Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz jimpo #65845 üzenetére

    Mivel nem nagyon szoktam hosszú futni ezért a marathon shape nekem is be volt/van esve és annak az algoritmus beállításaitól függően kell is 90-120 nap a felépüléshez.

    Azt írta több 30K-s futás kellene és akkor 2:46:16 lenne az optimális. A leghosszabb tempós 30K amit futottam az még februárban volt a félmaraton PB utáni vasárnap, ott simán ment 3:53-as átlaggal, de ugye a maraton 35K felett kezdődik... szóval nincsenek illúzióim. Ha 4:00-ás átlaggal lemenne, az számomra bőven elfogadható.

    Mivel június-júliusban volt 5-6 hét kihagyásom, így a maraton shape megint visszaesett (most 48%-on áll), így most 3 óra 22 perces maratont mond a Runalyze, ami mondjuk azért viccnek is rossz. A laza, regeneráló futásaimat futom 4:15-4:30 között amit a pulzus enged... szóval ha mondjuk 4:25-öt kiszorzom maratonra még az is 3 óra 6 perc. Garmin most 3 óra 3 percet mutat, Stryd meg 3:09-et.

    Úgyhogy továbbra is a hosszú futásokat kell erőltetni és felépíteni a 30K+ vasárnapokat, mert a tempó kényelmesnek érződik 3:55-4:00 között, csak még hiányzik ~40 perc. :D A leghosszabb eddig a 33K@4:00 (2:11:53) volt még május végén, csak utána jött a kihagyás.

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák