Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nexplo

    őstag

    válasz [Prolixus] #34 üzenetére

    Ekkora összegbe dupla numpad rész is bele kéne hogy férjen :) Most a mnimalista gamer design hódít sok helyen. Ami játékra jó de normál felhasználásra kevéske. Legalább lehetne lecsatolható vagy valami...

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Kelori

    tag

    válasz [Prolixus] #37 üzenetére

    Halo halo, én nem azt mondtam hogy nem olcsóbb a gyártása, hanem azt hogy amit megspórol a gyártó rajta, azt nem spórolják le az árból : D

    Azt is aláírom hogy valakiknek hót felesleges a numpad.
    Egérmozgásba nem gondoltam bele, én relatív nagy DPI-vel játszok, 1300 (lehet inkább átlagos), de a lényeg hogy nem húzok nagy íveket az egérrel. De el tudom képzelni hogy jól jön az extra hely annak aki kisebb DPI-hez van szokva.

    if it ain't broke, don't fix it

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz [Prolixus] #44 üzenetére

    Tudom, milyen a Q8. Nem ugyanaz a megcélzott vásárlóközönsége, mint a ROG-nak, de ugyanannyiba vagy többe lesz, mire patikán kulcsrakész (plusz a csuklótámaszon sem tudsz túl sokat spórolni, ami instant +16 pénz, mert nem jó akármilyen a forma miatt), és még mindig nincs 2,4 GHz-e (de még BT sem), ami sokak számára kulcsfontosságú részlet.

    Engem nem kell meggyőznöd. Nekem is jobban bejön a Q8, már csak az Alice miatt is, mert sokat gépelek, de annak ellenére, hogy nem vagyok ASUS fanboy, azt elismerem, hogy az Azoth eléggé jól sikerült. Messze a gyártó eddigi legjobbja, a csillapítása kiemelkedő, a merevségével sincs probléma, sok funkció, ami könnyen nyomon követhető, könnyű átépíthetőség, az Armoury Crate ugyan meh, de nem kötelező, versenyszintű játékra alkalmas 2,4 GHz + BT a flexibilitás miatt, rengeteg extra a dobozban (ez is ér valamennyit), és a gépelési feel simán a 60 000-es Ducky-k felett van, de még egy Miya Prót is lazán leköröz, bármennyire fájjon kimondani.

    Úgy tartom fenn, hogy nem sz@r, hogy ~2 hetet használtam is, jellemzően napi 12-14 órákat, játék-munka vegyesen. Az ára nem matyóhímzés, de ha azt nézed, hogy mit és kiknek, akkor már ANNYIRA nem orbitálisan brutális.

    "Manapság már pár havonta van ilyen group-buy, szóval nem olyan már ez, mint az átkosban hogy éveket kell várni a zsigulira."

    Csak hónapokat, aztán figyelemmel kísérni az egészet, szóval némi nyelvtudás sem árt, és előre megfinanszírozni egy külföldi történetet úgy, hogy pontosan tudd, mit miért kérsz bele (ergo felkészültséget is igényel). Ennél meg hamarosan bemész egy üzletbe, és megveszed, akár ötöt, holnap kettőt, a jövő hét utáni héten meg még hármat, ráadásul a cégkategória miatt tartós support is van. Nagyon nem ugyanaz a kettő, és nem is ugyanazt akarják elérni.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz [Prolixus] #54 üzenetére

    "Szó szerintem nem, ezt aláírom, de nekem mind a cikk mind a hozzászólásaid ezt a benyomást keltik."

    Na, de nem a benyomásokra vagy háttérben sakkozásra kell hagyatkozni, hanem a szó szerint leírt dolgokra. :) Ha azt akarom írni, hogy kiváló az ár/érték arány, akkor azt írom, nem csak sugallok jobbra-balra, érted.

    "Custom alatt a szó szerinti testreszabhatóságot értettem. Mert hát ez a billentyűzet nem igazán custom, csak olyan dolgokat emel be a mainstreambe, amik a custom világban terjedtek el először, úgy mind az általad említett dolgok, mint a pre-lubed kapcsolók, szivacskészlet ésegyebek."

    Így van, erről is van szó. Abból a szempontból szabható testre könnyen, hogy hot swapes, és van pár motyó van a karton mélyén egy második dobozban, a kapcsolókkal való machináláshoz. Plusz ugye full makrózható, bár QMK/VIA érthető módon nincs.

    A különböző NYÁK-ok (netán forrasztott is) nem igazán reális elvárás egy olyan vállalattal szemben, ami ekkora jelenléttel rendelkezik az IT világában és ekkora példányszámban gyárt mindenféle mütyürt is, plusz tömegeket akar kiszolgálni a gyártás egyszerűsítése, illetve a profit maximalizálása mellett. A Ducky és a Varmilo fő profilja a billentyűzetek (de a Zalman sem azonos cégkategória), ASUS-ból meg kb. minden van már, ami számítástechnika, és a konzumer piac mellett enterprise vonalon is mozognak. Ez persze nem zárja ki, hogy később nem lesz ilyen modelljük, de ezzel leginkább a manapság egyre jobban elterjedő high-endebb wireless trendet akarták meglovagolni, szerintem sikerrel. Gondolom, majd az eladásoktól függ, hogy merre tovább.

    A színeken való megütközésre csupaszított kritika a sok poszt után igazából a kákán is csomót esetének érződik. Amúgy ha ezzel indítottál volna, akkor aláírtam volna annyival, hogy aha, én is szeretem a tarka és pasztell dolgokat, lehetne több színben is. : >

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz [Prolixus] #64 üzenetére

    "Ez mégis kit érdekel?"

    A tesztelőt, mikor valamit tesztel, majd kontextusba helyezi a tapasztaltakat, és értékel.

    : >

    Maradjunk annyiban, hogy szerintem valahol próbáld meg egy kicsit megpöcörögtetni, mielőtt látatlanban így lenullázod. ;)

    --------------------------------------------------------

    (#73) PandaMonium: Persze, hogy tartod, mert lényeges részleteket, illetve különbségeket (amik pénzbe kerülnek) komfortosan figyelmen kívül hagysz, és képekről alkotsz véleményt. Főleg, mivel kicsit sem "műanyag vacak". : >



    --------------------------------------------------------



    (#74) FoxiestFox: "Számomra az furcsa, hogy milyen sokak szemében előny a fémház,
    holott többnyire rosszabb hangja van, mint a műanyagnak."

    Egen. Bár egy M/F-es rókától nem furcsa, hogy osztja ezt a nézetet. :D

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz [Prolixus] #78 üzenetére

    Minél vastagabb a fém, annál rosszabb a hang.

    Kb úgy kell elképzelni egy jó billzet házat, mint egy hangfal dobozát.
    Azt is megcsinálhatod 5mm vastag acélból, jó hangja nem lesz.

    Öblös de nem kotyogós menő hang fém házzal szinte lehetetlen.
    Nézd meg az emberiség által alkotott legjobb hangú vintage billzeteket valami jó taktilis klattyogós ALPS kapcsival, többnyire a recept valami random műanyag ház, fém plate+pcb. Ugyanez a belső fém házzal durván le lenne fojtva.
    De műanyag plate+pcb+ratyi műanyag ALPS klónokkal szerelt billzetem is van aminek olyan hangja van, hogy az már ének. :D

Új hozzászólás Aktív témák