Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Synthwave #55 üzenetére

    "nem igazán reális elvárás egy olyan vállalattal szemben, ami ekkora jelenléttel rendelkezik az IT világában és ekkora példányszámban gyárt mindenféle mütyürt is, plusz tömegeket akar kiszolgálni a gyártás egyszerűsítése, illetve a profit maximalizálása mellett."

    Már bocsánat, de ez totálisan úgy hangzik (és az is lenne, ha az ASUStól mondaná valaki), mint a gyenge bizonyítvány béna kifogásokkal való megmagyarázása. Én értem amit mondasz, csak ez teljesen irreleváns egy olyan kérdéskör megválaszolásakor, hogy ennyi pénzért manapság mit lehet még kapni, és azokhoz képest mit tud az ASUS, ergo a piac jelenlegi kontextusában ez mennyire jó ár/érték arány vagy sem.

    Amiket felhoztál korábban, hogy GB-ra várni kell, nyelvtudás szükséges, valami előzetes ismeret stb., ez mind igaz...bár én továbbra is tartom hogy kicsit felnagyítod ezt az úgymond belépési korlátot (szerinted meg én bagatellizálom el, úgyhogy 1:1 és patt helyzet), de ezek jogos érvek, csak a "súlyozásban" nem értünk egyet.

    De ez a szöveg, hogy hát különben is, az ASUS nagy cég, és mindent is gyárt és különben is nem ez a fő profilja stb-stb. Ez mégis kit érdekel? Ha egy vásárló vagy? Senkit. Ez csak rizsa. Persze, beállítottságtól függően szimpatizálhat az ember ezzel vagy azzal, de ár/érték arány megítélésekor halálosan mindegynek kellene lennie, hogy az ASUS mekkora cég és tömegigényeket akar kiszolgálni és minden mütyürt gyártanak még emellett szóval a billentyűzet biznisz csak egy csepp a tengerben stb.

    "A színeken való megütközésre csupaszított kritika a sok poszt után igazából a kákán is csomót esetének érződik. Amúgy ha ezzel indítottál volna, akkor aláírtam volna annyival, hogy aha, én is szeretem a tarka és pasztell dolgokat, lehetne több színben is. : >"

    Szerintem sokkal inkább CUSTOM lesz egy billentyűzet attól, hogy elérhető különböző színekben mondjuk, és ténylegesen sokféle szempontból testre szabható, saját igények és preferenciák szerint alakítható mintsem attól hogy éppen megkent stabokkal jön meg belepakolnak 3 szivacsot. De lehet csak én értelemezem félre tényleg a "custom" szót...

    Mondom szerintem pont ez a baja ennek a billentyűzetnek, hogy két szék között a földre ül, de vastagon. Tisztességes customnak nagyon nem custom, előre gyártott, polcról azonnal levehető, nulla hozzáértést igénylő kulcsrakész tömeggyártott billentyűzetnek meg rohadt drága és a 2.4Gh kapcsolaton kívül nem sok mindennel tud többet nyújtani, mint mondjuk egy 30-40 ezerrel olcsóbb "Pro" Keychron modell. Ergo vastagon túlárazott.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák