Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Jancsi #10182 üzenetére

    A T-Bird-öt, hogy használható-e erre a célra, megpróbálom megkérdezni ma bent a tanártól.
    Viszont azt még nem mondtam, hogy a kapcs rajzodban meg belezavarodok a sok tranzisztorba.
    Minek ide ennyi ?
    Ennyit beszerelni sem kevés (panelfúrás, forrasztás), meg a nyákot megtervezni hozzá is nehezebb.
    Nekem csak annyi kellene, hogy a kijelző rész külön helyről kapja a tápot, és azt kapcsolja az AVR.
    A közös anódos / közös katódosban meg akár rugalmas vagyok, amelyikkel egyszerűbb megtervezni és kivitelezni a nyákot, lehet az benne akár.
    Mivel úgysem zöld lesz, hanem piros, ezért a Lomexes akciós kijelző nem jó hozzá, és kétlem hogy komolyabb különbség lenne árban a közös anódos és közös katódosak közt.
    Meg sajnos amúgy sem a kijelző lesz a drága dolog az egészben, hanem a doboz (meg először is próbálok keresni még plexi előlaposat...), a gombok (még ezt sem tudom hogyan valósítom meg, ötlet ?), az AVR, a külső táp, stb.

    Illetve N csatornás Mosfet-el (pl. BS270, SS98) ugyanúgy kiválthatom a tranzisztor + bázis áram korlátozó ellenállásokat. Vagyis a PNP-ket nem, mert oda P csatornás mosfet kellene gondolom.
    De a "Select"-ekhez miért kell egy NPN és egy PNP is ?
    A PWM-nél szintén ?

    Akkor ez most ahogy látom közös anódos kijelzővel van. Vagy mégsem ?
    Mivel ugyan az 5V-os táp felül van (a kijelző közös pont felé), de a szegmens mégis magas szintre kapcsol be. :F

    Kipróbáltam a Tina-t is, egész jónak tűnik elsőre, csak majd "beszerzem" a nem demót, mert ebben még menteni sem lehet...
    Viszont asszem az sem írta, amikor leraktam egy 7 szegmensest, hogy az most közös anódos vagy közös katódos lett-e.

    "Sorosportnak az esetek többségében megteszi egy USB soros illesztő is, sok "gyári" progrmaozóban is olyan van."
    Persze, ezt tudom. És sok esetben az is egy Atmega. :)

    "Debugolni úgy tudod, hogy megnézed a kijelzőt, ha az van rajta amit látni szeretnél akkor örömbódottá, ha nem akkor megpróbálsz rájönni hol a bibi."
    Hát így is lehet végülis, de azért ez nem a leg kifinomultabb megoldás. :U
    Én most eléggé hozzászoktam a debuggoláshoz a T-Bird-el a laborokon.

    "De néhány mikrokntrollerben van debugWIRE On-chip Debugging, amiről fogalmam, hogy működik."
    Na akkor ezt is megpróbálom megkérdezni.

    Az ISP alatt azt hittem az SPI-t értetted.
    De aztán kiderült hogy tényleg létezik ISP is google ,csak az egyenlőre nem tudom mi.
    Találtam arról is egy részletes építési leírást: link

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák