Új hozzászólás Aktív témák

  • vegesj

    tag

    válasz Jinxx #4022 üzenetére

    Amikor a D80-at megvettem még úgy gondoltam hogy nekem ilyen nagy objektív biztosan nem fog kelleni. Sajnos azonban nálam is bejött ami szerintem sokunknál azaz evés közben jön meg az étvágy alapon ma már ott tartok hogy nagyon foglalkoztat a gondolat hogy nekem a mostani 200mm már rövid.Állatok fotózása kint a természetben ezzel a fókusszal még nem nagyon lehetséges. Gondolkoztam egy kétszerezőn de az meg a 200mm-nél f/5.6-omat ugye mindjárt leszedi a duplájára és gyengébb fényviszonyok között ez már használhatatlanná teheti.Eleinte az 50-500-at nézegettem de azóta az év elején a sigma kihozta a 150-500-at ami jóval olcsóbb, stabilizátoros, könnyebb (igaz nem sokkal) és egyesek szerint a kisebb (3,3x) zoomnak köszönhetően még jobb is a képminősége (ezt olvastam) mint a Bigmáé. Amúgy lehet kapni nálunk is az ára 227.525 Ft itt:
    [link]
    az 50-500 pedig 293.109 Ft így az a több mint 65.000Ft elég jelentős különbözet.
    A tamront csak azért kérdeztem mert árban egy kategória a 150-500-al és a tamronokról valahogy elég keveset beszélnek (olyan rosszak lennének :F ).
    Amúgy állványom az van (az legyen a legnagyobb gond) de jó lenne ha valakinek lenne tapasztalata erről a 150-500-ról.

    Ami pedig a hozzáértést illeti ha az ember használja csak tanul valamit közben :DDD .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák