Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    Toltes tema.
    Tegnap valamiert nem akart normalisan tolteni az ion. A konfig: 3x25 amper a hazban, autotoltesre leagazas, de most nem a kinti falirol van szo, hanem a konnektorosrol. Ket kulon fazison 2 konnektor, az egyik wifi-s blitzwolf, ejfel utan 5 perccel felkapcsol, delben le, hasznalat kozben latni az aktualis adatokat (fesz, aram, telj, napi szumma fogy).
    Tegnap bedugtam, ejfel korul raneztem hogy az oraallitast figyelembe veszi-e. De utana is csak 300mA aramerosseg. Garazsba le, kihuz-bedug (a serult ampera miatt helycsere volt, a kocsi folott ment a toltokabel hogy odaerjen, feltem esetleg fesziti felfele). A bedugas utan partiz masodpercig ment a 9A feletti arammal, utana megint vissza 0.3-ra. A tolto is meg az auto is azt allitja, hogy "charging". (Akku kevesebb mint 20%-on, 12 km maradt benne.) Direkt erre vett (16A-es) hosszabbitot beraktam hogy normalba alljon a toltofej, ugyanaz.
    A masik auto masik fazison logo dugaljaba atrakva (egymas mellett van) eloszor ugyanugy 0.3A-t mutatott. Vegul csinaltam egy hosszabb szunetet, amikor a tolto is kioltotta a led-eket, es utana mar a masodik konnektorrol jo volt. Azota nem mentunk vele, majd holnap... volt mar hasonlo valahol, kezdjek aggodni? Lehet a haztartasi tolto hibaja? [Mondjuk ott a fali, megoldhato, de me'gis...] Tobb mint egy eve eddig jol ment ez a konfig, es a legrosszabb, hogy (hacsak nem az okozza) a meros konnektor nelkul nem is derult volna ki, hogy nem jo a toltes, mashol nincs kijelzo.

Új hozzászólás Aktív témák