Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz andorra #30065 üzenetére

    Sokszor megesik olyasmi, hogy kioltják egymást a hatások, de itt a cél végül is az, hogy egy irányba mutasson és összeadódjon a sok-sok kis hangminőségjavítás. Én is a zenehallgatás kedvéért "hifizek", nem pedig öncélúan, de valamennyi időt szivesen rászánok az életemből arra, hogy részletkérdésekkel, aprósággokkal kísérletezve egy-egy kis fokozatot megpróbáljak javítani az adott szintű hangberendezésem hangján. Ha jól csinálom a változtatásokat (és ha szerencsés vagyok), akkor összeadódik annak a hatása, hogy jobb hangú biztosítékot teszek be, hogy jobb hangú tápkábelt használok, hogy jobb hangú csatlakozót forrasztok az interkonnektre jobb hangú forrasztóónnal... stb. stb. És persze a "jobb hangú" kategória nem mindig abszolút, sok minden van, ami egyik rendszerben jobb hangú, másik rendszerben nem annyira. De azért nem lehet mindent relativizálni, rengeteg olyan minőségi alkatrész van a hifiben, amelyek minden rendszerben jobb hangúak, mint sok másik alkatrész, amelyek ellenben minden rendszerben kevésbé jó hangúak. Tehát vannak abszolút minőségek, igaz, ezeket sem mindig sikerül optimálisan egymáshoz illeszteni az embernek.
    A cél ugyebár a pénztárcánkhoz mérten megtalálni a legjobb ár/érték arányú alkatrészeket, készülékeket. Én a magam részéről biztos, hogy adott esetben hajlandó vagyok rászánni akár egy-kétszáz forintot is egy "jobb hangú" biztosítékra, de ezer forintot már valószínűleg nem költenék ilyesmire. Amikor azt mondom, hogy a biztosíték is komoly hatással a hangminőségre, akkor ez persze azt jelenti, hogy gyenge hangminőségű rendszerben alig van hatása, de magas hangminőségű, nagyfelbontású rendszerben a különféle biztosítékok hangminőségkülönbsége a rendszer egészének hangminőségére komoly hatással bír. A biztosítékok hangminőségkülönbsége minden magas hangminőségű rendszerben komoly hatással bír, ahogy ez más alkatrészekre is igaz szokott lenni, - gondolom én.

Új hozzászólás Aktív témák