Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Olyan kérdés merült fel most, hogy adott egy brand gép, aminek a felújításához sata-s 256-os SSD van tervezve (mivel alapvetően NAS-ra kerül minden letöltött anyag), amire elegánsan át kéne klónozni a brand rendszert hogy ne kelljen semmi speckó brand driver letöltögetéssel vacakolni.
    A gép eredeti HDD-je 500 GB, amin 4 partíció van gyárilag.
    Ebből sajnos a winfos partíciója a 3. és nem a legutolsó.
    Ha a legutolsó lenne, akkor biztos lennék a dolgomban mégpedig hogy windows alatt lecsökkentem a partíció méretét 150-re, aztán mehet is a "klónozás".
    így hogy nem a legutolsó, biztos hogy megtudom oldani hasonló képpen? Tehát hogy windows alatt lecsökkentem 150-re a méretét és ekkor keletkezni fog egy "formázatlan" 4. terület a recovery partíció előtt? A lecsökkentett rendszer, sem pedig a recovery partíció nem fognak sérülni?
    Ha igen, akkor az a terv hogy klónozom az első 3 partíciót macriummal, megnövelem a winfos part méretét hogy még éppen ráférjen a gyári recovery part, majd utána mögé pakolom a recoveryt.
    Ez így működni fog?
    Köszi, ha átláttok az agymenésemen, rég csináltam ilyet, de ott eleve 200-as volt a rendszar.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák