Új hozzászólás Aktív témák

  • drachoHUN

    senior tag

    válasz dkaro #4549 üzenetére

    Amúgy én is ezt csinálom. Most éppen div4-ben. De az a baj, hogy folyamatosan kellenek a szándékos vereségek, hogy ne jussak feljebb :D
    Champions Finalsben kb. rank 5 ami minden hétvégén megvan. Ez nekem elég is. Metább csapattal lehetnék jobb, de jó ez így nekem.

    Forza JUVE!!!

  • bodnar123

    senior tag

    válasz Nandinagy #4546 üzenetére

    Fentebb írtam miért komolyanvehetetlen a játék netes része. És mivel te magad állítottad, hogy minden verseny selejtezője ez alapján megy (itt kell x pontszámot elérni) ezért nagyon nehéz lenne komolyan venni az egészet. A focihoz hasonlítani meg nettó hülyeség. Ott van egy törvény. A fizika, ami meghatároz. Itt nincs ilyen. Ja és nincs a fociban külső befolyásoló tényező csak a bíró, akinek hibáit próbálják csökkenteni évről évre. Nem mondom, hogy hasonlítom magam profikhoz. Viszont azt tudom, hogy azzal a játékmenettel ami nálam van ők se tudnának védekezni. Mégegyszer mondom, ha egy játékos 6ms alatt 5 métert tesz meg,azt nem lehet fél méteren belül tartani. Kis matek alapján fél ms-en múlik a dolog. a kontroller nem reagál ennyi idő alatt, nem egy ember. A feltételek eleve nem egyenlők. Lényegtelen te mit mész, vagy én mit. A játék olyan szinten nem konzekvens, nincsenek benne szabályok, hogy itt tudást SZERINTEM kár miben mérni. Annyi hogy begyakorolsz néhány skill combot, amit ha ideálisak a körülmények benyomsz, mire a másik oldalon 400km-el odébb valaki próbál úgy védekezni, hogy a játékosa 6 métert ugrik....
    Érdekes vagy te is. Te is tudod, hogy a játék szar. De ha az unfair, technikailag ramaty játékban valaki tud, azt a kultuszt elhiszed
    Számomra ha valaki tud mindig nyerni egy olyan kosárlabdában, ahol a labda göcsörtös, a pálya hepehupás, és nincsenek szabályok, akkor az a hihetetlen kategória,mert a tudás mellet van egy sokkal nagyobb a véletlen szerepe. Viszont ez egy program. Amiben bármi lehet. Te ebben a kosárban próbálsz Bappekról beszélni. Fontos kiemelnem. Én nem a személyes egymás ellen leülök versenyek teljesítményét vitatom. mondjuk ahogy néztem, azokon a meccseken a profik teljesen máshogy játszanak, és a meccs képe is egész más. Szóval a játszottam egy profival című érvekkel csak akkor gyere, ha személyesen leültetek egymás ellen, és toltatok 5 meccset. Akkor tényleg kijelenthető, hogy ő sokkal jobb nálad. Bár ez még semmit nem bizonyít. vannak páran itt, akik többször mennek 16ot mint te,pedig nem vagyunk sokan (és jaj milyen szekrények). Amúgy szerinted ha ez egy teljesítmény alapú játék, akkor hogy lehet, hogy 23ms késéssel és szakadozó 88 ms-al is ugyanannyit lehet menni? mintha bappé ugyanannyi gólt lőne normális állapotában, mint becsukott szemmel két téglával a két lábán.

    [ Szerkesztve ]

  • Gaborz1

    senior tag

    A tegnap kezdett WL-t végül ma reggel fejeztem be. 16 winem lett, ami egyéni rekord nálam, még a 14 is csak egyszer sikerül az idei részben.

    iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

  • miro.

    senior tag

    válasz Gaborz1 #4553 üzenetére

    Grat az szep. Loptam is toled a szogleted. :D
    Vollerrel mar csomo golt fejeltem.
    Amugy Isten eltessen!

    Red Bull Salzburg - Real Madrid / PS5

  • #96241664

    törölt tag

    válasz bodnar123 #4552 üzenetére

    Tedd már le ezt a játékot, könyörgöm... Mindig minden rossz, ellened folyamatosan csalnak, mit élvezel így benne, mi értelme van így az egésznek?

    Komolyan, akárhányszor benézek ide, mindig a te sírásodat és összeesküvés-elmélteidet látom meg elsőnek.

    Fogalmad sincs hogy működik egy ilyen játék, de ahelyett, hogy tájékozódnál, terjeszted a kitalált hülyeségeidet folyamatosan. Meg olyan dolgokon akadsz fenn egy videojátékban, amivel a technológia jelen állása szerint úgysem tudnak mit kezdeni. Ha nem tudod elfogadni, hogy ez ilyen, akkor le kell tenni, kész.

    Jó lenne ide egy topikgazda, aki kicsit rendet tud tartani. Már nem a játékról szól ez a topik csak pár ember folyamatos sírásáról és konteózásáról.

    [ Szerkesztve ]

  • nitro16

    senior tag

    válasz #96241664 #4555 üzenetére

    +1

    Amikor már nem te játszol a játékkal hanem az játszik veled esete.

  • Madn!ght

    addikt

    No offense, de szerintem ez egy fórum, màsrészről a fórumtárs a jàtékkal kapcsolatos tapasztalatairól ír.

    Nyilván nem kötelező vele egyet érteni, továbbá nyugodtan használható a fórum ignorálás funkciója.
    Aki egy kicsit is tapasztaltabb a fifa FUT játékmódjában (=több évnyi tapasztalattal bír és nem kizárólag az aktuális epizód működéséből indul ki), az szerintem èrti és sok dologban egyet is tud érteni a fórumtárs által leírtakkal.

    Többnyire nem vagyunk programozók, ez tény.
    De abban egyet tudunk érteni, hogy ez a játék minden logikát, fizikát és józanészt rendre felülír.

    Jómagam szívesen elolvasom a kritizált fórumtárs eszmefuttatásàt, erre is való a fórum. Ismétlem nem kötelező sem vele, velem, se mással egyetérteni, kultúrált formában egy egészséges, személyesekedés nélküli vita szerintem belefér. (Erről is kell szólnia)

    Ha visszaolvassátok az előző epizódok topikjait láthatjátok, hogy a vitatott téma rendre előkerül évek óta. Én 2018-as fifa óta FUT-ozok, kb 15-20.000 meccset játszottam le ebben a módban. Eleinte én is igyekeztem józanésszel megmagyarázni a tapasztalt anomáliákat, párhuzamosan a saját tapasztalatlanságomban keresni a sikertelensèget. Aztán a fórumokat követve mindenhonnan rendre visszaköszönt (és köszön azóta is), amiről itt a vita folyik.

    Lehet unalmas, lerágott csont, de még mindig jobb szerintem itt “kibeszélni” magunkból a játék faxságait, mint kontrollert törni, kvaanyázni, stb.
    Egy biztos, ez a játék egyik fórumtárs szavaival élve “maga a rák”.

    Igen, egyet èrtek, csak úgy lehet ez ellen tenni, ha leteszi az ember. Ezért is morzsolódnak le évről évre a digitális focit kedvelő fórumtársak, mert totál kiégnek a játék következetlen működésétől, az igazságtalan és méltatlan jutalmazási rendszertől és a közösség gyomorforgató viselkedésétől. (Tisztelet a kivételnek)

    Topikgazdák pedig voltak, de ez a jellegű vita mindig is elfért.

    :R

    ₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

  • neo81

    senior tag

    Sziasztok!
    Egyik ismerősömmel szeretnénk online meccseket játszani egymás ellen.
    Neki PS5-re van online előfizetése, én meg PC-n vagyok regisztrálva Origin-en.

    Hogyan lehet megoldani, hogy fel tudjuk venni egymást barátként?
    Köszi!

  • Nandinagy

    addikt

    válasz bodnar123 #4552 üzenetére

    Persze, hogy szar a játék senki nem vitatja.Annyi a különbség, hogy én nem írok napi 3 litániát arról, hogy mennyire random meg szar a játék. Mert ha leírod hatvanszor attól majd megjavul? :D Persze mindenki panaszkodik arra van a fórum, de az ilyen dolgokat mint az idézet totál feleslegesen hozod ide be mert semmi köze nincs hozzá.
    Nekem ezzel a résszel van bajom:
    "Persze az már gyíkemberes teória, hogy egy 20:0 menő youtuber, aki egy millát belekölt a játékba egy évben és folyamatos ingyen reklámot csinál a játéknak vajon hogyhogy mindig tud tökéletesen miliméter pontosan védekezni. Vajon... Jó az a 11 win. Azzal is lehet színes lapokat gyűjteni."
    Te ezt nem bírod elviselni, hogy vannak akik a szar játékban is tudnak kiemelkedő eredményt elérni mert ilyen jók. Képzeld van egy barátom aki profi és játszottam már vele párat. A saját térfelemről alig tudtam kijönni úgy védekezett online meg offline is.
    Attól, hogy jössz megint a teóriáddal amiket úgy bizonyítasz, hogy hát ha nálad ez így nem megy akkor nála, hogyan azzal nem tudok mit kezdeni.
    Göcsörtös labdával meg hepehupás pályán is szarrá verne kosárban Curry vagy Lillard ehhez nem kell zseninek lennem. Egy esportoló olyan mint egy kosárban akármilyen sztársportoló. Nem keresnek annyit nyilván de attól függetlenül a saját sportjukban top szinten van. Te meg ehhez hasonlítgatod magad.

    [ Szerkesztve ]

  • bodnar123

    senior tag

    De ez nem sport. Még egyszer írom :nincs szabály, se egyenlő feltétel, se konzekvencia. Azt meg kijelenteni, hogy egy labda pattogtatásos játékban egy profi kosaras megtudná oldani, hogy eljusson a fél pályáig egy rögbilabdával egyenetlen talajon megint nettó hülyeség. Onnan már valószínűleg kosarat dobna persze, de nem nyerne, mert azt mondaná ez így nem kosár.
    A barátod valszeg jobb nálad. Ennyi biztosan kijelenthető. Hogy a barátod az én körülményeimmel tudna 20:0 menni nem kijelenthető. (egy ea fórumon valaki írta hogy egy profi barátja átment hozzá játszani, és kijelentette, hogy ilyen körülmények között nem lehet játszani... Persze lehet kamu) Sajnos sosem fog megtörténni, pedig kíváncsi lennék. Te meg kijelented minden alátámasztás nélkül. Nem írok napi hármat ugyanarról. Nem véletlen próbáltam ki sokféleképpen ezt a játékot. Nem válaszoltál az utolsó kérdésemre. Mert talán te is tudod, hogy megmagyarázhatatlan. Az offline eredményeket elismerem. Bár te sokat tudsz a profik világáról (fogalmam sincs honnan, mert pl Boreszre rákeresve semmit nem találok kb a fifa 23al kapcsolatban néhány tiktok videó, meg egy két de szar a játék alátámasztó videón kívül) csak annyit találtam, hogy nem ugyanazok nyerik a nagy versenyeket. Erről valszeg többet tudsz. Én ebből is kicsit azt érzem, hogy a játék randomsága miatt van. Néztem egy Tekkz vs valaki meccset. Elsőn sima 3:0 tekznek. A visszavágón 4:0 a másiknak.... Mindegyik meccs teljesen egyoldalú volt csak külön irányban. Ha behelyettesíted egy PSG:Manchester Cityvel talán érted mi a gond. Egy sportban nincs ilyen szintű különbség változás két meccsen. Pedig ott egy hét is van a két meccs között. Akkor itt a tudás az ami a leginkább számít? Én a saját logikám alapján azt mondom nem. Te meg azt mondod, hogy az a legfőbb eleme a játéknak? Ha nem akkor miben profi valaki? És amúgy mitől profi valaki? Hogy ONLINE nagyon jó eredménnyel beválogatják. Ha pl neked szar a szolgáltatód, és nem ölsz bele milliókat évente, akkor tuti nem leszel profi. Pedig lehet jobb lennél. Lehet elég jó is lennél te magad.
    Egy Messi kiemelkedő. Tudsz olyan fifásról, aki ennyire egyeduralkodó tudott lenni ebben a "sportban" (legtöbb rangos versenygyőzelem...) ? Szívesen ránéznék.

    [ Szerkesztve ]

  • Hazli17

    aktív tag

    Csak, ha valakit érdekel valami játékosokról alkotott vélemény is, nem csak a rendszer mocskolása /félreértés ne essék, én is nagyon tudom szidni, meg törtem kontrollert, téptem szét magamon a pólót, de azóta a 22-t kihagytam, született egy gyerekem, szóval leszarom a játék szarságait és megpróbálom azt a minimál örömfaktort megfogni a játékban, amiért is alapvetően mindenki odaül/

    kiraktam a kroos sbc-t. Valaki írta itt, hogy lassú. Szerintem hunterral elég jó és a helyezkedésével kompenzálja a 26 meccsen 16gól, 10 assist.
    megvettem a harry kane spec lapját, hát az is valami állat! 28meccsen 24 gól, 8assist.
    perisic 86os lapját cseréltem a 87esre. Az továbbra is a kedvencem!
    volt egy 14 meccses loan joao felixem, tök jó lap, de 600at tutira nem ér.
    most rm/rw postra keresek játékost, jelenleg asensiot vettem meg, ő tetszik. Kiraktam politanot is, de egyenlőre nem tudom 1chemnél jobban beépíteni.

    trippiernek ez a winteres lapja is kellemes meglepetés. Gyors, dinamikus, jól helyezkedik és a támadásokban is sokat segít.

    szóval kroos és kane bombajók.

    az icon sbc-ből jött eto 87-es lapja.
    valakinek tipp, hogy hogyan keltsem életre? Draftban a fullos lapjával játszottam, az nagyon tetszett, de ezt a 87-est egxenlőre nem érzem :/

  • #96241664

    törölt tag

    válasz Madn!ght #4558 üzenetére

    Egy dolog az, hogy frusztráló a játék (mert tényleg az) és néha kiírja magából az ember. Az meg egy másik, hogy valaki a játék alapvető működését nem képes sem megérteni, sem elfogadni és idegesíti inkább magát rajta folyamatosan.

    Ez egy olyan játék, amiben látszólag labdát rúgsz. Valójában meg semmi ráhatásod nincs, hogy hogyan találod el a labdát, mert 1db gombot nyomsz meg, ami triggerel egy előre elkészített animációt a játékosnak és egy ettől tök független erőhatást, ami a labdára hat. Aztán a játékos statjai és a lövés körülményei által befolyásolt RNG dönti el végül, hogy milyen lesz a lövés.
    Passzolni manuálban szinte lehetetlen, asszisztálva pedig a gépnek kell kitalálnia a gondolataidat, hogy kihez akarsz passzolni. Meg hogy az éppen nem általad irányított 10 játékossal mit csináljon.

    És így működik minden mozzanata a játéknak. Törvényszerűen látni fogsz a valós focival össze nem egyeztethető dolgokat, törvényszerűen fognak összeakadni és beglitchelni benne elemek.
    Ezek nem csalások, csak egyszerűen nem lehet máshogy megoldani. Az a fajta fizika, amit itt hiányolnak páran, kivitelezhetetlen jelenleg.
    Nem lehet egy ilyen típusú játéktól elvárni azt a fajta e-sport élményt, amit egy fps, szimulátor, vagy akár Rocket League tud adni, mert egyszerűen tök más elven működik. És itt magasabb szinten nem a foci tudás a skill, hanem hogy hogyan tudod a broken meta dolgokat kihasználni benne. Akinek ez nem tetszik, az ne játssza... Vagy csak casual szinten.

    A kapcsolattal sem lehet mit kezdeni, csak ha minden faluban lenne szerver és annyi játékos, hogy csak a környékről tudjon adni folyamatosan ellenfelet.
    Akikre mi panaszkodunk, hogy előnyben vannak, azok meg azt mondják, hogy az ő gameplay-üket a K-Európaiak rontják el. És van benne valami, mert mindkét játékosnál ugyanazoknak a dolgoknak kell történnie, folyamatosan megy köztük és a szerver között az információcsere. Ha valamelyik irányban packet loss van és újra kell küldeni az információt, azt annak is kénytelen lesz megvárni, aki szerver mellett ül --> nála is delay lesz.

    Én ilyen rendszerben nem hiszek a kapcsolati előnyben. Abban hiszek, hogy valaki jobban érzékeny a kapcsolat minőségére, vagy jobban szereti arra fogni a dolgokat.
    Nekem is volt sokszor olyan ellenfelem, aki azt hitte, hogy jó volt a játékmenetem. Közben meg egy frászt, csak sokszor így is kiadta a dribbling, mert nála is késés volt és nem tudta rendesen levédekezni.

    Máshogy meg ezt nem lehet megoldani. Most azért onnantól, hogy egy adott útvonalon felcsatlakozol a szerverre, arra a játék session-re viszonylag konzisztens gameplay-ed lesz.
    P2P-t ha visszahoznák, akkor meg tényleg meccsenként változna, hogy tök reszponzív, maximum pár percenként beakad, vagy pedig full diavetítés. Más opció meg nincs, más fajta lagkompenzáció ilyen típusú játékban nem működne.

    Ez van, ez egy ilyen játék. Aki ennek ellenére tudja élvezni, az játsszon vele, aki nem, az meg ne erőltesse.

    [ Szerkesztve ]

  • miro.

    senior tag

    Eddig 10/8 a wl. Viszont ez a Moise Kean halott mar.
    Borzalmas.

    Red Bull Salzburg - Real Madrid / PS5

  • thebigK

    addikt

    Jo latni, hogy iden porog a topik :DDD :DDD :DD

    “Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

  • Gaborz1

    senior tag

    válasz miro. #4554 üzenetére

    Köszi!
    Lopjad csak a szögeleteimet nyugodtan. :DDD Örülök ha hasznos volt a technikám.

    iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

  • miro.

    senior tag

    Esku legjobb wl volt nekem. 14bol meglett a 11. El is engedtem a tovabbiakat.
    Kean viszobt lefott,illetve szvsz Chiesa is gyenge lett.

    Red Bull Salzburg - Real Madrid / PS5

  • bodnar123

    senior tag

    válasz #96241664 #4570 üzenetére

    Látom te valami programozó szerű vagy.
    Aztán a játékos statjai és a lövés körülményei által befolyásolt RNG dönti el végül, hogy milyen lesz a lövés. Ezt valójában mindenki sejtette, de ha már statisztika számít, akkor az hogy lehet, hogy sokszor egy rosszabb statokkal lévő játékos jobb, mint egy nála jobb. Ezt talán itt mindenki megerősítheti. Na meg amit már írtam számtalanszor. A valószínűségszámítás szerint olyan nincs, hogy egyik oldalon 5x bejön a 83% míg a másik oldalon 5x nem. Ilyen nincs. Én már régóta nem idegeskedem ezen, inkább kiírom a játék problémáit, hogy mások nagy programozó tudásuk alapján írjanak rá valamit.
    Mint mondtam, továbbra is a némító funkció ott van a programozó szemed előtt. Ha kell csinálok róla neked egy tutorial videót. A játékról és a körülötte lévő számomra hamisnak ítélt marketing kultuszról írok. Konteók? Mivel egyikőnk se vett részt a fifa programozásában, ezért NEM TUDJUK, hogyan működik. Ha valaki kijelenti, az... Persze lehet ez sokakat nem érdekel. Ezért teszem már offba. Értelmetlen. Valakinek lehet. Annak van értelme, hogy mit nyitottam, meg melyik játékos kinél mennyire patika? Amiből jött a mai "sírásom", hogy miro kolléga írta, hogy teljesen mindegy, hogy zambrotta vagy gold trippier. Ezt én is részben így gondolom. Akkor van értelme erről beszélni? Valakinek igen. Van értelme a "végig az ellenfelet tolta a gép mert lett 8 xg-m a másiknak meg 2, de végül nyertem mert király vagyok" posztoknak? Valakinek igen, nekem nincs. Nem is írok ilyet. Van értelme azt íni, hogy sosem nyitok semmit. Valószínűleg aki épp frusztrált, mert a a reward miatt ölt bele a játékba több órát, neki van. Másnak nincs. A fentebbi anyázásoknak, meg tényleg semmi értelme. Akkor bezárhatjuk a topikot? Más nem fordul itt meg, max egy két kezdő kérdés. Ha nem tetszik amit írok ne olvasd el. Hidd el azt könnyebb megtenni, mint ezt a játékot lerakni. Ha meg írsz, akkor ne csodálkozz ha visszaírok. Én próbálok személyeskedés nélkül, bár sokszor persze nehéz. Azért mert programoztál már, ne tudd mi van a programkódban. Vagyis mondd. Engem érdekel. Amúgy meg te általában itt nem sokszor írsz manapság, csak a konteóimra szólsz be. A többi sírásra nem. EA marketinges vagy?
    Viszont tőled is megkérdezem: Hogy lehetséges, hogy egy ilyen szerveres kapcsolatban stabil netről, és instabil magas késésű netről ugyanazt az eredményt lehet elérni? A játék nem akadozik. Hogyan működik a lagkompenzáció? A tegnapelőtti "sírásom" ez volt. Vagy amit nem tudok megmagyarázni általános iskolás programozási szinttel arra nem írok, csak hogy sírás. Ok.

    [ Szerkesztve ]

  • miro.

    senior tag

    Fut Champion pickeket erdemes most elloni vagy ha varok jovohetre akkor abbol kapnek? Ez a mostani totw borzalom..
    A 84+ pickbol jott egy centurion Vardy. Padra jo is.

    Red Bull Salzburg - Real Madrid / PS5

  • EA's hit

    őstag

    Közben holnap kezdődhet megint a grind, elvileg jön a centurions swap... :D

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz Kristof_94 #4582 üzenetére

    :K :DDD

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

  • Nandinagy

    addikt

    válasz bodnar123 #4566 üzenetére

    Az az alapveto problema, hogy te gipsz jakabnak Azerbajdzsanbol az ea forumon hamarabb hiszel mint nekem mert o a te igazad bizonyitja. Halal felesleges neked barmit is mondani mikor nalad ugyis csak 1 igazsag letezik.
    Nem tudom, honnan szedsz ilyeneket, hogy a sportban nincs ilyen. PSG-Barca megvan? Barca-Pool? Real-Chelsea tavalyrol? Veszprem-Kielce bl donto? GSW-Cavs nagydonto?
    Miert ne johetne ki a lepes valakinek a masodik meccsen? Megnyugodhatsz 10bol 8 meccsen ha valaki nagy arannyal kikap az a masodikon is kifog.

    Belekoltott penz nelkul is lehet valaki profi, te mirol beszelsz? Ha atlagon feluli jatekos vagy akkor lesznek eredmenyeid. Nem FGSt fogsz nyerni , de hozol jo eredmenyeket. Az esport csapatok folyamat tartanak valogatokat aminek a legjobb 16-32 jatekosa offline jatszik es ha kierdemled leigazolnak, lesz penzed pontra lesz versenykepes csapatod.

    Messire hany evet kellett varni, hogy egyeduralkodo legyen? 150? Fifa meg 20 eve van. Egyebkent a lipcses Umut aki tavaly vilagbajnok lett o iden is elegge apritja a vilagot, de egy 20 eves valamiben eleg nehez rogton egyeduralkodonak lenni, hiszen folyamat egyre tobb tehetseg van ahogy nepszerubb valami.
    A Bill Russel fele Celtics 8 bajnoki cimet sem ismeteltek meg 80 ev alatt ha mar kosar.

    Illetve az egyeduralkodashoz meg annyit, hogy eleg nehez ugy annak lenned hogy 16-23 ev a legtobb profi eletkora mikor versenyzik. Aztan fontosabb lesz a buli,csajok es hasonlok. Nem tul nagy eletbiztositas erre epiteni a jovod, mert a fifa dijazas borzalmasan szar. Fiatalok akiknek otthon laknak anyucival elvannak vele , de ahogy idosebbek inkabb mar a streameles es a kozonsegszorakoztatas az elso. Mint Borasnal is pl.

    [ Szerkesztve ]

  • Madn!ght

    addikt

    válasz #96241664 #4570 üzenetére

    Teljesen rendben van, amit leírsz. Nem is szükséges szerintem off-ba se tenni, mert a játék természetét illetik a leírtak. :K ;)

    A valós focival màr évek óta nem hasonlítom össze, mert ennek álláspontom szerint csak annyi a hasonlósága, hogy a pálya hasonlít, 2x11 játékos játssza és kapuba kell juttatni a labdát. Nem véletlenül neveztem ezt el valamelyik évben “góljátéknak”.

    A legtöbb mezei játékos, aki panaszkodik a játékra, azoknak véleményem szerint pont az a baja, hogy a valós futballt szeretné a kèpernyőn viszontlátni és tekintettel arra, hogy ez egy futball szimulátorként reklámozott videojátékként kerül kiadásra, talán okkal azt szeretné, hogy a valós fizikához közelítsen a játékmenet. Minimális programozói ismeret birtokában egyet tudok érteni az általad leírt működéssel, ugyanakkor a Fifa sorozat 30 évre visszamenő múltjára tekintettel még inkább a valósághű működést lenne szerintem elvárható (irányító gombok darabszámától függetlenül).

    Persze kedvezni kell azoknak is, akik a focihoz “nem értenek”, illetve akik a potenciàlis játékon belüli vásárlóik lehetnek.

    Az általad is említett előre elkészített animáció(sorozato)kkal van sokszor a legnagyobb baj, mikor a jàtèk igyekszik helyetted dönteni sorozatban. (Ellép a védő, nem oda megy a passz/lövés, stb.)
    A “broken meta dolgok”-hoz sok hozzáfűznivalóm nincs, sajnos ez is hozzátesz ahhoz, hogy kevésbé a valóság irànyába fejlődjön (?) a játék. Szerintem ez a pár szó (sajnos) reprezentálja az egészet.

    Ehhez hozzájön az adatkapcsolati megoldásokon alapuló anomáliák, azaz, hogy egy meccs során kinek és mi alapján kompenzál (vesztett csomagok újraküldése, pozíciók “jóslása”, stb.) többször előnyére a játék.

    Az is biztos, hogy egy (hozzám és még itt jó pár) átlagos tudású/teljesítményű játékos számára ezek ellenére is jó teljesítményt produkálni jelenti a legnagyobb nehézséget.

    Egyet értek, a profizmus egyik eleme a higgadtság, illetve az ilyen körülmények tudatos uralása.
    Annyit fűznék még hozzá, hogy a mystery ball játékmód reprezentálja számomra, hogy a program miként is képes bizonyos alapvető játékbeli elemet manipulálni.
    Persze beszélhetünk itt kapcsolatról, érzésekről, véletlenekről, vélt és valós programozási megoldásokról, mindenki saját tapasztalataira tud csak tàmaszkodni.

    Nekem évek utàn az a szerèny vélemènyem, hogy ebben a játékban semmi sem következetes működésű a lapokra írt számokkal megkezdve, a beállított utasításokat, csapatműködést befolyásoló beállításokat, a kiírt latencyt, csak hogy a pack luckról (droprate) már ne is beszéljek.

    Meglátásom szerint valahogy nem a szó szoros értelmében vett JÓ JÁTÉKÉLMÉNYről szól ez az egész, hanem ellenkezőleg, a jàtékosok folyamatos frusztràltság alatt tartásáról, az alapvető emberi emberi érzelmek (vágyakozás, kíváncsiság, irigység, versengési szellem, düh, indulat provokálása stb.) befolyásolásával.

    Sajnos mivel nincs más alternatíva, illetve más játékokkal sem játszom így nyilván a megszokás/elfogadni törekvés marad.

    Volt pár év, mikor időt, energiát és valódi pénzt sem sajnálva beletettem apait anyait, hogy valamilyen fejlődést előidèzzek, de el kell fogadnom, hogy ez csupán egy bizonyos szintig elég.

    Marad a manageri rèsze a jàtèknak, ami többé-kevésbé leköt, a többit meg megpróbálja az ember figyelmen kívül hagyni.
    Szerencsére nálunk is gyarapodott augusztusban a család, így a figyelmem jelentős rèszét inkább az élet fontosabb dolgaira összpontosítom. :K :B

    ₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

  • Gaborz1

    senior tag

    válasz Mrguba #4577 üzenetére

    Leírva nem volt, gondolom miro. kolléga a tegnapi Twitch-es WL streamemből vehette át a módszert.
    Igazából annyi a lényeg hogy egy 90+os curve-el rendelkező játékossal végzem el. Hogy a kapu felé vagy attól távolodóan csavarom-e, függ attól hogy az ellenfél mozgatja-e a kapusát.
    Ha igen és eléggé kihozza, akkor mehet kapura, majdnem teljes erővel a curve-ot maxra elhúzva oldalra, az 5ös oldalvonalához közel de az 5ös vonalától kb 1m-re az alapvonal irányába.
    Ha nem mozgatja a kapust, akkor inkább a kaputól elkanyarodóan, kicsit magasabbra húzva, mint a fenti példánál.

    iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

  • gjoe

    őstag

    válasz Mrguba #4577 üzenetére

    Nekem is jöhet egy jó szöglet variáció.

    Ja és valaki tud jó beállítást 4-3-2-1 re ?

    Kristóf: te már nem vagy topikgazda? kicsit lehetne gyomlálni.

  • bodnar123

    senior tag

    válasz Nandinagy #4584 üzenetére

    Nem feltétlen egy igazság létezik, de szeretek vita által többet tudni. A felsorolt meccsek talán jó példák. Bár talán egyik sem volt annyira egyoldalú mint a másik. És ott minden játékos magát irányítja, idegenben vagy otthon van a meccs (ez online fifánál elvileg lényegtelen), van közte egy hét. De igaz nem sok meccsbe néztem bele. Gondoltam, ha ez az első, ami szembe jön...
    te gipsz jakabnak Azerbajdzsanbol az ea forumon hamarabb hiszel mint nekem
    Pont ugyanannyira hiszek neki mint neked. Ő leírt egy olyan dolgot, ami a tiédet cáfolja. Mint írtam lehet, hogy kamu. De amíg egy mindig 11wines(ez valószínűleg a legszarabb nettel is összejön ha kicsit tudsz játszani) valakihez egy profi, és az ő accján tol egy 20:0... Na az számomra érdekes info lenne. De ilyenről nem tudok. Erre lennék kíváncsi. Viszont az offlinet továbbra is elfogadhatónak tartom, és nem vitatom az ott elért eredményt. Viszont egy kérdésemre továbbra sem válaszoltál te sem.
    Amúgy a profik versenyével hol lehet megismerkedni a neten?

  • miro.

    senior tag

    Ez egy troll. Ne foglalkozzatok vele,aztan majd abbahagyja.

    Red Bull Salzburg - Real Madrid / PS5

  • Stylerr

    addikt

    Én amúgy tényleg szeretem, hogy itt van. Mindig izgalommal várom, hogy mikor fog kiakadni, vagy éppen miért. Nekem a kedvencem amúgy az volt mikor Geradossz helyett az lett neki írva, hogy Gerafos, brutális volt ahogyan kiakadt, na azt már megmosolyogtam. Most azon viszont csodálkozom, hogy nem állt bele Gubába, amiért azt írta rá, hogy "Geradtosz" :D

  • Gaborz1

    senior tag

    válasz Stylerr #4594 üzenetére

    Most felhívtad a figyelmét arra, hogy MÉG nem állt bele, szóval lehet hamarosan belefog. ;] ;] ;]

    iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

  • Mrguba

    őstag

    válasz Stylerr #4594 üzenetére

    Na belem azert akarki nem mer :D

    Belem mindig EA's hitszokott belemkotni de csak joindulatbol :D

  • DrJaka

    aktív tag

    Sziasztok! Mi a módja hogy Twente-s vagy Emmen-es játekost tudjak venni? In game lehetetlen... Kinyitottam már kb 20 bronz pakkot, valakinek egy jó tippje van esetleg?

    Huawei Mate 20 prO

Új hozzászólás Aktív témák