, míg párásítóval köd van (lézernél látszik a sugár) még sincs különbség a páratartalomban. Ez hogy lehet?

    És most jön a lényeg: a 30-35% továbbra is gyenge és nem akarok drágább párásítót venni.
    Merülőforralóval forralnék vizet 1-2 órán át este. Bírják ezt a fajta igénybevételt?

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák