Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Secundus

    tag

    válasz Ice_Man22 #29891 üzenetére

    Nekem is Imperial Cutter van és nagyon szeretem, de meg tudom érteni, ha valakinek nem tetszik. Tapasztalataim a következők: Iszonyatosan lassan fordul, kilométereket sodródik minden manőver után. Még a Type-9 Heavy is jobban fordul. Szóval a manőverezős dogfight-ot nyugodtan el lehet felejteni. Fegyverzete gyengébb mint az Anaconda vagy Corvette. De ezeket ellensúlyozzák az előnyei. A legnagyobb pajzsa van, ami létezik a játékban. A túlméretezett hajtóművei hatalmas sebességgel lökik előre, nekem pl. Grade 5 Clean Drive Tuninggal a 8C Thruster 259m/s sebességet tud, booster 414 m/s! A legnagyobb raktere is a Cutter-nek van, tehát elsősorban kereskedőhajónak javaslom. Egy legális fuvar a 2 ugrásból 1 millió Credit profitot hoz.
    Hadihajónak nem javaslom, de ez persze nem azt jelenti, hogy egy magányos Elite Anaconda NPC kalózt nem lehet vele mosolyogva roncsá lőni, ha kiszed a supercruise-ból. :)

    Az én fittem megtalálható itt: http://inara.cz/cmdr-fleet/47191/150411 (alul a Coriolis link)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz Ice_Man22 #29895 üzenetére

    Igen, teli hassal (536 tonna rakomány) is éppen 20 fényévet ugrik. :) Empire rang húzáshoz a HIP 10716 rendszerben a Van Royen outpostot ajánlom. Ott 3 birodalmi frakció ad hírvivő küldetéseket a szomszéd Wu Guinagi rendszerbe. Onnan meg adnak vissza. Ki-be lépkedéssel felveszel 20 küldetést, átviszed és vissza ugyanez. Hamar meglesz a Duke rang. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz grHawk #29890 üzenetére

    A Federation valóban sokkal militánsabb. Pl. a Federation hivatalos beszállítója a Core Dynamics csak hadihajókat gyárt, míg az Empire szállító Gutamaya inkább multifunkciós szépségeket. A Farragut fegyverzete is sokkal erősebb (8 db Broadside Cannon, 8db Capital Torpedo Launcher, 20 db Laser Turret) mint a Majestic (3db Beam Laser, 23 db Interceptor Cannon). De ennek megvan az oka. :) Ugyanis 2320-ban az Empire megalakulása után a Federation flottát küldött az Achenar rendszerbe, hogy elfojtsa a függetlenségi törekvéseket. Ebben az Achenar-i csatában létszámban jóval nagyobb Federation flotta vereséget szenvedett, és később még sok másikban is. :) Csak 2380-ban írták alá a békeszerződést, ami stratégiailag a Föderáció vereségét és a Birodalom győzelmét rögzítette, hiszen elismerte a Birodalom függetlenségét. Innentől datálódik a hidegháború a két fél között, mert Föderáció gyomrát azóta is marja a frusztráció. :) Én ahogy a 20. század történelméből is tudjuk, általában egy háború után mindig a vesztes fél fegyverkezik jobban. A győztes már kevésbé militánsabb, mert nincs rá a belső motiváció, hogy bizonyítsa a golyói meglétét. Tipikus emberi pszichológia. :) Nos, ezért erősebb katonailag a Federation.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz Cooper911 #29912 üzenetére

    Játékostárs által kezelt turret nekem csak akkor életszerű, ha a Star Wars Millenium Falcon ágyúihoz hasonlóan működik, tehát manuálisan a játékos irányítja az ágyút. Csak így van benne játékélmény, mert ha csak annyi lesz a kezelés, hogy a játékos kiválasztja, hogy a turret mit lőjön (mintha gimbal fegyverek), akkor nincs értelme a multi-crew játéknak. Ha viszont a gunner játékos manuális irányítja a turretet, akkor az ellenfél pedig dobhatja a kukába a chaff-ot.. Ráadásul ez esetben a gyors és fordulékony kis csivavák (Eagle, Vulture, Fer-de-Lance.. :) ) szintén esélytelenek, mert pl. az Imperial Cutter-nek nincs holttere, tehát nem fogják kimanőverezni a turretet. Érdekes kérdés, hogy ezt hogy oldják meg. Én nem bánnám, ha nem lenne balance, mert akkor egyetlen flotta sem építene nagy és erős hadihajókat, ha egy csivava elég ellene..

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz orientcx #29923 üzenetére

    Igen tudom, hogy a Federation a 2380-as békekötést úgy állította be a történelemkönyvekben, mint hatalmas diadalt, amikor megállították a rabszolgatartó Birodalom előretörését és megóvták a demokráciát és a szabadságot a Galaxis polgárainak. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a Birodalmi rabszolgáknak semmivel sincs rosszabb dolguk, mint a Federation "céges bérrabszolgáinak". Sőt.. Amúgy is, lehet hogy a Fed hajók erősebbek, de nekünk birodalmiaknak több van. A mi 17db Majestic-osztályú csatahajónkra
    (INV Achenar's Sword
    INV Anders Blaine
    INV Atticus Duval
    INV Dreadnought
    INV Duval Itzamnets
    INV Duval's Might
    INV Duval's Pride
    INV Faveol
    INV Goliath
    INV Hall's Memory
    INV Hengist Duval
    INV Invincible
    INV Thunderer
    INV Trasken Duval
    INV Valiant
    INV Warrior
    INV Xanadu)

    a Fedration csak 15 db Farragut-osztályú csatahajót
    (FNS Ajax
    FNS Damocles
    FNS Erebus
    FNS Farragut
    FNS Formidable
    FNS Gellan
    FNS Kracer
    FNS Medusa
    FNS Neptune
    FNS Nevermore
    FNS O'Brien
    FNS Orion
    FNS Perseus
    FNS Thanatos
    FNS Trander)
    tudnak szembeállítani. Azt a megalapozatlan pletykát pedig, hogy a Farragut a 8 db Broadside Cannon/ 8db Capital Torpedo Launcher-rel egy sortűzzel elsöpörné a 3 db Capital Beam Laser-rel rendelkező Majestic-et, határozottan cáfolom. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz orientcx #30017 üzenetére

    Én hónapok óta nem láttam olyan küldetést, ami Modified Embedded Firmware-t adott volna, pedig nagyon kerestem. Ugyanis a Scientific Settlement-ek szkennelésében nagyon balszerencsés vagyok, sohasem MEF jön.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz orientcx #30023 üzenetére

    Orientcx + Denzo:

    Én Modified Embedded Firmware-t csak 1db-ot láttam a játékban, onnantudom, hogy valóban létezik és nem csak részeg pilóták meséiben fordul elő. Azt az 1db MEF-et is tavaly nyáron kaptam egy küldetésből.

    Bár én Gutamaya rajongó vagyok, de én is elismerem, hogy sok mindent rosszat lehet mondani a birodalmi hajókról, de a formatervezés speciel az erős oldaluk. Úgyhogy nem bántani az Imperial Clipper / Imperial Cutter-t, mert igenis szépek! :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    2.3 Beta meglepetés:

    SPOILER VESZÉLY!!!!!!

    https://www.youtube.com/watch?v=1oD5XQ8quNA&feature=youtu.be

    A csatolt videoban jól látható, hogy Maia rendszerbe egy teljes flottát veszített el a Federation egy idegen fajjal folytatott ütközetben. Farragut capital ship, plusz csomó más Federal ship is (Corvette, FAS, FDS, FGS) odaveszett.. Kezdjünk felkészülni a harcra..

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz summers #30064 üzenetére

    Nem kell kiszámolnod, kiírja magától is. Megnyomod a "4"-es gombot, feljön a jobb oldali panel. 3x jobbra lépteted a képernyőt a "D" gombbal és ott lesz a pontos pajzs és armor értéked. Minden ellenállás (resistance) értékkel együtt.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz BandiT85 #30107 üzenetére

    Köszi mindenkinek a tippet, aki felvilágosított, hogy MEF-et az Exploration settlement-en kell keresni, nem a Scientific-en. Eddig soha egy darab MEF-et nem találtam a Scientific Settlement-eken, erre tegnap elmentem a Altair - 1 - Galvani Depot Exploration-ra, és rögtön dobott 3 MEF-et! :D Azonnal rohantam is Todd "Blaster" McQuinn-hez és megpimpeltem a 2db large Multi-cannon-t Grade 5 Overcharged Weapon-re. Még 1 MEF maradt is, mert mindkét Multi-Cannon-ra elsőre 43% illetve 44% DPS nvekedés jött ki. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz duvi #30130 üzenetére

    Gyönyörű képek, köszi szépen! Milyen hardware van gépedben, hogy ilyen screenshot-okat tudsz készíteni?
    Amúgy hogyan lehet képet (nem linket) beágyazni itt egy fórum hozzászólásba?

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz duvi #30132 üzenetére

    Köszi szépen a segítséget. Ki is próbálom és megpróbálom megmutatni, mit sikerült eddig kihoznom az Engineers-ekkel való barátkozásomból. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30324 üzenetére

    Szerintem nincs általánosan jó konfig, mert ha kis fordulékony csivava ellenfelek jönnek, akkor gimbal pulse laser kell a Corvette-re, ha pedig nagyvadra akarsz (Anaconda, Corvette, Cutter) akkor gimbal Multi-Cannon + fix Beam Laser a jobb. Én személyes tapasztalatom alapján a következőt javaslom: a small és medium hardpointokra rakjál gimbal pulse laser-t (Grade 5 Efficient weapon tunninggal), az általában elég a kis és közepes hajók ellen. A large hardpointra tegyél Multi-Cannon-t (Grade 5 Overcharged weapon tunning), a 2 Huge hardpointra pedig fix Beam laser-t (szintén Grade 5 Efficient weapon tunninggal). Így nem fogsz idegbajt kapni amikor probálsz forgolódni az Eagle vagy Vulture után, mert a Pulse Laser majd szépen leszedi. A large MC és fix Beam pedig gyönyörűen égeti a nagyvadak pajzsát/hullját.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30328 üzenetére

    Igen, a Plasma Cannon az nekem is nagy kísértés volt, főleg az egyesített Thermal Kinetic sebzése miatt. Nagyon hangulatos fegyver, de az igazság szerint csak cheater NPC-k tudnak vele pontosan lőni. Ugyanis a sima Cannon-hoz hasonlóan nem azonnal csapódik be a Plasma, hanem kicsit lassú ballisztikus pályán megy. Persze, ha Anaconda/Corvette/Cutter hajókra akarsz vadászni, akkor azok ellen elég hatásos tud lenni. :) De én nem javaslom, mert most nagyon feltuningolták a fix Efficient Beam Laser-t, nagyon hosszú ideig tudsz vele lőni, nagyon eszi az ellenfél pajzsát és pont oda megy ahova a célkereszt mutat.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30324 üzenetére

    Igen, pontos az információd: a pajzs ellen a Thermal fegyverek sebeznek 100%-ot (Beam, pulse laser), ha lent van a pajzs akkor az armor ellen pedig kinetic fegyverek a jók (Multi-cannon, Cannon). A Rail Gun és Plasma Acclerator egyaránt jó pajzs és armor ellen, de egyéb negatívumaik miatt azt nem javaslom.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz to.ca #30331 üzenetére

    A full MC build nem azért szedi pajzsot olyan szépen, mert a kinetic fegyver olyan jó volna a pajzs ellen. Hanem azért mert pl. large gimbal multi-cannon G5 overcharged tunninggal nekem 27.3 DPS-t tud, a Pulse Laser pedig csak 15.9 DPS-t. És ezt a DPS különbséget még a kinetic fegyver pajzsra számolt sebzéscsökkentése sem tudja ellensúlyozni. Ráadásul az MC sebzése nem kezd el 500m felett drasztikus csökkeni, ellentétben a lézerekkel. Persze ha raksz a Multi-Cannon-ra Incediary effektet, akkor még a pajzs elleni büntetést sem kapja meg. :) Szerintem úgy ideális, ha egyik MC Incendiary, a másik pedig Corrosive.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz Ice_Man22 #30337 üzenetére

    Nem tévedsz. A Dirty Drive tuning 25-29%-os teljesítmény növekedés ad a hajtóműveknek, a Clean Drive Tuning 10-18%. Cserébe a Dirty Drive 39-100%-kal megnöveli a hőtermelést, a Clean Drive 25-61%-kal csökkenti. Én ezért a Clean Drive-ot preferálom a Cutter-emen, mert a fegyverek / Shield Cell Bank / Overcharged Power Plant amúgy is melegíti a hajót. De ha pl. egy kereskedő Cutter-t tervezel összerakni, ahol a fenti modulok nincsennek és a nagy sebességel egyszerűen othagyod a kalózokat, akko mehet a Dirty Drive rá.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz BandiT85 #30391 üzenetére

    Dehogy nem lesz Corvetted. :) Annyira nem vészes még a helyzet, de mindenképp a következő nerf előtt javaslom megcsinálni a rangot. Nekem pl. a Cutter-hez szükséges 12-es rangot (Duke) 7-es rangról (Baron) 40 óra volt felhúzni HIP 10716 - Van Royen Vision és Wu Guinagi - Ziegel Dock között ingázva hírvívő küldetésekkel. Egyébként pedig nem kell 1 milliárd credit egy jó Corvette/Cutter hajóhoz. Nekem kb. 462 millióban van a Cutter és még nem volt olyan Elite Anaconda NPC kalóz akit mosolyogva ne lőttem volna darabokra, pedig kifejezetten béna harci pilóta vagyok. Úgyhogy kitartás, meglesz az a Corvette, csak olvasd a fórumot, hogy éppen mikor hol érdemes a legjobban rangot húzni.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30398 üzenetére

    Nekem a Mass Effect Andromeda megvásárlása kellett ahhoz, hogy ráébredjek, milyen jó munkát végeztek a fiúk a Frontiernél az Elite Dangerous saját motorjával. Előrendeltem a Mass Effect Andromeda-t, felraktam, kipróbáltam és 24 órán belül Refund-oltam. :) A játék erőforrás igénye kb. a háromszorosa a reálisan elvárhatóhoz képest, ha a grafikát nézzük (ami kb. 2013-as gyártású Crysis 3 szintje). Ezzel szemben az Elite Dangerous maximum beállításokon csodálatosan suhan már egy közepes számítógépen is, akáhány NPC cikázik is látótérben, egy aszteroidamező közepén. :) Úgyhogy én maradtam az Elite-nél, bármennyire is imádtam a Mass Effect trilógiát. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz to.ca #30401 üzenetére

    Én remélem, hogy előbb-utóbb raknak az Elite-hez valami RPG tartalmat, mert az univerzumában rengeteg lehetőség van. Ha az ember olvassa a fórumokat és a GalNet-et, akkor rengeteg érdekes sztori adja magát. Kezdve birodalmi Szenátorok közötti politikai machinációktól a klasszikus Empire-Federation hidegháborús műveleteken át addig, hogy vajon egyesítik-e erejüket a Federation / Empire / Alliance trió az idegenek ellen, vagy külön-külön elbuknak.. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz orientcx #30417 üzenetére

    Tudomásom szerint volt némi NPC nerf: a legdurvább Flight Assist Off flikk-flakk manővereket kivették az NPC eszköztárából (bár még mindegyik NPC Anaconda úgy pördül meg, mint egy búgócsiga), illetve nincsennek maximumra tunningolt moduljaik. Ezzel a nerf-fel egyetértek, mert nem minden játékos profi PvP huszár, aki HOTAS-sal a kezében alszik és FAOFF-ban dokkol ki és be is. :) A casual pilótáknak is kell hagyni némi teret (mint pl. nekem :) )

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    Végre elszántam magam, és megvettem az utolsó modult a Cutter-re, ami még hiányzott: 8A Thruster. Kicsit húzós összeg volt a 162 millió Credit, de Palin prof. jó munkát végzett, és maximumig húzta fel a Grade 5 Clean Drive Tuningot. Úgyhogy jöhet bármilyen Fed-vitéz az agyontuningolt harci Corvette-el és meglátja, hogy.. milyen gyorsan tudok boostolni menekülés közben! :) Max. a kipufogóm fényét fogja látni.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz orientcx #30464 üzenetére

    Műszaki szempontból teljesen igazad van, de nekem a "Dirty Drive" kifejezésről mindig a 60-as évek US Air Force kísérletei jutnak eszembe, amikor sugárzó nukleáris hajtművel probálták felszerelni a repülőgépeket.. :) Az én hajóm legyen inkább "Clean". Ez csak amolyan Role-Play bolondság részemről, de nekem a Clean Drive Tuning jobb érzést ad. Amúgy sem akarok fordulozó dogfight-ot a Cutter-rel. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz anatron #30471 üzenetére

    :D Vérbeli Empire pilótaként nem sokat adok egy tipikus Federation politikus dislike-jára. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30482 üzenetére

    Selene Jean-nek nem egyszerre kell 500t ásványt bányászni, hanem összesen a pályafutásod során. Tehát nyugodtan mehetsz T6 / Clipper / Python hajóval bányászni (ami van vagy tetszik), telipakolod a rakterét bányszás közben bármilyen ásvánnyal, eladod a legközelebbi állomáson, majd vissza az aszteroidamezőbe bányászni -> állomás -> bányászás, etc, amíg meg nincs az 500tonna. Utána egy Pristine Metallic Ring-ben kell bányásznod 10tonna Painite-t, mert az a beugró összeg Selene Jean-nek. Ilyen Pristine Metallic Ring pl. a HIP 104504 belső (un. "A") gyűrűje. Legfontosabb: bányászni soha ne menj semmilyen RES-be! Ugyanis azok bounty hunter területek, ahol kb. percenként jelennek meg kalózok. Egyszerűen csak válaszd ki a pristine metallic aszteroida gyűrű legsűrűbb részét és szépen lassan (!!!) menj neki supercuiseban. Ha minimumra vett sebességgel mész neki a gyűrűnek, akkor szépen ki fog lépni a hajód a gyűrűben bármilyen sérülés nélkül és bányászhatsz is.

    Mindkét Shield Booster hasznos, a Heavy Duty és a Resistance Augmented is. A Heavy Duty a pajzs méretét növeli meg, a Resistance Augmented pedig csökkenti a pajzs fogyás mértékét. Úgyhogy kb. mindegy melyiket választod, az eredmény ugyanaz: később fogy el a pajzsod.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30484 üzenetére

    Mindkettő kell.
    Prospector limpet: Csak 1-es szintű kell, magassabb csak a helyet foglalja. Belelövöd az aszteroidába, és visszaküldi neked az aszteroida összetételét százalékos arányban. Pl. a csatolt képen látható a bal alsó sarokban, hogy az aszteroida 50.48% Painite-et tartalmaz (30% alatt nem érdemes bányászni). Minden vizsgált aszteroidához új prospector limpet kell.

    Collector limpet: összeszedik a Mining Laser által leválasztott aszeroida darabkákat, és behordják a Refinery-be. Az 1 collector 1 limpetet kezel, a 3-as szintű 2-öt, az 5-ös szintű 3 collector limpetet irányít egyszerre. Én 1A Prospector limpetet, 3A Collector Limpetet és 3A Refinery-t javaslok. Kb. annyi limpetet vigyél magaddal, amennyi a max. cargod fele. Tehát egy 160t szabad cargo hellyel rendelkező clipper-be 80 db limpetet.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30487 üzenetére

    Egyetértek. Nagyon jó játék, de majdnem mindenkinek van egy olyan része, amit nem akar benne csinálni. Én sem akartam soha felfedező lenni, de a vén prosztatás Palin prof. miatt kénytelen voltam 5000 fényévet utazni egyedül az emberiség által nem lakott űrben, míg végül 5100 fényévnél elkapott a Pandorum-téboly és belevezettem a Cutter-emet az összes exploration adattal együtt egy Napba. Pá, 16 millió credit biztosítási önrész, Pá, felfedezési adatok.. De legalább Palin prof. meghívott, én pedig megfogadtam, hogy józan eszem (és pénztárcám) védelmében soha többé nem megyek a buborékon kivülre.. :)
    A bányászás annyiban jobb, hogy ott bármikor visszatérhetsz a kedvelt tevékenységedhez (bounty, kereskedés, stb.), megtörve ezzel az egyhangúságot. De ha kint vagy Jaques állomásnál, akkor muszáj vagy visszafelé is letolnod a kb. 20.000 fényévet.. :)

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz Cooper911 #30489 üzenetére

    Az ugrótávja akkor már a mostani volt, mert pimpelt 7A FSD volt benne, csak a többi modul volt C a mostani A helyett: tehát 26ly üresen, 20 ly tele hassal. A Cutter-ben nem használok fightert, mert kereskedő vagyok és vibrálni kezd a szemhéjam, ha a Fighter Bay miatt kiesett profitra gondolok. 8A pajzsgenerátor van fent, azon kivül mincen más Cargo Rack: 536 tonna. Lehetne több is, de kell a nagy pajzs, mert a Cutter-re jövő random kalózok csak Anaconda vagy Fer-de Lance és szigorúan Dangerous rangtól felfelé.. Valahogy az ilyeneket vonzza az 536 t Gold / Performance Enchancer / Progenitor Cell :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30509 üzenetére

    Nagyon király festések, de szerintem az Action Green a legjobb.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz kiskuplung #30550 üzenetére

    Nekem egy teljes hétig nem adta be a Sirius Corporation meghívót, pedig beutaztam az összes állomásukat. Már a hajamat téptem és írtam a supportnak, mert azt hittem valami bug. De úgy látszik ez ilyen.. Előbb-utóbb beadja azt a Sirius meghívót, ha megvan az Allied rang, csak loggolgatni kell ki-be. Napokig...

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30563 üzenetére

    Úgy vélem, hogy Frontier Fórum nem igazán releváns mintavételezés, mert oda általában az ír, akinek valamilyen problémája van a játékkal. Aki elégedett játékos, az nem írogat a Frontier Fórumba, hanem inkább játszik. :) Nyilván rengeteg javítási potenciál van még a játékban, de ennek ellenére jó. Ha szimplán rossz lenne, akkor senki nem nyavajogna, hanem egyszerűen hagyná a fenébe és játszana mással. Én azt tapasztaltam, hogy a játékosok akkor nyavajognak a legjobban, ha látnak valami olyasmit egy játékban, ami megfogja őket, de valami hiba beleront az amúgy majdnem tökéletes játékélménybe. Én pl. a 2.1 update után hagytam abba 3x "örökre" a játékot, mert lemart az ideg az NPC FA-Off tuning miatt. :) A mai napig utálom az új NPC manőverezést, de játék egyéb előnyei miatt elviselem.

    Ami az Elite Dangerous ütemterv elmaradást illeti, magam részéről meg vagyok győződve aról, hogy ennek oka a Star Citizen csúszása. Jól látod, hogy az ED és Star Citizen egymás riválisai és ugyanazt a piaci szegmenst célozták meg. Viszont amíg az ED időben előnyben van az SC-hz képest, addig nem sürgeti a Frontier-t a piaci verseny. Minden egyes alkalommal amikor a Star Citizen megjelenést eltolják, a Frontier-nél nyugodtan sóhajtanak egyet és visszakapcsolnak a sebességből, mert az ő játékuk már kint van és működik. :) Úgyhogy szorítok az SC játékosoknak, hogy mielőbb jáátszhassanak, mert akkor én is hamarabb kapok FPS modult az Elite Dangerous-hoz és lőhetem agyon a nyavajás kalózokat plazmapuskával kommandózva a felszíni bázisokon. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz Ice_Man22 #30581 üzenetére

    Kérlek ne becsméreld a Galaxis legszebb hajóját. Tehénnek hívni Cutter-t?!? Maximum bálna, de az csak azért, mert nagy és fehér. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30591 üzenetére

    5 különböző állomáson kell eladnod minimum 1 tonna illegális árut a Black Market-en.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30620 üzenetére

    Ilyen Capital Ship Dock-ot találhatsz Cubeo-ban a Chelomey Orbital állomás mellett. Ott készítettem én is néhány selfie-t. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30650 üzenetére

    Én a hasonló hajó modellekkel még valahogy elvagyok, mert logikus hogy egy űrhajógyártó cég a költséghatékonyság érdekében próbálja szabványosítani a termékskálájában szereplő hajókat. Hasonlóan napjaink nagy autógyáraihoz (pl. a BMW 3-5-7 sorozatok szinte csak méretben térnek el, de fő design ugyanaz). Ami viszont rendkivül zavar, hogy a Frontier ragaszkodik a 80-as évek hülyeségéhez, és "nincs antigravitáció az Elite Dangerousban!". Miért nincs? Mert nosztalgiából meghagyták a forgó űrállomásokat, ahol a forgás biztosítja a gravitációt. Közben a játékban alkalmazott minden technológiából üvölt, hogy nem lehetséges antigravitáció nélkül:
    - Ha antigravitációs rásegítés nélkül póbálsz felszállni egy 1G bolygóról, akkor minden 1 kg hasznos teher feljutatásához az orbitális pályára 1 tonna (!!!) üzemanyagot (általában dimetil-hidrazin és nitogén-teraoxid keveréket) kell elégetned. Ennek ellenére Lei Cheung 1,3 G-s bolygójáról lazán felszállok a 2000 t tömegű Cutteremmel csupán a thrustereket használva.
    - Az FSD az a megvalósított Alcubierre meghajtó (1994-ben dolgozta ki Miguel Alcubierre matematikus, szinkronban Einstein korábbi elméleteivel), ami úgy teszi lehetővé a fénysebesség feletti utazást, hogy az űrhajónk előtti teret összesűríti, az űrhajó mögötti teret pedig kitágítja, visszaállítva ezáltal a korábbi egyensúlyt. Aham, értem. Szóval teret tudunk sűríteni, de annak nyomorult állomásnak forognia kell mert különben nincs gravitáció..
    A nosztalgia szép dolog, de nem ok arra, hogy ragaszkodjunk az 1980-as években megálmodott téves technológia elképzelésekhez. :)
    Azt hogy nem terjedt el a kiborgizáció, meg lehet magyarázni a nagyon fejlett biotechnológiával. Mivel a Progenitor Cell használatával jócskán kitolható az életkor, a Performance Enchancer-ek adagolásával pedig 10x gyorsabbak, erősebbek, stb. lehetnek az emberek, ezért valószínűleg senki nem szívesen fekszik sebészkés alá, hogy kezét-lábát levágva Robotzsarut fabrikáljanak belőle.. :)

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz totila #30772 üzenetére

    Ez fura. Én is vettem névtáblát a Frontier Store-ban kb. 820 Ft-ért az upgrade letöltése előtt közvetlenül, és tökéletesen működik, bár elég nehéz megtalálni, hogy hol kell kirakni. Ugyanis a Livery megfelelő ablakában elősz beírod a Ship Name-t, utána legörgeted az ablakot és ott lehet kirakni a névtáblát. Lásd mellékelt képet a hajómról (Leviathan):

    Én bugot eddig nem tapasztaltam a játékban, a grafikán határozottan változtattak, valahogy élesebbek a fények. Furcsa, de mintha a Cutter-em is könnyebben mozogna, nem olyan nagy a hajó tehetlensége, kevesebbet sodródik fordulás után.
    A Holo-Me rengeteg időt igényel, míg a megálmodott arcot össze tudja hozni az ember. Én kb. 40 perc után megelégedtem az alábbi pilóta megjelenésemmel, majd később még javítok rajta.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz nubreed #30811 üzenetére

    Én azt tapasztaltam, hogy Imperial Shielding-et csak olyan High Grade Emission SS dob, ami Empire által kontrollált rendszerben van. Tehát a kontroll minor faction Empire legyen. Ilyen rendszerekben nekem kb. minden harmadik High Grade USS Imperial Shielding-et dobott.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz Dlite #31111 üzenetére

    Az ideális irányítás valóban a HOTAS, de ha nem törsz PvP bajnok címre és soknak találod a HOTAS árát, akkor egy normálisabb joystick (kb. 9000 HUF) már kifejezetten jó játékélményt biztosít.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz Micsurin #31161 üzenetére

    Az Imperial Clipper a Cutter-rel ellentétben egyáltalán nem lomha. Sőt az egyik legyorsabb hajó a Galaxisban, a fordulékonysága pedig valahol a felső mezőnyben van. Tájékoztatásul itt van a gyári táblázat a hajók fordulékonyságáról csökkenő sorrendben:

    Hajótípus Fordulékonyság (4 pip engine)

    Eagle Mk 2 50.0 °/sec
    Vulture 46.2 °/sec
    Sidewinder Mk 1 45.0 °/sec
    Cobra Mk 3 42.9 °/sec
    Federal Assault Ship 42.4 °/sec
    Asp Scout 41.9 °/sec
    Imperial Eagle 40.9 °/sec
    Diamondback Scout 40.9 °/sec
    Hauler 40.0 °/sec
    Adder 40.0 °/sec
    Imperial Clipper 40.0 °/sec
    Fer-de-Lance 40.0 °/sec
    Asp Explorer 38.3 °/sec
    Imperial Courier 37.5 °/sec
    Python 32.7 °/sec
    Diamondback Explorer 32.1 °/sec
    Viper Mk 3 32.1 °/sec
    Federal Dropship 31.0 °/sec
    Cobra Mk 4 30.5 °/sec
    Viper Mk 4 30.0 °/sec
    Federal Corvette 28.6 °/sec
    Beluga Liner 28.1 °/sec
    Type-6 28.1 °/sec
    Keelback 27.3 °/sec
    Anaconda 27.3 °/sec
    Orca 26.7 °/sec
    Federal Gunship 26.5 °/sec
    Type-7 22.2 °/sec
    Type-9 20.5 °/sec
    Imperial Cutter 19.3 °/sec

    Mint látható, a szegény Cutter kb. mint a terhes bálna.. :) De nem ezért szeretjük. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz to.ca #31672 üzenetére

    A Cutter szerintem is remek hajó, csak sokan a Corvette-el hasonlítják össze, mert ez az "alma vs körte" tipikus esete. A Covette egy hadihajó, a Cutter pedig egy felfegyverzett kereskedőhajó. Ez olyan, mintha az 1800-as évek elején hasonlítottak volna össze egy tea-clippert (gyors, felfegyverzett kereskedőhajó) őfelsége egyik fregattjával. A Cutter arra jó, hogy A-ból B-be vigyen nagy mennyiségű drága árut, és közben képes megvédni magát a 1db Elite Anaconda kalóztól. A Corvette szerepe pedig az, hogy Conflict Zone-ban vagy Haz RES-ben halomra lője az ellenfelet. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz grHawk #32931 üzenetére

    Erre a kihívásra muszáj válaszolnom, hogy nemcsak a Federaton-nak vannak nagy és szép hajóik. :)

    [link]

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz grHawk #32971 üzenetére

    Annyira megtetszett a Multi-Cannon-ból tüzelő Corvetted képe, hogy gondoltam én is csinálok hasonlót. Csak fránya nehéz lefotózni torkolattüzet.. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz orientcx #32967 üzenetére

    Háát.. Nem értek egyet a képekkel. Én a Core Dynamics-hoz egy izomagyú tengerészgyalogost tennék, mivel hogy kizárólagosan katonai beszállító. A Gutamaya-hoz pedig szerintem egy szőke fehér stewardess ruhás cicababa illik. Nem sok mindenre jó, de legalább jólesik ránézni. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz haxiboy #33028 üzenetére

    Amikor sikerül megoldanod, hogyan szereld fel a HOTAS 4-et, légy szíves feltétlenül posztolj róla képet, mert most én ugyanezzel küzdök a HOTAS X-el. Ugyanis a kettő méretben, külsőben azonos.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    Egy furcsa jelenséggel (bug?) találkoztam. HIP 105368 High Tech rendszerben kereskedek, amikor NPC kalózok rendszeresen kiszednek. Mivel Anarchy rendszer, ezért KWS leszkennelem mindet, mielőtt leölöm őket. És itt van a furcsaság: mindig kiírja a kilövés pillanatában, hogy megkaptam a bountyt, de kb. minden második alkalommal írja jóvá valójában és jelenik meg a Transactions/Contacts alatt. A flight logban visszanéztem a legutóbbi pár alkalmat:

    2017-09-15 T 16:09:53 Z
    Target: Anaconda, Total Reward: 729268 (Nem kaptam meg)
    Burn Hill Syndicate: 364634
    Alliance: 364634
    Victim Faction: HIP 105368 Corp.

    2017-09-16 T 09:28:33 Z
    Target: Fer-de-lance, Total Reward: 237194 (Megkaptam)
    Faction:Burn Hill Syndicate: 118597
    Marquis du Brata: 118597
    Victim Faction: HIP 105368 Jet Hand Gang

    2017-09-16 T 15:36:46 Z
    Target: Fer-de-lance, Total Reward: 471600 (Megkaptam)
    Progressive Party of HIP 105368: 235800
    Burn Hill Syndicate: 235800
    Victim Faction: Burn Hill Syndicate

    2017-09-17 T 04:22:34 Z
    Target: Anaconda, Total Reward: 820800 (Nem kaptam meg)
    Burn Hill Syndicate: 410400
    Alliance: 410400
    Victim Faction: HIP 105368 Jet Hand Gang

    Mivel így egy szép mellékestől esek el, ezért ez nem igazán OK. Valakinek van valami ötlete, mi lehet a megoldás?

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz pcnet #33088 üzenetére

    Én is erre gondoltam először, ezért írtam be az adatokat a Flight Log-ból. Mindegyik kilövésnél a HIP 105368-ban létezőre frakcióra kaptam meg a bounty-t, de csak az esetek felében írta ténylegesen jóvá.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz duvi #33054 üzenetére

    Hmm.. Ilyen Federal Corvette nekem is kell !! Engine 2 pip, hőterhelés 28%, és a sebessége 300m/sec ! :D Máris veszek egy ilyet, csak mondja meg valaki, hogy hol árulják.. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz pcnet #33088 üzenetére

    Elküldtem a Flight Log file-okat és a Screenshot-okat a Support-nak. Most válaszoltak, hogy egyértelműen bug-ról van szó, mert KWS használatakor Anarchy rendszerben is jár a bounty. Ezt a bug-ot következő patch-ben tervezik javítani. Az elmaradt bounty-t jóváírták az egyenlegemen. :) Jófejek.

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    válasz Micsurin #33093 üzenetére

    Én is erre gondolta. :) Mármint, hogy Fed propaganda ez csoda Corvette. :) Sőt, az egész Thargoid mizéria is csak Fedes hazugság, hogy legyen mivel indokolniuk a fegyverkezésüket. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

  • Secundus

    tag

    Nemrég olvastam David Braben részletes nyilatkozatát, hogy az Elite Dangeous-ban nincs antigravitáció, és ettől kis híján agyvérzést kaptam. :) Ezt szeretném most kiírni magamból és kifejteni véleményemet arról, hogy miért hibázott David Braben akkor, amikor kihagyta az antigravitációt az Elite Dangerous-ból, és ragaszkodik az 1984-ben kiadott Elite játékban fizikához. Ha valakit untat az okfejtésem, légyszí szóljon a moderátornak, hogy törölje ki, nem lesz harag. :)
    Ehhez először is tisztázni kell a fizikai alapokat. Jelenlegi ismereteink szerint 1 G gravitációval rendelkező bolygóról való felszálláskor minden egyes kilogramm hasznos teher orbitális pályára jutatásához körülbelül 1 tonna rakéta tüzelőanyagot kell elégetni. És miért nem átléphető ez a korlát? Itt hosszú magyarázat jön, türelmet kérek. :)

    A rakéta olyan hajtómű, mely környezetétől függetlenül működik, hiszen a működéshez szükséges hajtóanyagot és az égéshez szükséges oxidáló anyagot is maga a rakéta szállítja. Ezért működhet a rakéta hatékonyan a vákuumban. A rakéta hajtóművekhez felhasznált tüzelőanyagot halmazállapota szerint szilárdnak vagy folyékonynak nevezzük. A folyékony rakéta hajtóanyagok esetében jellemzően külön van az üzemanyag (pl. dimetil-hidrazin) és külön az oxidálószer (pl. nitrogén-tetraoxid) tartály, a két anyag a hajtóműben keveredik és egyesül. A szilárd rakéta-hajtóanyagok fajlagos impulzusa alacsonyabb, mint a folyékonyaké. Az rakéta impulzusa (lendülete) arányos a kiáramló gázok tömegével és sebességével. A Ciolkovszkij-egyenlet szerint: V ( t ) = c × l n ( m 0 / ( m 0 − m ( t ) ) − g t
    Ahol:
    c: a gáz kiáramlási sebessége,
    m0/m(t) a rakéta tömegaránya (kezdeti tömeg / végső tömeg),
    V(t) pedig a végsebessége.
    A rakéta kezdeti tömegének és végső tömegének különbsége adja meg a kiáramló gáz tömegét. Tehát a rakéta sebessége függ a kiáramló gáz sebességétől. A cél tehát nagyobb kiáramlási sebesség elérése, mivel az égésnél kiáramló gázok mennyiségét lekorlátozza a hordozott üzemanyag tömege, ami szintén felesleges teher. A tömegarány ezért a gyakorlatban rendkívül rossz. Ebből következik, hogy egyetlenegy rakétafokozattal nem tudunk jelenleg orbitális pályára állítani hasznos terhet. A legjobb megoldás erre a lépcsőzés elve, azaz több rakétafokozat kombinálása (általában 3-4). Ha az első rakétafokozat kiég, akkor leválik a komplexumról és a második fokozat a gyújtás után tovább gyorsítja az amúgy is könnyebbé vált rakétát. A gázok maximális terjedési sebessége égés esetében 5 000 m/s, robbanás esetében (detonáció) maximum 12 000 m/s. Mivel az orbitális pálya eléréséhez kevés az egyszeri impulzus, ezért esetünkben a robbanás nem alternatíva, marad maximális kiáramlási sebességnek az 5 000 m/s. Mivel rakéta üzemanyag felesleges teher, az égési sebességet pedig a gáz részecskék belső súrlódása limitálja, ezért a rakéta elérhető impulzusa is korlátolt.

    Ennek ellenére én az 1930 tonna (1930 000 kg) össztömegű Imperial Cutter-emmel gond nélkül szálltam fel a LTT 8419 A1 bolygóról, aminek gravitációja 0.98 G, tehát csak 2%-kal marad el a Föld mögött. Hogy volt ez lehetséges pusztán Thruster-eket használva? A válasz: sehogy. Az Imperial Cutter üzemanyag tankja 6C típusú, tehát maximum 64 tonna folyékony hidrogént tárolhat. A fenti egyenletnek megfelelően soha nem tudtam volna elérni az orbitális pályát, de még a felszíntől is csak pár méterre tudtam volna elemelkedni. Ezért megkerülhetetlen az antigravitációs kiegyenlítés, amennyiben szeretnénk a bolygók között utazni. Ezért nem tudott az emberiség a mai napig megoldani egy Föld-Mars oda-vissza utazást.
    Én értem, hogy amikor David Braben 1984-ben kiadta az Elite ősjátékot, a hidegháború megléte és az Internet hiánya miatt ezek a fizikai korlátok nem voltak közismertek minden programozó számára, hacsak nem a NASA-nál dolgozott előtte. Ezért érthető, hogy a Coriolis állomás alapja az 1929-ben megálmodott Bernal-gömb, az Orbis állomás esetében pedig az 1975-ben kitalált Stanford-tórusz.
    Csakhogy az Elite Dangerous-t 2014 Decemberében adták ki, amikor a fenti tények már közismertek voltak, és egy kicsit is a tökéletességre törekvő űrszimulátor esetében ezeknek a tényeknek a semmibevétele számomra enyhén szólva zavaró. Például a Mass Effect játék Codex rovatában ezt szépen le is vezetik, sőt (sűrű keresztvetések közepette írom le) a Star Citizen is ezért használ antigravitációt. Arról nem is beszélve, hogy az 1977-ben készült Star Wars-ban is ez alap.
    Pedig amúgy az Elite Dangerous stábja szépen beleásta magát az aktuális fizikába, például a játékban alkalmazott Frame Shift Drive (FSD) Miguel Alcubierre mexikói elméleti fizikus 1994-ben megalkotott elméleti modelljének a másolata, ami Einstein relativitás elméletével összhangban lehetővé teszi a fénysebesség feletti utazást idő dilatáció nélkül.
    Zárszóként: az Elite Dangerous világában azért „esik fáról felfelé az alma”, mert ha 1984-ben forgott az a nyomorult Coriolis állomás, akkor 2014-ben is forogni fog, a fizikát meg vigye el az ördög.. :)

    Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

Új hozzászólás Aktív témák