Új hozzászólás Aktív témák

  • kmarci25

    veterán

    Üdv a díszes társaságnak! Az első hsz-em ebben a topikban. Régóta kerestem filmes fórumot, nem tudom hogy miért csak most jutott eszembe, hogy itt is szétnézzek.
    Tegnap láttam az Engedj be (Lat den raetta komma in/Let the Right One in) című filmet.
    Vámpíros, amit alapból nem szeretek. Mégis itt valamit elcsíptek, és nem tudom miért, de megfogott. Sikerült olyan atmoszférát teremteni, amiben érzi az ember a hideget, még úgy is, hogy 30 fokban néztem. Ahogy hallottam a könyv jóval durvább, de nekem ez így elég volt. Lassú, néhol már vontatott, de talán épp célzatosan. A gyerekszínészek meg nagyon jók, főleg a kislány. Csak az volt futa, hogy akárhányszor mutatnak utcaképet, soha senki sincs az utcákon... Plusz azt sem értettem, hogy miért kellett a történetet a közelmúltba helyezni...
    7,5/10

    És egy másik skandináv, gondolom volt már róla szó: Fejvadászok. Sokat vártam tőle, mert a könyv írójának nagy rajongója vagyok és ugyan ez direkt nem olvastam, de a Harry Hole sorozat sztem óriási. Lassan melegszik be, aztán a közepe nagyon ütős, a végét pedig nem igazán szerettem, anélkül, hogy spoilereznék, nem ezt vártam. Végül is csak egy leheletnyi csalódással jöttem el, picit több, mint másfél óra, és végül is egy jó közepes krimi. Ha megcsinálják a Hóembert (állítólag 2013-ban/-ra), és lesz fele olyan jó, mint a könyv, akkor érdemes lesz moziba menni.
    7/10

    Ha valaki tud ajánlani jó skandináv filmeket (Tetovált lány trilógián már túl vagyok), azt szívesen veszem. :)

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Új hozzászólás Aktív témák