Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    Tegnap a vajdasagi terepliga bukovaci (Bakolc becsuletes magyar neven :P ) maraton elnevezesu allomasara ment a csapat egy pici resze.Tobbiek vagy mast edzenek,nehanyan rehabon vannak.
    45km volt a kihirdetett tav,nyolc frissitoponttal (egyben checkpoint is lyukajsztod magadnak)
    kb 3500m szintemelkedessel.Vegul 47.12km jott ossze,pedig most nem tevedtem el,ugyhogy nem tudom mivel mertek,de masnal se volt 46.5 alatt sehol.Nem erdekes.
    Nevezesnel es a startnal kotelezo maszk viselet,valamint a startnal kulon 30emberes karamokbol/boxok indultunk szallagokkal voltak kijelolve.Akik hatrabb indultak azoknak is ugyanazt az idot mertek,szoval se csipp se kapu semmi modern eszkoz.MIre odaertunk a nevezesrol es bemelegitesrol (mert ott a karamban nem tudsz melegiteni) mar a negyedik ilyen zonat toltottek fel.Oda bealltunk,es amikor elment a szervezo akkor Kovacs Viktor kollegammal szepen felsomfordaltunk az elso box hatso felere,ott meg volt egy pici hely,egy fital csalad melle apuka,anyuka ket kislany kb 5 es 8 evesek.Azok ugy neztek bennunket,mint az UFO-at,nem sok zsir van rajtunk,az is csak amikor a vajat viszem haza es fogom a kezembe,Viktor is tiszta izom.Testhezallo polok,mindkettonknek ujjatlan,nekem a Kilian fele feher/piros kombos Salomon (koszi vatera zsir uj 20euroert eletem egyik legjobb befektetese).Inov8 Xtalon 212 rajta meg a multkori esos verseny mocska,Viktoron Salomon Sense Ultra szinten full koszos.Derekunkon egy belt,korbe zselevel,hatul 0.5L viz.Ennyi.Konnyen,gyorsan ez volt a motto.
    Mivel a banda meglepett szulinapomra meg augusztusban egy FR 245 oraval igy mar a track-et is ra tudtam tolteni am :DDD nem kaptak az ellenfelek +4-5km elonyt most ;]
    Szoval a tervezett 9:30-kor ellottek a startot,a maszkokat rogton a start utan az elso fordulonal el szabadott dobni egy szemetesbe v kore.Igy is lett.Az elmezony kiugrott,de mivel vegig egy meredek es kellemetlenul hosszu emelkedovel kezdtunk igy azert mindenki latotavolsagon belul volt.25 emberen kellett atverekednunk azert magunkat,majd kiszurtak a szemem a botokkal stb,mondom csak ezt eljem tul.Persze setaltak felfele,csak ott elol futottak.Valtottam ritmust,de azert nem fullosra,mert ott teletolta volna savval egybol,az meg nem jo olyan koran,hanem olyan 80-85%-ra es Viktort hatrahagyva feljottem a negyedik helyre,utolertem egy 2meteres fiut,hallom h ugy zilal,mint Stevenson gepe,na mondom kisbaratom ez nem a te napod.Ra se neztem,uldozom a tobbit.Legelol egy szurke bermudas ficko tolta izombol,de se kulacs,semmi.Mivel harom tav indult egyidoben 19-24 es 45km igy nem tudhattad ki mire megy,sot a szetvalo pontok elott meg valtoztathat is az ember (igy ha azt mondja a kozepsore jon,de jol erzi magat es a nagy/kozepso szetvalasztonal meggondolja magat akar a nagyra is atjohet vice versa) igy azert taktikazasra ez mindig ad teret.Az emelkedo tetejen ertem utol a masodik embert,magas eros labu,vekony felsotestu futo.Hatan egy kis kalenji taska,konnyu,gyors.Szepen mozgott sporolosan,de jol haladt.Ahogy odaertem melle ismet indult egy tehnikasabb emelkedo (kavicsos,lezudulo viztol kimosott bokaforgatos) egyutt ertuk utol a szurke strandolos csavot,az ott mar horgott.Ahogy utolertuk el is veszitette az eletkedvet (beszelunk itt kb 3.-4. km-rol).Ketten folytattuk elol,szepen bealltam moge,mondom meghallgatom milyen allapotok vannakmennyi erofeszites kell ehhez az iramhoz.Futottunk egyutt egy 2-3km-t.Elso elenorzo pontnal egyutt ertunk be.Onnan indult egy hosszu meredek emelkedo egesz fel a TV toronyig (ez kesobb volt meg 2x :O ) ereztem,hogy picit lassul az emelkedokon.Vagy az elejen ment tul gyorsan,vagy nem erzi jol magat,nem kerdeztem.Azt viszont igen,hogy melyik tavra megy.Azt mondja a legrovidebbre,mondom en meg a leghosszabbra.Kerdi,hogy akkor minek futok vele,na mondom,ez jo kerdes,elkoszontem es elleptem.Tobbet nem talalkoztunk.Egyedul maradtam,kivetelesen jol kijelolt de szamomra ismeretlen palyan.Track volt az oran,kezdetleges nyilas es pici kukac ennyi (ez nem Fenix,nem rajzol 3D atlaszt :P ).Terv az volt,hogy minden 10km utan betolok egy gelt.Keszitettem is negyet,meg valami sosat markolok a pontokon.Agony-tol kaptam nehany SYS sos karamellas zselet,abbol az utolsot elvittem,de meghagytam a vegere.Az a legfinomabb zselem,ott mar az ilyen aprosagok sokat szamitanak.Ahogy mar multkor bevallt felfele inteztem mindent eves,ivas,barmi.Lefele fullosan toltam,kezeimmel kalimpalva egyensulyoztam.Kb 8-10km-nel ereztem,hogy megfeleloen jar mar a motor,kellemesen elfradt a lab,johet a verseny,onnan 20km-ig egy jo eros tizest hoztam ossze.Onnan viszont visszanyalt a meleg nagyon,csak egy reszt futottunk az elejen erdoben a lombok alatt,kellemes huvosben.Utana kivezettek minket szantofold,gyumolcsosok stb. ott a 28-32fok tette a dolgat.A pontoknal 10literes kannabol tolthettel vizet a sajat ivoeszkozodbe,de mas frissitesi mod nem volt,Covid szabaly a szervezoktol ezt kertek.Mivel az ora jelezte h nagyjabol mikor jon a kovetkezo pont,es mivel kb 6km suruseggel jottek is,igy a viz felet megittam,masik felet a fejemre locsoltam hutesnek.Ez jol mukodott.A pontokra teljesen ures kulaccsal erkeztem,ott megtoltottem ittam egy nagyot,ujra telitoltottem es mentem is tovabb.
    Egyetlen pont volt a 7-es elott ahol a regi 3-as pont mellett vitt a palya,mivel mar 30km a labban volt igy nem is neztem meg jobban es azt hittem a kovetkezo pont jon.Szomjas nem voltam,a fejemre ontottem az egeszet.Ahogy odaertem melle,latom az oran h 3-as pont.Na mondom,ezt jol ellocsoltad idonap elott :DDD pont igy is volt,azon a szakaszon atfutottam viz nelkul.Minden mas jol ment.45.km-nel voltam kivetelesen sikon,napon,gyumolcsosok mellett vitt az ut.Elkapott egy gorcs,jobb vadlit finoman,bal combot hatul de durvan.Megalltam megvartam h atmenjen rajtam,indultam is volna elso lepes bal lab full gorcs.Hoppacska,meg a vegen elbaxok valamit.Turelem-turelem,setaltam egy 50m-t es raprobaltam,de ugy hogy nem a sajat megszokott pattogos modon leptem,hanem csipot elore tolva mintegy csak a comb felso reszet hasznalva es csipobol lokve.Na ugy szepen lassan 7:00-as iramban megindult,rovid ido mulva elkezdett lejteni az ut az utolso 1800m jott lefele.Erdekes modon lefele nem volt semmi problema,eloredoltem es 5:30-as "lezuztam" a celig (nem mertem gyorsabban,nem is uldoztem senki,nem lattam ertelmet h kockaztassak).

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák