Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz anorche1 #54202 üzenetére

    Attól még lehet cserélni, sőt HP laptopnál tapasztaltam, hogy csere után letiltott az elektronika, de nagyon egyszerűen lehetett aktiválni, külső feszültség rákapcsolásával. (Többször is kipróbálva, tehát nem csak véletlen volt.)

    De nálad más a helyzet, ez nem smart akku, nincs digitális kapcsolat. Sem egyvezetékes:

    Sem kétvezetékes:

    Az egyszerű mobilakkukban lévő elektronika nem ilyen intelligens, csak a szokásos védelmeket látja el (áram, feszültség, hőmérséklet). Egy különálló termisztor a plusz biztonsági védelem, az elektronika hibája esetére.

    Ha átrakod az elektronikát a termisztorral együtt, elvileg menni kéne. A termisztor hiánya annyiból érdekes (a biztonsági kérdés mellett), hogy emiatt hibaüzenettel reagálhat a táplált eszköz. Fix ellenállással ugyan lehetne helyettesíteni, de az meg nem mér hőmérsékletet, oda a biztonság.

    (#54201) mzso

    Attól függ, mi a cél, nem tudom vizualizálni, vagy túl sok az elképzelhető lehetőség.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák