Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz #71562240 #45454 üzenetére

    Számomra eddig jazz és komolyzene területeken is könnyű volt legyőzni a CD-vonalat az analóg vonal által, azonos kategóriájú lejátszókat alapul véve, bármely árszegmensben.

    Én használt árakat veszek alapul. A Proton AC-420 (multibites) CD-lejátszómat vettem mondjuk 15k körüli összegért. Egy Philips CD-350 (TDA1540, cdm-2) használtan (modifikálatlanul, mert úgyis kielégítően képes szólni) szintén megkapsz ennyiért. Ez a két CD-lejátszó két teljesen különböző világ: előbbi vékonyabban szóló, sok részletet megmutató, de zenei, másik "analógosabb", több méllyel, kevesebb magassal, szebb, hangsúlyosabb középpel. A Thorens lemezjátszómat akkor (ortofon FF15-ös hangszedővel, ami komolyzenére mondhatni alkalmatlan) 35-40 ezerért vettem. Nézel bele hangszedőt mondjuk 15-20 ezerért (de megjegyzem, nem csak egyet próbáltam ki). Akkor ott tartunk, hogy a digitális került úgy 15-be, az analóg 55-60-ba. Kell még ezen kívül jó riaa korrektor is, hogy ne azon múljék: az 30 ezrembe került (az alisca orange riaa-korrektora; persze lehet építeni is, aki tud, de itt most azt nem feltételezzük.). Akkor már 85-90k-nál járunk az analóg esetén. És mégis a digitális szól szebben, zeneibben, az analóg meg ebben a kategóriában vagy egy már kiegyenlítettebb, de sehogy nem szóló mosott valami, vagy egy bizonyos tartományban erősen kiemelő, komolyzenére még kevésbé alkalmatos hang. Ha kíváncsi voltam, hogyan tud zenélni a rendszerem, bizony CD-t kellett elővennem, nem LP-t. ;) Én sem vagyok LP-ellenes, de hogy alacsonyabb árkategóriában nem a CD szól szebben egy kiegyenlítettebb rendszeren, azt nehezemre esik elhinni. Ezen felül LP esetén megkerülhetetlen tényező, hogy a belső barázdák sehol nincsenek a külső barázdákhoz képest hangminőségben: még ha torzítás nélkül végig is megy ott a műsor, érezhetően csökkent a levegősség, a nyitottság, a felbontás a külső barázdákhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák