Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    Sziasztok!

    Nagyon kezdő vagyok a témában. Még csak drónom sincs. :DDD
    Viszont akad itthon egy occó helikopterem valami gagyi távval.
    Az elképzelésem az lenne hogy egy beltérre való kis ketyerével kezdenék pót motorokkal, akksikkal.
    Később szeretnék vagy venni, vagy építeni egyet kinti használatra.
    Benti gépre mit javasoltok?
    Black Friday alkalmából lehet meg is venném majd, ha lesz akcióban, igaz így is olcsóak már.
    Pack-ban nincsenek kezdő kopterek amihez van pót akksi és motor is?
    360°-os átfordulást melyik kis gép tudja? (bár ez nem létszükséglet, inkább ismerkedésre kell, de valahogy el kell ütni azt az időt bohóckodással amíg megépülne a kültéri).

    Másik kérdésem, hogy ha vennék egy távirányítót FPV-s masinához, akkor azzal tudnám esetleg az ócska kínai koptert és a beltéri drónt is irányítani? ( helikopterén nincs trim lehetőség) és normális távirányítóból egyszer kell beruházni ha jól sejtem. ;]

    Válaszokat előre is köszi!

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Saccco #6684 üzenetére

    Köszi!
    Az összefoglalót elolvastam, csak belépő modelleknél is van némi árdifi.
    Nem volt még drónom, így tuti hülyeség összehasonlítani részemről a H8 Minit az X5C-vel, de az X5C árából pl tudok venni egy H8 Mini-t és 4 szett motort, akksit, propellert.
    Gondolom X5-el már kint is lehet bohóckodni, nem csak bent.
    Nem tudom ideérne-e ha most rendelném kínából.
    EU-ban pedig max X5C-t tudok venni, max ha nagyon beindulok veszek azt és hozzá látom van itt is ketyere.

    Kínai helikopternek kampó. Szétkaptam mert nem forgott a felső rotor, a felső rotor, de a fogaskerék el van kopva és kizárt, hogy ilyet kapni lehet és kb annyit sem ér hogy utána nézzek.

    Nagy gépnek valami vidéki cirkálót szeretnék, amivel pár száz méterig el lehet merészkedni és magasban sem tojja össze magát egy kis széllökéstől. (20-30m min)
    250 gondolom kiesik, talán 450-es quad ami már megfelelne erre a célra.
    Később FPV-t szeretnék így a cuccokat így válogatnám össze, ne a végén kelljen controll boardot, transmittert cserélgetnem mert valamit kifelejtettem.
    Jut eszembe, FPV-t mivel lehet megoldani ami azért messzebb is normális laggmentes adatfolyamot ad és ha nem is FHD képet (arra ott lesz az akció kamera), de élvezhető vele repkedni és nem csíkoz ha egy madár elrepül a táv és a drón között. :DDD
    Gondolom hasonlóval már lehet valamit kezdeni.
    Az irányító felől mi bevált módszer, ha nem szeretnék 100K-t szemüvegre költeni, vagy 30K-t pl egy kijelzőre?
    Másik vevő és droidos tablet + valami app nincs a piacon? (lehet hülyeséget kérdezek)
    Ha véleményed szeirnt a 450-es Quadcopter megfelelne építettből a fenti célra, akkor milyen alkatrészekből kellen összeállítani?
    Vezérlő, transmitter, motor, esc prop váz stb... , illetve milyen távirányítót ajánlatos venni ami hosszú távon is megfelel? ( 5,8Ghz irányítás és 2,4Ghz FPV-t eddig csak P3-nál láttam, gondolom 20-30K-s vezérlő+transmitter párosnál nincs ilyen variációra lehetőség).

    Anno sokat foglalkoztam wifi hálózat kiépítésével és az 5,8Ghz-et jobban preferálnám jelenleg irányításra, mert ahol sok a wifi jel ott meghülyülhet a 2,4Ghz-es tartományban)

    Köszi előre is a válaszokat! :R

    dajdaj Tedd fel ebay-re 1000 euroért és az árából vegyél egy P3-at. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Teréz Atya #6736 üzenetére

    Köszi a választ!

    Syma X5C lesz a befutó valószínű.
    Ez gyanúsan olcsó, vagy BG-n ennyi az ára?
    Mit érdemes hozzá rendelni még, hogy kínai újévig kihúzzam vele?
    +4 kopter látom van a csomagban.
    EU Warehouseban van még ez az akkupakk és kopterok
    Kezdésnek ez elég, vagy rendeljek motort is?
    Eu-s ~1200Ft, kínából ~580.
    Most ha megrendelem talán még karácsony előtt meg is jön és 4 EU WH motor árából veszek 8-at.

    Továbbiakban SKYRC iMAX B6AC-t szeretnék majd venni, erre rá lehet gondolom dugni az X5C akksikat is átalakítóval. 16K-ért kapni kint, de nem tudom, hogy elkapják-e a vámon, mert akkor inkább a B6 digit választom + hálózati töltőt külön és akkor tuti nincs áfa+vám húzzúkleaparasztot kombó skill.
    Volt akinek akadt fel 20K körüli cucc a vámon? Alin giftet írnak mindenre, itt azt hiszem nem bohóckodnak ilyennel...

    Kösz a válaszokat előre is! :R

    qnadam Köszi!
    Figyelmetlen voltam. :B

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Teréz Atya #6748 üzenetére

    Porgess zoknikat.- ez mi a szösz?
    Ebay kütyüs topikban is forr néha a levegő, de felét sem értem. :DDD
    Elmagyaráznád?

    Serial Charging adapternél melyikre gondolsz?
    Bocs a sok kérdésért. :R

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    Nálatok s is be van halva a BG?

    X5 berendelve, remélem mihamarabb ideér.
    Lesz még jóval olcsóbb a H8 mini szerintetek?
    Bentre lehet jobb választás lenne. :DDD

    X5C1-hez nem jók azok a motorok aminek a nevében az old is benne van?
    Keret, rotor, akksi van, de motort csak régihez találok.

  • szacsee

    nagyúr

    válasz ViZion #6764 üzenetére

    Nálam Chrome szarakodott, edge-re váltottam ott pikk-pakk ment minden.
    Igaz az EU lassú volt, de a BG is le volt halva.
    Most a ph is akadozgat... lehet előveszem a tűzrókát, vagy a K-Meleont. ;]

    EU-ról csak a gépet rendeltem.
    Több hsz-t is láttam visszaolvasva, hogy kínai WH-ból 2 hét alatt megjön a kisebb cumó.
    X5C-1 motort viszont nem találtam. 4-es töltőt húztam be, fesz mérőt, propellert akksikat...húßammeg meg is kell néznem mert kicsit káosz volt.
    B6AC viszont marad későbbre.
    Néztem Hobbykinget is de ott nem volt csak int. raktáron úgy meg 22 ejrós szállítás kicsit húzós.
    B6 viszont volt, csak más meg nem jutott eszembe. Szerintem BG-ről berendelem az AC-t és lesz ami lesz. :DDD

    Ránéznétek a listára, hátha valami még hiányzik a motorokon kívül?
    X5C1- hez:
    Syma X5 X5C X5SC H5C Main Blades Propellers Spare Part X5-02 x3kit Eu 3 kit
    Syma X5-15 X5C X5SW-1 H5C 1 To 4 3.7V 600MAH Upgrade Battery 4 akksi + töltő

    H8 minihez:
    Eachine H8 Mini RC Quadcopter Spare Parts Blade Set H8mini-005 1 kit
    Upgrade Eachine H8 Mini H8 3D Battery 3.7V 260mAh RC Quadcopter Spare Parts 1db

    Egyéb:
    1S-6S Battery Voltage Tester Low Voltage

    X5C-hez hirtelen nem találtam ütközőt (propellernél ami van), illetve motorokat.
    H8 Minihez szintén ütközőt nem találtam, motor a kinézettből nov.29-től lesz.
    Milyen kiegekre van még esetleg szükség.
    Mennyi az ideális akksi mennyiség és motor mennyiség?
    Így motor nélkül mondjuk para nekiállni, de a minihez lesz hó végén, az X5C-hez meg vagy bevállalom a régit hátha jó, vagy próbálta már valaki?
    Polaritás, méret ha egyezik akkor elvileg jónak kell lennie... max még ellenállásban térhet el... többi csak nem para ha egyszerre cseréli az ember.

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    Jackal2: Ebben biztos vagyok. :DDD

    Teréz Atya: Ah so akkor minden világos, félreértettem. :B
    Mindegy így utólag honnan érdemes rendelni CN WH-ból mennyi idő mire ideér?

    AC charger nincs EU WH-ban csak a 3A-s.
    DC-ből pedig töltő nincs hozzá itt normális.
    Többi cucchoz meg így karácsony előtt nem nagyon költenék.
    Eddig X5C1 + B6AC + 1-1 akksi, prop volt tervezve.
    Most már agyon shoppingoltam magam, így van egy H8 Mini, X5C aksikkal, töltővel, prop készlettel.
    El tudom ütni az időt. A nagyobb kinti quadcopternek meg ha ráérzek az ízére tavasszal nekilátok.
    Addig távirányítót, töltőt beszerzem és esetleg ha lesz még valami ami kell.
    Amúgy Hobbykingen mi van ami máshol nincs?(írtátok, hogy valamit csak ott lehet venni)

    tipuka: Köszi! :R

    ViZion: Ha nem free shipping a magyar bolt, akkor számomra felejtős a történet. :DDD
    Itthon a PK annyi mint egy olcsóbb 250-es frame kit. ;]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz ViZion #6787 üzenetére

    Extreme Digital is letérdelt, lehet a BG-nek is sok a Black Friday....

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz ViZion #6790 üzenetére

    Mintha láttam volna 800-ast BG-n de lehet máshol, de tuti van hozzá.
    850-es már nem biztos, hogy van vagy jó ötlet.
    Ezek a kis kopterek olcsó cuccokból készülnek.
    Ezt támasztja alá az 1-2 dolláros motor is.
    Tegyük fel hogy alapban repkedsz vele 5-6 percet 500-as gyári akksival.
    7-8 percet 600-assal.
    800-assal 8-10 perc kamerával, ahogy a hozzászólásban is van és nem lehet könnyen becsukni az ajtót, vagy be sem lehet teljesen.
    850-900 ha lenne hozzá mondjuk ilyen méretben Hobbykingen, akkor kamerávall menne 12 percet is.
    Csak arra akartam rávilágítani, hogy kb 2x annyit tud menni a kis kopter a nagyobb akksival mint a gyárival.
    5-600-assal a tekercsek monjduk felmelegednek x °C-ra, 8-850-essel pedig x+10°C-ra.
    Ezzel melegszik a motor is és a szénkefe is jobban kopik @ előbb kell motort cserélni és nagyobb az esélye hogy jobban redukálódik az élettartama.
    Inkább cserélgetek 6-7 percenként akksit (igaz akkor sem hül sokat a motor), mint 12 percenként .... négy akksinál ~25 percig reptetsz 5-600-assal, 800-asnál 40 percig.
    Ennyi idő alatt jóval melegebb is lehet és degradálódhat a motor, így nagyon hamar lehal.
    Ok nem az 1-2 dolláros motor vág földhöz, hanem maga a csere sem 2 perc.
    Inkább bírja tovább, mint hogy 2-3 naponta motorokat cseréljek.
    Aztán az is lehet hogy rosszul látom az egészet. :DDD

  • szacsee

    nagyúr

    válasz ViZion #6797 üzenetére

    Yt-n van egy rakat mod x5c-hez. Range, battery stb. Lesd meg én megcsinálom. 😊

  • szacsee

    nagyúr

    válasz ViZion #6812 üzenetére

    Na ez jó kérdés, mert ezen agyaltam én is... sőt.
    Aztán rájöttem, hogy az X5 C vezérlője nem alkalmas DC szervó hajtására ESC-el sem, mivel 2 csati megy csak a motor fele...
    Szénkefésnél meg ugye az a bibi, hogy az áram átmegy a vezérlőn, sőt power board is egyben így füstölhet ha erősebb motort dobsz bele... bár ha vízzel hűtöd a vezérlő chipet és nem kunkorodik a nyák a túl áramtól, akkor működhet is. ;]

    Teréz Anya: Lenne egy kérdésem.
    Írtad, hogy soros töltést helyezed előtérbe.
    Megmutatnád milyen adaptert használsz és milyen töltővel?
    Minden csati be van dugva, vagy csak a szélső kettő?
    1S felett már van nagy csati is, így gondolom a szélső kettő csatit arra dobod betápra. Viszont ha a köztes cellákat nem vezeted be a töltőbe, akkor gyengébb cella esetén a cellák közt valamelyiket túltölti és akkor füst és hullaszag.
    Gondolom úgy oldottad meg, hogy van pl 4 akksid.
    4S balanced csati és 4db 1s balanced, vagy 2db 2s balanced csatit vettél.
    4S balanced két szélső kábelére bedobtad a banándugót.
    A kis csatikat pedig rákötötted. a cellák szélső vezetékeit pedig összekötötted és kivezetted a balancedre... :F
    Rosszul gondolom?
    Így az áram erőssége ugyanannyi mint az akksi 1C áramfelvétele (már ha 1C-vel töltesz) és a fesz annyiszorosa, ahány akksid van pl 4x3,7V --- 4x4,2
    Jól gondolom vagy rosszul?

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Teréz Atya #6826 üzenetére

    Nincs link! :P :D (csak következtettem)
    Sokkal jobban átlátod a helyzetet mint én, ráadásul én ilyen gyengeáramú kütyükhöz nem értek... csak nézelődve a koptereket arra jutottam, hogy a dc szervós motoroknál a power board viszi a "terhet" és az ESC tudtommal. (de üss hátba ha tévedek).
    Itt ez az ábra is szemlélteti (vagy legalábbis én úgy gondolom):

    Kefés kütyüknél pedig valami hangyafasznyi mosfet (már bocsánat a kifejezésért) viszi a terhet ha szabad mondani.
    Mivel ha össze akarom kötni pl X5C esetében a motort az akksival, akkor a pcb-n látható apró háromlábú kütyün (elvileg mosfet lehet) kell keresztül mennie. Ennek nem tudom a terhelhetőségét, de a PCB az akksi és a motor közt van és biztos hogy befolyásolná más motor felrakása. (ellenállás, tekercsszám stb.. igaz esetünkben az ellenállás a mérvadó elvileg)
    Lehet hogy full blődséget írok, csak nem tudom mitől műkszik, még csak most rágom bele magam, de lehet nem kellene. :DDD

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Jackal2 #6829 üzenetére

    Teló töltőmérőnek vettem, de erre is lehet jó.
    Gombbal 0-9 programhely van, feszt, áramerősséget és mAh-t mér.
    Ja és egy hátránya, hogy 1,4-1,8A-nál vége a bedugós vezetéknek, mert vékony... de kis akksihoz jó is lehet.
    Standard fogyasztónál nem gond, mert ki lehet számolni a mAh-ból és a mért A-ből az időt, viszont akksinál elvileg az elején több áramerősséggel tölt, mint a végén, így kb erre nem jó.
    Mérés közben
    Mérés után.

    Esetleg hasonló kütyü, ami az időt is méri jó lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Teréz Atya #6833 üzenetére

    Még a végén bogarat raksz a fejembe. :D
    A két motor közt méretben ha jól látom kb semmi különbség nincs. (átmérő 1mm)
    Sajnos nem vagyok mérnök, viszont szeretnék egy mini cnc gravírozó marót majd csinálni itthonra, így muszáj utána olvasnom a dolgoknak. DC és AC servo lelki világán még nem vagyok túl, mert elsőre léptető motorjaim lesznek, de ami késik nem a gyorsvonat. :D

    Előző hsz-m végére írtam még valamit, viszont belassult a böngésző, így lemaradt.
    Akksi töltéssel kapcsolatban, hogy Ti használtok-é LiPo Guard, vagy LiPo Safe nevű védőzsákot?
    Itthon van 200x70x400-as fém kapcsolószekrényem. Tömbszelencét dobnék bele, a felesleges nyílásokat lezárnám és jó lenne erre a célra nem? (zsákot is vennék, de tárolni csak jobb egy fém dobozban... no meg töltés, kisütésre sem utolsó. Egyedül a tömbszelencénél tudna rendezkedni a tűz, ha lenne, de ha légmentesen zár valamilyen szinten akkor nagy baj nem lehet.
    Vélemények?

    Töltés:
    Pl összelegóznék egy 250-es FPV racert (ez tetszik eddig videók alapján), de élőben úgy is kiderül mi lesz a csapásirány.
    Ahogy elnézem hexa 450-550 már nekem költséges buli lenne, így maradok a 250-400-as gépeknél első épített gépnél. Töltőt viszont hosszú távra tervezem.
    Hasraütve max 4S-s akksi jöhet szóba, ideális 3S-s lesz.
    Teljesítményre szerintem 3000mAh lesz a max de kompromisszummal 2200 körül gondolkodom.
    (aki használ hasonlót és van tapasztalata írja le legyen szíves, hogy melyikkel érdemes számolni) :R
    Ezeket csak azért írom, hogy töltő tekintetében mivel számoljak.
    B6AC-t alapul véve ami 50W-ot tud és 6A-es.

    Itt lehetnek hibák, ha vannak legyetek szívesek korrigáljatok! :R
    Ebből kiszámolva ha sorosan töltök, akkor 2x 3S 2200mAh akksival számolva:
    22,2x2,2= 48,84W
    Párhuzamosnál:
    11,1x4,4=48,84W
    Teljesítményt nézve kb ugyanott vagyok, de a töltőnél nem számoltam 20%-os ráhagyással, így ennél erősebb töltő kell, ha 2db 2200mAh-s akksit akarok tölteni kb 80W-os töltőre.
    Fenti töltő ha jól sejtem 2x 1500mAh-s, vagy nagyon max 2000mAh-s akksihoz lenne jó.
    Mivel szeretnék 4db akksit így olyan töltőre fáj a fogam amivel egyszerre tölthetem őket.
    Ha már LiPo és ha már nem lehet otthagyni töltés alatt őket.
    Az, hogy mekkora akksik még nem tisztázott, de inkább kicsit erősebbhez méretezem így ha kisebb kerül bele akkor sincs gond.
    2200mAh 3S akksihoz ha jól számolom, ami kb ~100W 1C töltésnél és 4,4 ill. 8.8A-t csókol be töltő felől
    Valahol egy 130-150W-os 10-15A-s töltőre bíznám rá.
    3000mAh 3S akksihoz ~150W 1C töltésnél 6 ill. 12A (soros, párhuzamos) töltő felől. Illene egy kb 200W-os 15, de inkább 20A-es töltőre beruházni.
    Nézegetve az árakat vannak különbségek sajnos, viszont ahogy távirányítót, így töltőt is hosszú távra vesz az ember... sőt ha elég nagyot veszel akkor ha bírja amíg megy tudod használni. Ráadásul adapterrel meg lazán feltölti a 2000mAh-s cerka akksit, amin a konnektoros töltőm elszüttyög egy jó napig.
    Szóval ha azt nézem van egy baromi erős töltőm amit használhatok autó akkumulátor töltésén kívül szinte bármilyen akksi töltésére. Már csak az a kérdés, hogy AC, vagy DC legyen.
    Dell DA-1-et közbe le lehet vadászni HA-n ami ha jól tudom 200W körül tud 12V-on, de nem tudom rá lehet-e venni hogy betápláljon. AC-ból pedig ritka ami ekkora és nagyon drága. Esetleg DC + kocsiakksi csepptöltésen lenne még jó megoldás. Akksi van is itthon (nemrég cseréltem le) csak a töltőt kellene kicserélni kisebbre...
    Véleményetek?
    Kösz előre a válaszokat! :R

  • szacsee

    nagyúr

    válasz vizimento #6839 üzenetére

    Itt a videóban konfigurálja a srác.

    Akinek nagyobb Quadcoptere van leírhatná milyen töltőt használ és milyen akksikkal.
    Gondolom nem egyesével töltitek.
    B6AC is elvileg egy nagyobb akksi töltésére szolgálna.
    T6200 más tészta, mert amihez gyárilag adnak kiegészítő csatlakozósort, azzal lehet többet tölteni.
    Lehet veszek 4db 5K-s töltőt és probléma megoldva, csak nem lehet konfigurálni. :DDD

  • szacsee

    nagyúr

    válasz d.tiborz #6843 üzenetére

    Köszi a tippet!
    Ez ugyanazt tudja kb mint a B6 gyárija.

    Nem sokan tolongtak, gondolom mindenki 1C alatt tölti az akksikat, de egy helyen ezt javasolták.
    Máshol meg max 1C-t írnak akkor mi az igazság? :DDD
    Mindegy, wifi antennát rendeltem, mert occó volt, fele sma kábelt is hogy tudjam berhelni a távot.
    2 motor még mellé lett csapva, nehogy itt az ünnepek alatt haljon be nekem.
    Teréz Anya: amit linkeltél forrasztó pákás töltő állomás, az is DC-ről 200/100-as.
    AC-ről nem esik szó, de attól tartok ott is az, akkor meg hiába 400W.

    Mistrel: Azért linkeltem azt, mert a 75W-osa kb egy ezressel olcsóbb csak BG-n, ez meg 200W.
    Hobbykingnél pedig ez tud 100W / 10A-t és normálisnak tűnik.
    Szerintem 2-3000mAh-s akksiknál B6/B6AC 3db-ig, után az 5K-s töltő is jó ha többet tölt az ember, vagy még egy B6-os.
    Felette pedig vagy kivárod míg feltölti, vagy amit linkeltem...

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Minstrel #6850 üzenetére

    Ez 1K-val olcsóbb.
    Azt meg benéztem. :B
    T6200-hoz viszont jár paralell panel + tud usb tölteni, pc-re dugható, van rajta esc és motor ellenőrző is...
    magyarán qva jó nekünk. :))

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Minstrel #6850 üzenetére

    Ameddig beleástam magam, voltak ellentmondások.
    Valahol azt írják, hogy 1C-vel érdemes tölteni max, kivéve ha az akkumulátor gyártója az ellenkezőjét fel nem tünteti. Ebben az esetben növelhető a töltő áram.
    3S 3000mAh akkunál:
    3A-es töltőárammal 1 óra a töltési idő elméletileg.
    4,4A-el töltve 3/4,4x60= 40,9 perc jön ki saccra töltési időben.
    B6-al 4,4-4,5A fölé nem érdemes menni
    Párhuzamos töltésnél a feszültség állandó, tehát 1 akksié @ 3S =11,1V
    Az áramerősség változik, tehát ha 1C-vel akarod tölteni az akksikat, akkor 9A-l kell tölteni.
    9A-el ha töltöd, akkor fog 1 óra alatt feltöltődni a 3 akksi
    3 párhuzamosan töltött akksi esetében ez 4,4A-es töltést feltételezve kb így alakul:
    9/4,4x60=122,72 min
    Ugyanott vagy, mintha egymás után töltenéd, mert a töltő a szűk keresztmetszet.
    Az energiaigényt nézve 3x3000mAh 100W és 9A lesz töltés közben. Mivel a töltőt túl szokták méretezni nem véletlenül, ezért nem árt, ha egy 130-150W és 12-15A-es töltőt alá rakni. Ebben az esetben lenne egy óra a töltési idő 3 akksira.
    Kérdés az hogy AC kell vagy DC is jó?
    2db B6-al 4akksi 81 perc a töltési id kb.
    Kérdés az, hogy CCVC ciklusban mennyire nő a töltési idő.
    11,1V miatt a teljesítménnyel is kell számolni nem csak a leadott áramerősséggel.
    55W-os töltő max 4,4A-t tud mint most amennyin töltöd.
    1C fölé ha fel mersz menni, akkor lehet tölteni párhuzamosan is, viszont nagyon oda kell figyelni paralel esetén.
    Fenti számítás ugye balanced módot nem számolja és csak egy cellaként nézi a 3 cellás akksit is, de kiindulónak nem tudom mennyire jó, ehhez egy okosabb guru kell.
    A töltési idő elvi szinten igen könnyen kiszámolható. 1 „C” töltéssel az akssi elvileg egy óra alatt tölthető fel. 5 „C”-vel ennek elvileg az ötöde. Azért csak „elvileg”, mert a LiPo töltők – főleg balanszolásnál – a töltés vége felé leejtik a töltőáramot, ezért a teljes töltés ennél azért minden esetben több időt vesz igénybe.
    Ha egy óra elegendő, akkor 150W 15A-es töltő kell kb. ami hosszú távon elviseli ezt az igénybevételt.
    A T6200-hoz kellene még egy táp is ami meghajtja ezt, ami nem olcsó (kb Dell DA szintű, de nem tudom hogy mennyire szeretik egymást. PC táp is jó lehet ha nem kapcsol le a védelme aszinkron működéstől, bár nem tudom mennyire egészséges a töltőnek.
    Egy töltőnél 30-40K lehet ami jó lenne neked szerintem.
    2db B6-al, vagy amit linkeltek felettem az is jó, ha bírja párhuzamosan tölteni.
    Ha B6-od van nézd meg mit csinál 2 akksival és elvileg bírná sorosan is, csak ott 2,2A a max töltőáram kb.
    22,2V x2,2. Ehhez speckó kábel kellene de nem ördöngösség megcsinálni. B6 tudja a 6S-t.
    Kb 122 perc alatt meg is lennél 4 akksival.
    Trükközni mondjuk lehet, ha teljesítménye van a töltőnek és kezeli a 6S-t, de áramerősségben nem tud annyit, akkor sorba lehet kötni őket (max 2), viszont balance csatira rá kell kötni, mert gubanc lehet.
    Na ennyi elég is lesz, mert már csak a szót fosom. :DDD

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Jackal2 #6859 üzenetére

    Ezen rugózom én is.
    220 euro egy FPV szett és akkor csak szemüveg, kamera és TX, RX adó van benne.
    Kell egy jó táv, ami ha későbbre gondol az ember 9 csatornást vesz... felette elszabadul a pokol árban
    Már is ott tartunk, hogy gép még sehol és 100K-t elköltöttem.
    Spórolós oldalról nézve is el lehet jutni ide, csak közbe veszel gagyi LCD monitort hozzá, ami ha süt a nap akkor nem jó, eladod bukóval és kikötsz ugyanoda mint amit leírtam. Távval ugyanez.
    Ja és akkor töltő is kell, de itt még kompromisszumot köthet az ember egy olcsóbb töltővel amivel egyet fel tud tölteni, max megvárja a többit is.
    Szóval 130-150K és még egy szaros csavart sem vettem a géphez.
    Ha meg nem megy messze az ember akkor elég egy kisebb ketyere is és akkor felesleges az FPV.
    Yt videókat nézve gagyi FPV jobban idegesítene mint ha nem lenne rajta. :DDD

    Modurális táp felépítése még mindig jobb lehet mint egy nagyobbat venni.
    Ha pl van egy kocsi akkumulátor, otthon töltővel cseptöltés alatt esetleg, vagy egy aszinkron terhelést bíró PC tápegység, ami 12V-os ága SR (single rail), akkor a DC in meg van oldva. (elvileg olcsón)
    Ehhez vesz a manus B6-ot vagy a fent linkelt GT modellt és egy nagy akksit máris tudsz tölteni
    2 ilyen töltővel 4-et 81 perc alatt, vagy 3-at töltesz és az egyke elkészül 40 perc múlva.
    3 töltővel hármat tudsz tölteni, vagy 3.-on duplán és mire eljátszol a 2-vel addigra kész a dupla is.
    3 töltő ára pedig még midig olcsóbb innen mint a BG-ről egy D100 akár. Igaz most lesem D100 aszinkron is tud működni, magyarul akár 70/30 arányba ossza le a 100W-ot és EU Warehouse olcsóbb mint a kínai.. ~31400Ft fre shipping.
    Nehéz dolgok ezek vasárnap délután. :DDD

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Teréz Atya #6870 üzenetére

    Nincs is azzal baj, csak 60K-ba kerül. :D
    Itthon fake B6-ot látni üzletekben 15K-ért.
    Ha veszek BG-ről eredetit, akkor ha megy rá áfa-vám comboskill esetleg, akkor is olcsóbb és eredeti. :DDD

  • szacsee

    nagyúr

    válasz #42007296 #6880 üzenetére

    Gáz az, hogy az 1. hsz-ban levő oldalon van egy leírás, hogy a régi távokkal hogy lehet ezt megcsinálni fillérekből.

    Jah egy kérdés:
    Ilyen lézeres/infra hőmérővel lehet nézegetni akksit is?
    Fizikai behatása nincs, csak nem robban fel tőle. :DDD

    Saccco: Grat a távhoz!
    Hobbykingen vetted?
    Érdekes ott is az árazás, int. és az eu közt van némi difi.
    Most nincs csak nemzetköziből úgy meg 77 dodó a szállítás.
    BG-n nem láttam Turnigy-t, na mindegy is.

    Esetleg van valakinek valami jó linkje, vagy leírása, esetleg leírná, hogy hogy opreáljunk a csatornákkal és melyik távval melyik vevőt lehet párosítani?
    Olvasom a topikot és az összerakott vasakból mazsolázok, de lassan nyitni kell egy doksit, hogy leírjam.
    Illetve egy elektronikai leírás is jól jönne, ami alapján el tudok indulni, hogy egy FPV-s racerhez hogy építkezzek.

    Első hsz-ból a kellékanyagokat elkezdem megvenni, aztán majd ideér amikor ideér.
    Töltőn még malmozom, mert nem mindegy, hogy 3 vagy 4s... stb.
    Táp szintén hosszú távú befektetés. Igaz BG EU-n most 66K az FrSky 2.4G ACCST Taranis X9D Plus adóegységgel. Gondolom nem olyan mint a kistesó 6 csatornával amit valaki tesztelt is és dobálja a jelet 100m-en. Nem tudom van-e tapasztalat távirányító vs hatótáv témában, mert 3-500 méterig jó lenne minimum elmenni, de túl sokat sem akarok költeni rá.
    Csatornaszámokkal sem vagyok tisztába, nézem a yt videókat, de csak összeszerelési videóknál látni hogy osszák a csatornákat le, viszont ahány ember annyi féle.
    Ill azt nem tudom mi igényel egy egész csatornát?
    Tengelyek vezérlése gondolom igen, telemetria is gondolom, vagy az más tészta?... eh úgy is sok most az input. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Pikachu24 #6890 üzenetére

    Honnan vetted?
    BG-ről TD-ről, HK-ról?
    Bekapcsolásnál látni hogy fake.
    Eredeti legalább SkyRC-t ír ki.
    BG-n elvileg az az eredeti ami neve előtt van a SkyRC, de gondolom ott is bele lehet futni ebbe, csak tudsz reklamálni, hogy eredetit rendeltél az SKU alapján.

    Too many input :
    chrome ram használat nem rossz :D

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz #42007296 #6893 üzenetére

    Kösz a vásárlási infót!

    Itt egy használati magyar hozzá, ne félj tőle, hogy másképp néz ki magyar oldalról mutat hozzá a link
    Forrás

    #6684 Saccco: Köszi, ott még nem tartok, egyenlőre írom magamnak, öcsémnek a dolgokat, hogy átlássam.
    Ha esetleg belejövök akkor javítom és lehet blogolom ismerősöknek, de nem vagyok jártas, így nem akarom még nagyon felfújni a dolgot, csak jegyzetelgetek ide.
    Linkek még hiányoznak, azért jó a blog, hogy hamarabb elérem majd.
    Kösz a linkeket, sokat segített!

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz shaddam #6896 üzenetére

    Omni antennát vennék, vagy valami brutálisabbat, amit ajánlanak.
    Gyári TX/RX kezdő koptereket 50 méter után rotációs kapává változtatja.
    3dbi-s antennával meg lazán elmegy 300m-ig.
    Haverral (800m-re lakik) pisis korunkban panelantennával csak pingelni tudtuk egymást, aztán csináltunk egy nagy antennát parabolából akkor már 1-200kb/s megvolt, aztán mikor kerestünk mindketten vettünk egy 1m-es TP-Linket, na ezzel már 1MB/s megvolt. Semmit nem cseréltünk csak az antennát. Nálad is ez lesz szerintem a gond. Ráadásul a hosszabb antenna miatt lehet "ellát" a jel a kopter fölé és nem kell semmin árnyékolni.

  • szacsee

    nagyúr

    válasz stinky14 #6900 üzenetére

    Itt van még 2 ismert mini csak kicsit drágábban.
    10K a CX10
    20K a Husban X4

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Teréz Atya #6908 üzenetére

    Az még oké, hogy mindenki a felső 10000-be akar bejutni bármi áron, de nagyon látszik rajtuk, hogy gazdagondi akarnak.
    Most néztem az omni antennákat 10 dodó a gagyi HK-n, 20-ért már márkást kapsz.
    Na itthon a gagyi 6000, a márkás pedig 11000Ft.
    Egy sima 5,8Ghz-es antennáról beszélünk, aminek 2,4Ghz-es társa 1000Ft itthon, kint meg 2 dollár.
    Ráadásul nem is újkeletű technika mert az 5,8Ghz-et váltotta a 2,4Ghz. Ugyanaz az antenna jó lenne hozzá, csak a paraszt ráírja hogy FPV akkor már lehet jóval többért adni.
    Tele vannak a magyar webshopok (tisztelet a kivételnek) Fake B6-al, és annyiért árulják, mint kint az eredetit (HK EU raktár már amikor volt nekik)... aztán csodálkozik a boltos, hogy nincs forgalom.
    Lehet 40%-os haszonkulcsból levenne kicsit, akkor nem kínából rendelne mindenki 3 hét átfutással. :DDD
    Na bocs, csak kicsit felhúztam magam. :B

  • szacsee

    nagyúr

    válasz stinky14 #6914 üzenetére

    [link]
    Kicsit várni kell rá de occóbb kicsit.
    Vagy válogass... lapozgass, és hátha találsz jobbat.

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz shaddam #6921 üzenetére

    Ezek jóval többet kell, hogy tudjanak.
    Majd írd meg légyszíves mennyivel nőt a hatótáv, mert kíváncsivá tettél. :R

    muranyig: Szimplán elsőre a specifikációkat nézem meg:

    Cheerson CX-33W-TX CX33W 2.4G 720P ...
    Flight time: 6--7 minutes
    Charging time: About 210 minutes
    Control distance: about 30-80M
    WIFI transmission distance: about 20m

    Cheerson CX-33S CX33S 2.0MP HD Camera 5.8G
    Flight time: 6--7 minutes
    Charging time: About 210 minutes
    Control distance: about 30-80M
    FPV transmission distance: about 30-80m

    Csak a specifikációkból pár dolog jön le:
    1. Ráérős leszel és kivárod, míg feltölti az akksit vagy még most veszel olyan töltőt ami tud 4-et, mert 3 és fél órán át tölti az akksit.
    2. 5,8Ghz-est választanám, mivel a 2,4-es hatótávja 20m, ami elég csirke. Ezután még egy range tuningot azért megeszközölnék az íze kedvéért. (távirányítón főleg)

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz shaddam #6921 üzenetére

    Kicsit feszegetném a témát, ha nem baj, mert nem tudom mennyire lett kitárgyalva.
    Látni pár videóban vízszintes hullámzást, amit valaki az emelkedéssel magyaráz, hogy a kamera fos és nem bírja követni, van aki az adatátvitelre, vannak akik az elektromos interferenciára gyanakodnak.
    Van erről valami infó?

    Ha már elektromos interferencia is szóba került.
    Hobby CNC gépeknél, ahol léptető motorokat használnak (szintén egyenáram) előfordul lépésvesztés és ott csak ez lehet az egyetlen ok. Árnyékolt vezetéket húznak a motorokig, vagy csavart érpárokkal viszik a kábeleket.
    Kérdésem az lenne, hogy ilyen szempontból melyik a leg szerencsésebb.
    - ESC csatlakozókkal a karokon (eséskor ha törik a kar a kábel kicsúszik a csatlakozóból és az új karra mehet vissza, ellenben forrasztáskor sérülhet)
    - ESC fixen forrasztva a motorra és a power boardra, hogy jobb legyen a kontakt és rázkódáskor nem csúszik ki, viszont eséskor könnyen sérül az esc vagy a power board ha nagyot esünk.

    Elhelyezést tekintve:
    - közel legyen a motorokhoz (karon legyen)
    - közel legyen a power boardhoz (testre legyen rögzítve)

    Fórumokat olvasva van több vélemény is, ami árnyékolást javasol erre a részre, viszont az elektromos kábelen fellépő zavarokra pedig ferritgyűrűt ajánlanak.
    Utóbbiból 4 db azért megdobja a súlyt, de láttam olyat is ahol a kamera betáp kábelére tettek ferrit gyűrűt.
    Van aki használ itt úgy FPV-t hogy a fenti jelenség nincs meg és lehetőleg nem százezres tételű az FPV-je?
    Kösz a válaszokat előre is! :R

    qnadam: +1
    Illetve ha elsődleges a teló, akkor vagy blokkolni kellene a bejövő hívásokat, vagy hülyén fog kinézni hogy irányítod és előugrik a telefon hívásfogadó oldala. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    Mistrel & qnadam: Köszi!
    Kezd világos lenni a dolog, csak ami már nektek egyértelmű az nekem még tapogatózós.

    Bangood-ról rendelve a tracking numbert hol lehet ellenőrizni, mert a BG order link kb semmire nem jó. :F

    Illetve ha jegyzetelős blogon ha Oscar blogjából is használok fel infót (számításokat, ötleteket), akkor a forrás megjelölésén kívül kell-e valamit tennem? Pl engedélyt kérni tőle... stb. :F

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Jackal2 #6957 üzenetére

    Köszi! :R

    Érdekes.
    H8 Mini kínai raktárból swéd postán?
    X5 hollandoktól nemrég indult elvileg.
    Kíváncsi leszek melyik ér ide előbb... lehet valamelyik alkatrész kínából inkább. :DDD

  • szacsee

    nagyúr

    Sziasztok!

    Pár gondolatom támadt sok kérdéssel. :DDD

    Töltővel kezdeném:
    Nagy valószínűséggel nem csak én vagyok úgy kisebb vázú koptereknél 3S lesz a nyerő akksi terén.
    4S nehéz, drága stb...
    Arra gondoltam, hogy akár egy D100-at, vagy D200-at, esetleg T6200-at nézünk lehet jobban járok ha modulokból építem fel. ~30k minimum egy ilyen töltő (D100 pl).
    Dec végéig 8rc hobby kuponnal lehet behúznám a B6-ot vagy a B6 minit.
    Azzal már az X5, H8mini akksit elég jól tudom tölteni külső adapterrel.
    Később ha kész az épített gép, mert pl elkap a gépszíj, mint titeket, akkor veszek egy külső erős tápot, vagy építek toroidból egyet. Aztán attól függ mennyi akksival tervezek veszek összesen 2-3 B6/B6 minit.
    B6 minivel annyi a terv, hogy ha valamelyik akksi gyanús PC-n tudom monitorozni.
    Ezzel az opcióval ugyanúgy 200W-ot tudok tölteni, ha nem is egyszerre akkora áramerősséggel, de 3S 4-4,5A-ig elég bőven.
    Ha lehal valamelyik akkor sincs gond, max bukok 10K-t nem kell megint 30-40 ezer ft-ért venni töltőt + könnyebben eladom ha esetleg arra kerülne a sor.

    Távval kapcsolatban:
    Annyi jött le, hogy van a Turnigy, ami a HK saját márkája, ugyanez a FlySky TH9. Bővíthető, stb.
    Új árakat nézve (használthoz kell egy kis mák + nincs rá gar) 70 dodó/ euro körül vannak.
    Kell backlight mód és akksi is ha nem akarok ceruza elemmel bohóckodni. Ez kb 15-20 euro.
    Ha nem jön be az adó, vevő, akkor ezt is cserélhetem pl fenti kombóra XJT, DJT ... stb. 40-50 euro.
    Ezzel ha megnézem kb majdnem 150 euro körül járok és egy jó rendszerem van amit variálhatok elég szépen.
    Most jön a kérdés.
    Nem érdemes inkább FrSky Tanaris X9D-vel indítani?
    Nem vágom, hogy annak a hátulján is cserélhető a modul, vagy az nem az?
    Illetve gyárilag abban is XJT van, vagy más típusú?
    Egy kis olvasnivalót, vagy infót kérhetnék ezzel kapcsolatban?
    Köszönöm szépen! :R

  • szacsee

    nagyúr

    Üdv Urak!

    Lenne egy kérdésem.
    Még mindig táp. ;]
    Van köztetek valaki, aki használ turnigy reaktor akkutöltőt, vagy figyelemmel kísérte a tesztjeit?
    Találtam egyet használtan a környéken, de nem tudom mennyire jó minőségben.
    SkyRC Imax B6 szintet megüti, vagy inkább alatta van?
    Elnézve iCharger koppintásnak tűnik.
    Vélemények?

  • szacsee

    nagyúr

    Sziasztok!

    Lenne egy BG-s kérdésem kicsitt offban.
    Nov 20-án rendeltem a Syma X5-öt.
    Hétvége miatt 24-én ment a transitba.
    Tracking info itt elérhető.
    NL Post tracked (5-10 munkanap) szállítással rendeltem. (elvileg 20-át ha nem számítom pénteken jár le a 10 nap... vagy feladástól számítva kell nézni?)
    Kezdek aggodalmaskodni a cucc miatt, mert 26-tól nincs semmi infó róla.
    23-án rendelt B2C-s szállítással a zsugorcsöveim hétfőn megjöttek nyomkövetés nélkül.
    Szerintetek mi van a csomaggal? Itthon van? Posta tököl vele? Út közben elveszett?
    Mikor kezdjek aggódni, vagy mit érdemes lépni ilyen esetben?
    Válaszokat előre is köszönöm! :R

    On is legyek:
    PC táppal hajtva jóval olcsóbban kihozható egy erősebb töltő központ, mint bármi mással. ;]

    Saccco: Naze32 eredeti, vagy BG-s másolat?
    Milyet érdemes rendelni? Másolaton is elvileg ua. a cuccok vannak rajta.
    Egy kommentben BG-n a fejlesztő is megszólalt és linkelte az eredeti elérhetőségét... ami 80 dolláros áron volt.
    Kicsit húzósnak találom a difit... bár a fórumon egy nyugati panaszkodott az árdifit illetően, akit egy lengyel srác helyre rakott, hogy Ő pont megteheti hogy kifizeti az eredetit, ha már 10x annyit keres mint itt mi "keleten".
    Cleanflight lesz rárakva, vagy marad a baseflight, esetleg beta?

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Saccco #7329 üzenetére

    Köszi, akkor várok türelemmel. :R

    Még egy kérdésem lenne (illetve több is de nem zúdítom rátok egyszerre) ;]
    PDB-vel kapcsolatban.
    Opto ESC-et néztem ki, mivel elvileg nem annyira érzékenyek még ha kínai is a gyártási minőségre mint a BEC-el felszerelt ESC-ek zöme.
    Naze32-nek viszont 5V-os betáp kell. Nézegettem, de nem találtam infót, hogy pl egy FC, vagy egy RX mennyit fogyaszthat @ hány amperes BEC SBEC-et vegyek?

  • szacsee

    nagyúr

    válasz ViZion #7390 üzenetére

    Hasonló cipőben járok.
    Postát hívod vagy a BG felé jelzel?

    Hobbyking-en mikor szoktak lenni akciók?
    Mostaniról lemaradtam, de ha úgy adódik inkább kivárok.

  • szacsee

    nagyúr

    Sziasztok!

    Véleményetek szerint milyen kiegészítőre érdemes építeni egy racer quadcoptert?
    Táv Turnigy X9 + XJT modul X8R-el, vagy Taranis X9D Plus X8R-el.
    Egyenlőre a terv az, hogy a drón akksiját is tudjam monitorozni és a hatótávot figyelni (ezek a legfontosabbak).
    Számolgatásom szerint táv + akku + töltő után ha megvan a vezérlő akkor a többihez képest nem sok kiadás fog érni.
    Vezérlőt mit érdemes venni, hogy X8R-el össze tudjam hozni és telemetriára is képes legyen.
    Naze32 acro és a full között mi a gyakorlatban a különbség? (miről kell lemondanom)
    Magneto és Barométer hiányzik belőle ha jól tudom.
    Esetleg CC3D? Mit ajánlatok?
    Kerestem infót, hogy ki mivel versenyez az élmezőnyben, de nem nagyon találtam infót róla.
    Flip és egyéb akrobatikus dolgokat a vezérlő tudja, vagy nekem kell felprogramozni a távra?

    Később szeretnék csinálni egy 450-es felfedezőt is, ha a szél hurcolászná a 250-est. :DDD
    170 grammos akksi megfelelő lenne a 250 es quadhoz? (3S, 2200mAh 25C)
    Kicsit súlyos, de cserélbe 50A-t le tud adni kisütéskor és 20-30gr többlet nem hinném hogy annyit jelentene.... esetleg később a 450-re raknám ha nehéz, vagy oda már sok?
    Igazából az energia ellátás részét áttanulmányoztam a rendszernek, így azzal képben vagyok.
    Transmitter ha itt lesz akkor tudom csak megkezdeni vele az ismerkedést.
    Szeretnék viszont képet kapni róla, hogy még kb mire kell költeni a vezérlőn kívül (váz, motor, esc, ubec, akksit leszámítva) és a vezérlőre nagyjából mennyit kell szánnom.
    Pl Naze-ból is van a gyári húzósabb áron, aztán HK-n van 28 dollárért Naze32 Acro , BG-n van Flip 6 DOF, Funflight 10 DOF... nem tudom melyiket vegyem meg kezdésnek, ami később sem korlátoz annyira.
    Köszi a válaszokat! :R

  • szacsee

    nagyúr

    válasz ViZion #7627 üzenetére

    Mi nagy valószínűséggel nem fogjuk. :(
    Postától válaszoltak.
    Hivatalos szöveg, kb kedvesen közölték, hogy még nem jött be az árú az országba, mivel az átfutás hollandoktól 4-9 munkanap, ezért kérik türelmemet, illetve a nyomkövetést tudom használni.
    Na így mondjuk 2 hétvégi napot nem nézve 26-át nem beleszámolva 9-én legkésőbb meg kell jelennie a nyomkövetésnél.
    Szerintem csak simán szokásos jó magyar szokás.
    Occó pénzért dolgozó munkásoktól jól fizetett vezetők által költségcsökkentő intézkedések hatására kb gondolom fele annyian vannak mint kellene.
    Nyomkövetett csomagokra gondolok, mert a követés nélküli baromi gyorsan itt van.
    Kb 2-3 ezer ft-ig nem szoktam csomagra nyomkövetést adni.
    Nem a pénz miatt, hanem eddig kb minden megjött és extra gyorsan ha úgy vesszük.
    X5C-vel rendeltem propot, akksipakkot és 23-án zsugorcsövet.
    Zsugorcső EU raktárból múlt hétfőn jött meg 7 nap alatt ahogy a nagy könyvben írva vagyon.
    Propok, akksipakk töltővel pedig ma. Így biztos tudok sokat gyakorolni, mert 5 akksi már van.
    B6C majd jövőre jön, mert Teréz Atya amit linkelt kábelt anno 6-9 nap a megrendeléstől van és nem figyeltem rá így bevárja a töltő a kábeleket és együtt jönnek. Bár nem is bánom, mert lehet jobb elkerülni a karácsonyi forgatagot. A taranist hozzák ki majd egybe a többi nem érdekel... :D

    Akkupakkon lepődtem meg, zacsiban körbe szivacs és benn a csomag zacskójában. Egyik ki is lógott, ha az begyullad valami külső behatás miatt leég a postakocsi az biztos. :DDD

  • szacsee

    nagyúr

    válasz ViZion #7679 üzenetére

    Légy szíves írj, ha van valami Nálad. (pü-ben is jöhet)
    Fordítva csináltam, mert gondoltam a posta ráérősebb mint BG.
    Ők azt írták amit írtam fentebb kb.
    Gondolom be vannak havazva de lehet egy BG raktár kínában nagyobb kapacitással bír mint az itthoni Bp-i központi posta.

    BG valószínű holnap ír nekem valamit, majd akkor okosabb leszek.
    Neked azt írta itt van az országban, a postán nekem azt írták, hogy még nem jött be az országba.
    A hét közepéig azért illene egy itthoni visszaigazolást kapnunk.
    Én a holland indulástól számítottam a 4-9 napot, a rendelésem 20-án volt. 23-24 transit, 26 országból ki.

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Allien #7768 üzenetére

    Ha van tracking number és elkallódik a csomag, akkor kárpótolják az ügyfelet, vagy IJB pólót magamra húzhatom?

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Jackal2 #7774 üzenetére

    Ha nagy értékű a kopter, akkor lehet érdemes reklamálni és ha nem kell visszaküldeni, hanem videó/fénykép után felajánlanak valamennyi pontot, kupont, vagy esetleg alkatrészt, amivel pótolhatod a hibás részt, akkor szerintem jobban jár az ember.

    Taranison is gondolkodtam jó darabig, de a legdrágább dolog a panel, ami 65 dodó körül mozog, ha esetleg szállításkor sérül is valami akkor az a burkolat és azt is lehet pótolni az árához képest baráti áron.
    Kínába a posta nem olcsó ahogy hallottam, onnan viszont hugyé-szaré postáznak errefelé. :DDD

    ONTopik: 1S akksis gépekhez van low voltage csipogó, vagy felejtsem el?
    Pl X5C (már ha ideér) honnan tudom hogy lemerülőben van? (pár grammos ketyerét csak elbírna amivel tudom hogy ideje cserélni az akksit)

  • szacsee

    nagyúr

    válasz SpydeR3412 #7781 üzenetére

    OK köszi! :R
    Amíg nincs nálam az X5C addig nem akartam manualt olvasni.

    EU raktárból rendelt itt valaki mostanában, ami meg is érkezett BG-ről?

  • szacsee

    nagyúr

    Lenne egy kérdésem.
    Eachine H8mini-t vettem, van hozzá prop készlet is, de tipuka linkelt alis beszerzési forrást.
    Ez JJRC-hez való, vagy nem számít.
    Egyik H8mini-005, a másik H8mini-006 típusjelű.
    Tipuka esetleg ha itt vagy leírhatnád melyik H8mini-d van és jók-e a propok rá? :R

  • szacsee

    nagyúr

    Kemény oldalak vannak azért.
    Valahol megsaccolják az érkezést is vagy jövőbe látnak. :DDD

    Vizion: Külföldi rendelések topikot olvasva nem vagyok biztos, hogy gyors az NL posta.
    Lehet simán nem fért fel még a gépre és ott pihen a raktárban a csomagunk.
    Kb 15 napos volt a késős csomagok átlaga, de volt hogy 20-25 nap alatt jött meg.
    Holland posta oldalán érkezési idő : 3-5 nap
    Magyar posta szerint : 4-9 nap
    Ha holnap már az országban lesz, akkor nyert ügy. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    Sziasztok!

    Ez most már Magyarországon van?
    EU Warehouse, NL posta :

    2015-12-11 10:05 NLAMSA(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad
    2015-12-11 03:38 NLAMSA(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad

    Origin Country - Cache Time: 2015-12-14 10:28
    2015-12-12 22:13 The item has arrived in the country of destination
    2015-12-11 03:38 The item is at the PostNL sorting center
    2015-12-08 15:43 The item is in transit
    Vámraktárba bevitték az X5-öt is, ez is gondolom oda jut, csak nem tudom mennyi idő, míg beviszik és kikerül onnan. :F
    Állítólag minden csomagot oda visznek, csak ami EU-s azt átvizsgálás után adják át belföldi kézbesítésre.

    Vizion: Nálad X5 már kikerült, vagy ott hever az enyém mellett? :DDD

Új hozzászólás Aktív témák