Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz zsolti_20 #10820 üzenetére

    A ch340-es klón és az eredeti között annyi a különbség, hogy az eredetin az FT232RL csippből lopják a 3.3V ágat és a doksi szerint external logic meghajtására is jó 50mA erejéig, a kínain pedig a CH340 csippből lopják, amire most sehol nem találtam meg leírva, de rémlik hogy annó valahol láttam hogy 35mA, amiből le kell vonni a saját 12-30mA áramát is még, tehát lényegében véve elég minimális keret marad bármi másnak - persze a gyakorlatban lehet bír általában több terhelést is a belső LDO, de erősen specifikáción kívül mozogva... Az OLED megeszik (ada-s forrás szerint) ~20mA-t, az nrf tizen+ mA-t, ráadásul nálad az erősítős van, az nem tudom még mennyit dob rá. Tehát akárhogyan is, már rég túl vagy a hivatalos specifikáción. Viszont az OLED hátát érdemes lenne megnézni, mert simán lehet hogy ott van rajta is egy LDO és akkor azt le lehetne venni a nano 3.3-as ágáról!

    Az atmega328 doksijának 318-dik oldalán van hogy hivatalosan mekkora tápfesszel mit is bír... 20MHz-en min 4.5V kell neki, 10MHz-en már 2.7V-ig is le lehet menni. A nano alapból 16MHz-en ketyeg - saccperkb 4-4.2V kellhet neki minumum ehhez. Persze a gyakorlatban lehet azt találod hogy még 3.3-on is elketyeg, de nem tudhatod biztosra hogy nem fagy e meg néha mégis... Ha biztosra akarsz menni, akkor tényleg érdemes lehet lemenni alacsonyabb órajelre! 8MHz támogatást pl a MiniCore visz az arduino IDE-be. A fuse biteket át kell hozzá írni, és vagy az internal RC 8MHz-re váltani, vagy a kvarcot lecserélve ext 8MHz-re...

    Az AA ceruza NiMH cellák feltöltött induló feszülsége nem haladja meg az 1.2V-ot? És biztonságos merítésnél meddig esik le? Ezt tudja valaki?

    Ha 3 ilyen AA ceruza akkut használsz, akkor el lehet dobni minden LDO-t! 3.6V éppen mindenkinek jó a felső határon táncolva! Egyenesen bekötheted a nano 5V lábára az elemeket, és ugyanez mehet az nrf és oled-nek is... A szépséghiba, hogy ilyenkor tilos USB-re dugni, mert kiütné a perifériákat - azokat programozáskor le kell választani...

Új hozzászólás Aktív témák