Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Kansas #46 üzenetére

    Mondjuk pl. a kriminális infláció miatt amekkorát mostanában drágultak a billentyűzetek, lassan tényleg ott járunk hogy 50k ársáv lesz a tömegtermék...

    A "milyen billentyűzetet vegyek" topicba is érkeznek a kérdések, hogy legyen csendes, jó, minőségi, wireless, RGB, magyar stb-stb, 25k vagy alatta...az ilyen emberek se a Földön élnek. Régen se nagyon volt ilyen, most meg már végképp nincs ilyen billentyűzet ennyiért.

    #45 Synthwave

    Mindegy, igazából az érvelési pozíciónk sosem lesz egy szinten, lévén te használtad ezt az ASUS bizét, én meg nem. :) De nálam 100k egy billentyűzet és full műanyag, és még a custom vonala is minimális...az nagyon aúcs! Úgy hogy mondom tudom, hogy pl. a csendesség sem attól függ hogy tömör alu házas-e vagy sem, az első szériás Keychron Q1 is pengett mint a rohadtélet. Az IKKI Aurora is műanyag, de legalább szépen testre szabható, van sokféle szín, PCB típus, ésatöbbi ésatöbbi.

    "Csak hónapokat, aztán figyelemmel kísérni az egészet, szóval némi nyelvtudás sem árt, és előre megfinanszírozni egy külföldi történetet úgy, hogy pontosan tudd, mit miért kérsz bele (ergo felkészültséget is igényel). Ennél meg hamarosan bemész egy üzletbe, és megveszed, akár ötöt, holnap kettőt, a jövő hét utáni héten meg még hármat, ráadásul a cégkategória miatt tartós support is van."

    Érzésre kicsit felnagyítod ezt. MInimális nyelvtudás elég, support egy GB-nál is van, ha normális vendortól vetted, és felkészülést sem olyan sokat igényel. Lényegében annyit kell eldönteni, hogy milyen plate-et akarsz, mert a PCB az már adott lesz (nem nagyon volt még olyan GB ahol ISO tri-mode PCB-n belül is volt választék). Minden mást sokszor adnak a csomagban, stabokat is (ami 1.2mm-es PCB-nél lehet különösen fontos, ha standard 1.6mm akkor még erre sem kell figyelni). A színek, súlytípusok összeválogatása meg egyéni preferencia kérdése, nem igényel felkészülést.

    De ha valaki ennyi energiát/időt nem akar beleölni, meg ennyit sem képes várni, akkor persze, fizesse ki az Asus jelentős felárát. De ne mondjuk már hogy ez egy jó ár-érték arányú valami, mert nem. 3 éve még az lett volna, talán, manapság már nem az.

    (érdekes hogy a legtöbb offenzív hsz azon hűledezik, hogy 100k-ért ez egy Ajánlott plecsnit kapott, mert hát 100k egy billentyűzetre húú meg haaa. Én pont nem, sokan lemaradtak az elszállt árak mellett és dacolnak a valósággal. Másrészt perifériára meg monitorra szerintem megéri költeni, mert azzal van interakciód napi szinten, azt nézed napi x órában stb. Én pont a másik oldalról jövök, hogy a 100k-t én is nagyon sokallom érte, de nem azért mert alapvetően sok pénz ez egy billentyűzetre, hanem azért mert szvsz erre nagyon sok, ennyi pénzért már sokkal jobb opciókat lehet kapni, némi várakozással és minimális tájékozottsággal.)

    Anyway, let's agree to disagree. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák