Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    Csendben kérdezem meg (nem óhajtok lavinát inítani el vele, de ha mégis, remélem nem olyan nagy baj) a következőt... :) Tartok tőle nem is lehet rá ''egyetemes'' választ adni, de hátha valakinek sikerül.

    Több helyen is olvastam, pl. eme topikban fentebb is, hogy a jobb rendszerek előnyei igazából összetettebb zenénél hallhatók, érezhetők. Az összetettség itt (feltételezem) hangszerelésre vonatkozik (szóljatok ha tévedek).
    Némi túlzással, minél nagyobb zenekar szólaltatja meg a művet, annál inkább számottevő a különbség, annál inkább van értelme komolyabb rendszeren hallgatni.

    Oda akarok kilyukadni, hogy mennyire érdemes belefolyni ebbe olyasvalakinek, aki többnyire kisebb létszámú előadói gárdával készült felvételeket hallgat?
    Nevén nevezve a gyereket, jazz-t, rockzenét néha még (egyre gyakrabban) mindenféle latinokat is? (ha számít, írhatok példákat az előadókra)

    Előfordul persze klasszikus(abb) zene is, de leginkább kamarazenekari felvételek (és bevallható hogy már jó rég fordult elő...)

    Szóval, a fentieket (hallgatott zene) figyelembe véve, érdemesebb maradni a (még ha nem is hűdejó, azért jócskán szívemhez nőtt ) orion se1025 + hs280 kombónál, vagy van értelme fejleszteni?
    (fontolgatok pl. egy LM3875 alapú erősítőt, pl. a ''házi erősítő építése'' topikból)

    Másképp mondva, a fejlesztés eredménye mehgallatszana-e ezen zenéken?

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák