Új hozzászólás Aktív témák

  • morzsol

    aktív tag

    Hi rii!

    Az egyetlen helyes dolgot tetted, amit lehet. Alulról kell kezdeni!

    De azért egyszer hallgass meg egy 909-et is. Meg fogsz döbbenni! :)

    Sajnos legtöbbször az emberek előítéletből mondanak véleményt, ha sokan vannak, akkor meg nem érdemes ellenük harcolni, pláne, ha nem érint közvetlenül...
    A NAD 3020 pl. egy 100 fontos cucc, annyiért BB, de a 909 3x annyiba kerül, és teljesen más világ!
    Komoly hang apró kis hiányosságokkal (nem hibákkal)! Nagyigényű, nagy volumenü cucc. Ha az a pár (kb. 2) dolog nem lenne, akkor sokkal nagyobb kategória lenne és sokkal többe is kerülne persze. Ráadásul az a kis bibi a hallgatási szokásaidtól is függ.
    Nekem elég sok (gyatra, rosszul mikrofonozott, ...) hungaroton komolyzenei CD-m van. A vége felé ezeket már nem vot jó rajta hallgatni, mert a mikrodinamika, a pozicionálás, meg a sebesség nem elegendő ehhez. Az apró nüanszok.
    De történetesen ha Te nem szándékozol túlnyomó részt ilyeneket hallgatni, csak soksávos, kikevert könnyebbeket, vagy néhány szereplős jazzt, akkor észre sem fogod venni, sosem jössz rá, hogy baja van - sőt, elájulsz. (Nagyon nagy hangerőn, amit a szomszédok nem tolerálnak 10 percnél tovább úgy sem, egy kicsit elbizonytalanodik. Nem túl nagy benne a táp, talán ezért. Ez lenne a másik probléma, nagyon komoly!)

    Én eladtam Bartók miatt, és vettem egy Sony TA-F3000ES-t, de néha komoly hiányérzettel küzdök, pedig az 500 font tájéka. Minél komplexebb a zene, annál jobban érzem magam a csere miatt, és minél kevesebb szereplős, annál jobban fáj a 1010 nagy tüdejű, nagy volumenű, dús, energikus, előkelő hangja.

    DDL az elejéről: [Az] Audiolab 8000S ... fél fogára sem elég a teknics.

    A Hifi Choice szerint az Audiolab ''ajánlott vétel'' az 500 fontos (nem találom azt a Q font jelet!) kategóriában, a fentebbi (enyém) Sony meg csúcsvétel ugyanitt, elájultak tőle. (Szó szerint, biztos többen is olvastátok, nagy tömjénezés volt!) Ugyanők a T (800 MkII)-ről: ''...lenyűgözően jó hang ennyiért (300 font)''
    Szal azért annyra ne szégyeld magad a kiindulási állapot miatt, a többieknek meg... hallgassanak meg egy ilyen T-t nyugodtan. Nem kell megvenni, de az előítéleteket félre kell tenni és meg kell hallgatni. Persze, ellenőrzött körülmények között.
    [Én audiolabot nem hallottam, erről nem is tudok vitatkozni, ezért spekuláció, amit írok. - De jelentkezzen már a kritikusok közzül az, aki HALLOTT IS, iylent T-t, nem csak a gondolatait írta meg róla. Mert joga van mindenkinek ehhez is, de... :F ]


    De azért jó, hogy fejlődsz!

    (A hifi city-n szintén meggyőzték a srácot, nem emléxem, mit vett helyette, de az indokok nagy része előítélet volt - ill. vhol (barát) hallott vmit (a fejében már a beprogramozással). Úgy emlékeztem, hogy a szokolrádiózósoknak beszótam azért, de ezek szerint szándék maradt csak, pedig akartam. Szal ''elken'' (a T - Hungarotonos nagyzenekart), de a többi is 1000 sebből vérzik akkor, ilyen fokú kritika mellett, amit (sajnos?) nem fejtettem ki bővebben.)

    Akkor most mit akartam ezzel? ... Már elfelejtettem. Mindegy. :)

    Lemérik, hány kiló egy hattyú...

Új hozzászólás Aktív témák