Új hozzászólás Aktív témák

  • szakibá...

    senior tag

    válasz fericske #78199 üzenetére

    A vásárlói értékelésekkel nagyon kell vigyázni. Példa: Vettem egy airpods kialakítású sztereó BT-s fülhallgatót az ebay-ről, mert kiváncsi voltam, hogy mit tudhat átlag 700 (hétszáz!) forintért. Szól, nem is tragikusan (hallottam már rosszabbat is drágábban itthoni forgalmazásban), viszont nem sztereó, csak monót tud a BT egység. A sztereó látszatát úgy érik el, hogy a két bogyót ellenfázisban kötik be. Aki még nem hallott ellenfázisú fejhallgatót, annak elárulom, hogy egyetlen hangnak sincs rendes helye, minden a két fül között kóvályog az ember fejében. Laikus hiheti sztereónak, mert nem tud rendesen monóban megszólalni. A vásárlók tömege (több, mint ötvenen) lelkesen értékelte, hogy milyen jó, de csak egy ember írta meg, hogy ez nem sztereó fülhallgató. Tehát 98% észre sem vette, hogy át van verve. Én fülhallgatót csak rádiót hallgatni használok közlekedéskor, ráadásul az az adó meglepő módon bőven a XXI. században még mindig monóban sugároz, igaz többnyire beszédet, így nekem megfelel akár ez a monó fülhallgató is. Mivel nagyon érzékeny vagyok az ellenfázisú hibára, én átforrasztottam fázishelyes valódi monóvá.

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

Új hozzászólás Aktív témák