Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    Ez egy rossz vicc, ennyi pénzből már tisztes, tömör aluházas custom-ot lehet "építeni", ami lényegében annyit jelent már egy Keychronnál is hogy csak bele kell tenni a kapcsolókat, egyébként használatzra kész.

    A hozzáadott kiegészítők meg párezer forintos tételek.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #28 üzenetére

    Még ha nem is jobb, legalább 30 ezerrel olcsóbb :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz ceia #33 üzenetére

    Azert olyan gyakori mert manapsag nagyon kevesen hasznaljak. Szoval akkor minek? Csak plusz koltseg a gyartonak, neked meg teljesen felesleges helyfoglalo az asztalodon.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Kelori #35 üzenetére

    Az, hogy több hely úgy az egérnek (ha jobb kezes vagy), az egy tény. Ha alacsony DPI-t használsz nagyobb egérmozgásokkal, akkor tényleg hasznos a több hely, főleg játéknál.

    Az hogy egyénileg eltérnek a preferenciák a numpad szükségessége kapcsán, az is egy tény. Én ritkán játszom, de amikor még numpados billentyűzeteim voltak, akkor se nagyon használtam. Ha gyakran kell számokat begépelni, akkor hasznos, egyébként szvsz tényleg felesleges. Nekem legalábbis biztosan.

    A költségeket meg biztosan csökkenti, pl annyival kevesebb kapcsolót kell vennie egy gyártónak a billentyűzetbe. AZ hogy nagyságrendileg ez menynire jelentős költség vagy nem, az már egy másik kérdés, de attól még mondom tény hogy csökkenti a költségeket.

    Tényekkel harcoltok a saját preferenciátokból kiindulva, mert ti használjátok a numpadot. Tessék elfogadni hogy vannak olyanok (és elég sokan), akiknek nincs szüksége rá. Ennélfogva nem ördögtől való ha gyártanak olyan billentyűzetet (is) amin nincs numpad.

    60%-os billentyűzetekre ne is nézzetek rá szerintem, mert azon még F sor meg nyilak sincsenek...

    #36 nexplo

    Ez a billentyűzet egy túlárazott sz@r, ezt én sem vitatom, de itt most egy másik kérdésről van már szó. :)

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Kelori #38 üzenetére

    Ja, bocs akkor. Igen az biztos hogy a megspórolt költséggel nem csökkentették az árát, ami nagyjából dupla olyan magas mint amennyi lennie kellene. De lehet egy billentyűzet indokoltan drága akkor is, ha nincs rajta numpad (csak nem pont ez...)

    Nade mindegy is, aki normális billentyűzetet akar szerintem eleve nem vesz Asus cuccot. :) Gémereket meg jól lefejik.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Synthwave #41 üzenetére

    Majd a Q8 után alkoss véleményt szerintem. :) 2 kilós fémtömb már csak az anyaghasználat miatt sokkal prémiumabbnak fog érződni.

    (ettől mondjuk még igaz, hogy egy műanyag csendesebb lehet, de ez leginkább jó vagy rossz tervezés kérdése)

    És igen, igaz, nem in-stock dolog, de amikor 100k-ért már QK75-öt ehet kapni, tri-mode PCB-vel meg minden földi jóval, én fenntartom, hogy ez egy túlárazott sz@r. Manapság már pár havont avan ilyen group-buy, szóval nem olyan már ez, mint az átkosban hogy éveket kell várni a zsigulira.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Kansas #46 üzenetére

    Mondjuk pl. a kriminális infláció miatt amekkorát mostanában drágultak a billentyűzetek, lassan tényleg ott járunk hogy 50k ársáv lesz a tömegtermék...

    A "milyen billentyűzetet vegyek" topicba is érkeznek a kérdések, hogy legyen csendes, jó, minőségi, wireless, RGB, magyar stb-stb, 25k vagy alatta...az ilyen emberek se a Földön élnek. Régen se nagyon volt ilyen, most meg már végképp nincs ilyen billentyűzet ennyiért.

    #45 Synthwave

    Mindegy, igazából az érvelési pozíciónk sosem lesz egy szinten, lévén te használtad ezt az ASUS bizét, én meg nem. :) De nálam 100k egy billentyűzet és full műanyag, és még a custom vonala is minimális...az nagyon aúcs! Úgy hogy mondom tudom, hogy pl. a csendesség sem attól függ hogy tömör alu házas-e vagy sem, az első szériás Keychron Q1 is pengett mint a rohadtélet. Az IKKI Aurora is műanyag, de legalább szépen testre szabható, van sokféle szín, PCB típus, ésatöbbi ésatöbbi.

    "Csak hónapokat, aztán figyelemmel kísérni az egészet, szóval némi nyelvtudás sem árt, és előre megfinanszírozni egy külföldi történetet úgy, hogy pontosan tudd, mit miért kérsz bele (ergo felkészültséget is igényel). Ennél meg hamarosan bemész egy üzletbe, és megveszed, akár ötöt, holnap kettőt, a jövő hét utáni héten meg még hármat, ráadásul a cégkategória miatt tartós support is van."

    Érzésre kicsit felnagyítod ezt. MInimális nyelvtudás elég, support egy GB-nál is van, ha normális vendortól vetted, és felkészülést sem olyan sokat igényel. Lényegében annyit kell eldönteni, hogy milyen plate-et akarsz, mert a PCB az már adott lesz (nem nagyon volt még olyan GB ahol ISO tri-mode PCB-n belül is volt választék). Minden mást sokszor adnak a csomagban, stabokat is (ami 1.2mm-es PCB-nél lehet különösen fontos, ha standard 1.6mm akkor még erre sem kell figyelni). A színek, súlytípusok összeválogatása meg egyéni preferencia kérdése, nem igényel felkészülést.

    De ha valaki ennyi energiát/időt nem akar beleölni, meg ennyit sem képes várni, akkor persze, fizesse ki az Asus jelentős felárát. De ne mondjuk már hogy ez egy jó ár-érték arányú valami, mert nem. 3 éve még az lett volna, talán, manapság már nem az.

    (érdekes hogy a legtöbb offenzív hsz azon hűledezik, hogy 100k-ért ez egy Ajánlott plecsnit kapott, mert hát 100k egy billentyűzetre húú meg haaa. Én pont nem, sokan lemaradtak az elszállt árak mellett és dacolnak a valósággal. Másrészt perifériára meg monitorra szerintem megéri költeni, mert azzal van interakciód napi szinten, azt nézed napi x órában stb. Én pont a másik oldalról jövök, hogy a 100k-t én is nagyon sokallom érte, de nem azért mert alapvetően sok pénz ez egy billentyűzetre, hanem azért mert szvsz erre nagyon sok, ennyi pénzért már sokkal jobb opciókat lehet kapni, némi várakozással és minimális tájékozottsággal.)

    Anyway, let's agree to disagree. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Synthwave #53 üzenetére

    "SEHOL nem írtam ilyet."

    Szó szerintem nem, ezt aláírom, de nekem mind a cikk mind a hozzászólásaid ezt a benyomást keltik.

    Csak erre tudok reagálni még, a többi láthatóan véleménykülönbség köztünk amiben nem fognak közeledni az álláspontok :) :

    "A custom vonala a háromrétegű csillapítás, a picit megkent switch-ek, a jobban megkent stabilizátorok, a még pluszban párnázott space, a hot swap és a komplett készlet a switch-ek kenéséhez (igaz, a kupakszedő nem a legjobb). Ennél több hova legyen? "

    Custom alatt a szó szerinti testreszabhatóságot értettem. Mert hát ez a billentyűzet nem igazán custom, csak olyan dolgokat emel be a mainstreambe, amik a custom világban terjedtek el először, úgy mind az általad említett dolgok, mint a pre-lubed kapcsolók, szivacskészlet ésegyebek.

    De 100k-ért már nem lenne rossz, ha tényleg customizálható lenne, nem csak olyan szinten hogy milyen kapcsolóval kéred (amúgy ha nagyon szigorúan nézem akkor meg minden mai mecha kb "custom" mert legaláb kapcsoló szintjén testreszabható alapjáraton) , hanem lenne többféle PCB, nem wireless például olcsóbban, és talán mindenekelőtt többféle színkombóban megvehető lenne a ház vagy a keycap ami rajta van. Ezeket a dolgokat már a Ducky is a Varmilo is tudja, Asuséknál erre sem telik, 100k kiadsz és minden esetben ugyanazt a fekete unalmas rondaságot kapod, másra nincs is lehetőség. Abban igazad van hogy ettől még ez a fekete unalmas rondaság lehet a világ legjobban összerakott és megtervezet billentyűzete, de azért ennyi pénzért szerintem már illene némi variációt is adni a vásárlónak. Még a nemrég híresztelt Zalman akármi keyboard is többféle színben jön.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Synthwave #55 üzenetére

    "nem igazán reális elvárás egy olyan vállalattal szemben, ami ekkora jelenléttel rendelkezik az IT világában és ekkora példányszámban gyárt mindenféle mütyürt is, plusz tömegeket akar kiszolgálni a gyártás egyszerűsítése, illetve a profit maximalizálása mellett."

    Már bocsánat, de ez totálisan úgy hangzik (és az is lenne, ha az ASUStól mondaná valaki), mint a gyenge bizonyítvány béna kifogásokkal való megmagyarázása. Én értem amit mondasz, csak ez teljesen irreleváns egy olyan kérdéskör megválaszolásakor, hogy ennyi pénzért manapság mit lehet még kapni, és azokhoz képest mit tud az ASUS, ergo a piac jelenlegi kontextusában ez mennyire jó ár/érték arány vagy sem.

    Amiket felhoztál korábban, hogy GB-ra várni kell, nyelvtudás szükséges, valami előzetes ismeret stb., ez mind igaz...bár én továbbra is tartom hogy kicsit felnagyítod ezt az úgymond belépési korlátot (szerinted meg én bagatellizálom el, úgyhogy 1:1 és patt helyzet), de ezek jogos érvek, csak a "súlyozásban" nem értünk egyet.

    De ez a szöveg, hogy hát különben is, az ASUS nagy cég, és mindent is gyárt és különben is nem ez a fő profilja stb-stb. Ez mégis kit érdekel? Ha egy vásárló vagy? Senkit. Ez csak rizsa. Persze, beállítottságtól függően szimpatizálhat az ember ezzel vagy azzal, de ár/érték arány megítélésekor halálosan mindegynek kellene lennie, hogy az ASUS mekkora cég és tömegigényeket akar kiszolgálni és minden mütyürt gyártanak még emellett szóval a billentyűzet biznisz csak egy csepp a tengerben stb.

    "A színeken való megütközésre csupaszított kritika a sok poszt után igazából a kákán is csomót esetének érződik. Amúgy ha ezzel indítottál volna, akkor aláírtam volna annyival, hogy aha, én is szeretem a tarka és pasztell dolgokat, lehetne több színben is. : >"

    Szerintem sokkal inkább CUSTOM lesz egy billentyűzet attól, hogy elérhető különböző színekben mondjuk, és ténylegesen sokféle szempontból testre szabható, saját igények és preferenciák szerint alakítható mintsem attól hogy éppen megkent stabokkal jön meg belepakolnak 3 szivacsot. De lehet csak én értelemezem félre tényleg a "custom" szót...

    Mondom szerintem pont ez a baja ennek a billentyűzetnek, hogy két szék között a földre ül, de vastagon. Tisztességes customnak nagyon nem custom, előre gyártott, polcról azonnal levehető, nulla hozzáértést igénylő kulcsrakész tömeggyártott billentyűzetnek meg rohadt drága és a 2.4Gh kapcsolaton kívül nem sok mindennel tud többet nyújtani, mint mondjuk egy 30-40 ezerrel olcsóbb "Pro" Keychron modell. Ergo vastagon túlárazott.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Komplikato #69 üzenetére

    Szvsz egy jó, minőségi billentyűzet nem annyira fogyóeszköz. A 90-es években elterjedt olcsó és rossz, aztán később még silányabbá váló, de cserébe még olcsóbb gumidómos billentyűzetek "kódolták" az emberekbe ezt a felfogást, hogy használom 2-3 évig utána eldobom mert úgyis nyekereg/nyikorog, elkopik, szar lesz rajta gépelni stb.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz FoxiestFox #74 üzenetére

    A floating design mindig hangosabb lesz mint a nem floating, szóval ez egy alapfelvetés hogy az nem ajánlott (már ha erre értettél nyitott kialakítás alatt).

    "Számomra az furcsa, hogy milyen sokak szemében előny a fémház, holott többnyire rosszabb hangja van, mint a műanyagnak."

    Olcsó, fém létére tokkal-vonóval 600g-os, 0.01mm vastag alulemezes billentyűzetnél igen, egyébként nem.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz FoxiestFox #81 üzenetére

    Nincs igazad egyáltalán. :) Nem az a lényeg hogy halk legyen. Én szeretem a halkított billentyűzeteket, de az igazi fanatikusoknál pont a hangról (is) szól a dolog még lineáris kapcsolók esetén is, és szinte sosem műanyag ház a kiindulási alap.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák