Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    Javítottam egy tápegységet, házi gyártású, rezonáns táp, kísértetiesen hasonlít Skoriéra, pár apró eltérés van csak. Miután az elrepült dolgokat kicseréltem (érdekes: Mindkét FET jó volt, a táp mégis zárlattal indult, de azért kapott újakat, meg a híd kondijait, diódáit, az indító diakot és a primer puffert is), nem akart indulni-a híd kimenetén stabil 30Vdc volt. Kivettem, majd cseréltem az alsó FET-et, védelem tirisztorát, akkor is. Kivettem a diakot, aztán a rezonáns tank alsó kondiját, majd lekötöttem a hidat is a meghajtó tekercsről és még mindig..12-szer néztem át a panelt töviről hegyire, mértem DC ellenállást, meg szakadást mindenfelé, meg átforrasztottam ide és oda, semmi változás, ugyanúgy 30 V. Estére már épp feladtam volna, erre ráraktam bekapcsolt állapotban a mérőcsúcsokat a felső FET D-S lábára, és ettől azonnal megindult és azóta is megindul minden indításkor. :D Bár az ott lévő ellenállást többször kimértem, azért kicseréltem, mondjuk a diak köre akkor is kellett volna érje legalább a nyitási küszöböt. Azóta is működik. De én ilyet még nem láttam.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák