Új hozzászólás Aktív témák

  • baro32

    aktív tag

    Szevasztok

    Jöttem egy kis beszámolóval/tapasztalattal hátha evvel is tudok segíteni azoknak akik még mindig nem tudtak dönteni azaz választani maguknak SSD-t
    Na szóval a napokban írtam is ide mert szerettem volna nagyobbra cserélni az SSD-m.
    Kaptam is ajánlást a Kingston A2000-re hogy most az nagyon megy meg jó de én mást szerettem volna valami még megbízhatóbbat de ne nagyon drágán :)
    A választásom egy GIGABYTE 1TB M. 2 PCIe (GP-GSM2NE3100TNTD) esett!

    [link]

    Meg is vettem kemény 42.400Ft-ért tudom-tudom drágább mint a Kingston de nekem ez kellett , szereztem egy USB 3.1-es PCIe házat beleraktam és az AOMEI Partition Managerrel átköltöztem a Gigabyte-ra.

    Érzetre semmi különös , nem lett gyorsabb a rendszer de ezt mindannyian tudjuk :) de viszont úgy veszem észre hogy így több óra bekapcsolás böngészés meg ilyenek mellett 40-42'c -os míg ilyenkor a Thosiba xg5-öm az 45-49'c-os volt ebben a nagy melegben azért ezt hozzá kell tennem.
    Költözéskor az USB 3.1-es házban a végére felment 65'c-ra de ez egy zárt műanyag ház semmi szellőzéssel: [link]
    A lényeg hogy sikerült minden úgy ahogyan az el lett tervezve kicseréltem az SSD-ket bekerült a HP OMEN 17-be amibe nagy meglepetésemre fordítva kellett betenni nand lapkákkal lefelé tehát a vékonyabb tehát egy oldalas SSD a nyerő ezekbe a tipusokba.
    Készítettem egy képet is tesztelés közben:

    Igaz itt is a teszt végére felment 61'c-ra de gyorsan vissza is kúszott a hőmérséklet .
    Azt vettem még észre hogy a HD Sentinel több fokot mutat mint a gyári Tool-box és az aida64.
    Remélem hasznosnak találtátok a kis összeállításomat szép napot mindenkinek.

    HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

Új hozzászólás Aktív témák