Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    Sziasztok!

    Pár gondolatom támadt sok kérdéssel. :DDD

    Töltővel kezdeném:
    Nagy valószínűséggel nem csak én vagyok úgy kisebb vázú koptereknél 3S lesz a nyerő akksi terén.
    4S nehéz, drága stb...
    Arra gondoltam, hogy akár egy D100-at, vagy D200-at, esetleg T6200-at nézünk lehet jobban járok ha modulokból építem fel. ~30k minimum egy ilyen töltő (D100 pl).
    Dec végéig 8rc hobby kuponnal lehet behúznám a B6-ot vagy a B6 minit.
    Azzal már az X5, H8mini akksit elég jól tudom tölteni külső adapterrel.
    Később ha kész az épített gép, mert pl elkap a gépszíj, mint titeket, akkor veszek egy külső erős tápot, vagy építek toroidból egyet. Aztán attól függ mennyi akksival tervezek veszek összesen 2-3 B6/B6 minit.
    B6 minivel annyi a terv, hogy ha valamelyik akksi gyanús PC-n tudom monitorozni.
    Ezzel az opcióval ugyanúgy 200W-ot tudok tölteni, ha nem is egyszerre akkora áramerősséggel, de 3S 4-4,5A-ig elég bőven.
    Ha lehal valamelyik akkor sincs gond, max bukok 10K-t nem kell megint 30-40 ezer ft-ért venni töltőt + könnyebben eladom ha esetleg arra kerülne a sor.

    Távval kapcsolatban:
    Annyi jött le, hogy van a Turnigy, ami a HK saját márkája, ugyanez a FlySky TH9. Bővíthető, stb.
    Új árakat nézve (használthoz kell egy kis mák + nincs rá gar) 70 dodó/ euro körül vannak.
    Kell backlight mód és akksi is ha nem akarok ceruza elemmel bohóckodni. Ez kb 15-20 euro.
    Ha nem jön be az adó, vevő, akkor ezt is cserélhetem pl fenti kombóra XJT, DJT ... stb. 40-50 euro.
    Ezzel ha megnézem kb majdnem 150 euro körül járok és egy jó rendszerem van amit variálhatok elég szépen.
    Most jön a kérdés.
    Nem érdemes inkább FrSky Tanaris X9D-vel indítani?
    Nem vágom, hogy annak a hátulján is cserélhető a modul, vagy az nem az?
    Illetve gyárilag abban is XJT van, vagy más típusú?
    Egy kis olvasnivalót, vagy infót kérhetnék ezzel kapcsolatban?
    Köszönöm szépen! :R

Új hozzászólás Aktív témák