Új hozzászólás Aktív témák

  • D013

    aktív tag

    válasz Raggie #44122 üzenetére

    Olyan 2013 óta kb 3 évente érdemes cserélni kb azt számolom. Amikor megvettem a 270x-et 2014-ben (kb 54 ezer forint), bár ultrára nem volt elég, az 1080p-s játék az elérhető volt vele, többnyire high-on. A witcher 3 volt az első nagyobb pofon. 2016 végén vett RX 470-el (62 ezer forint) pedig sok minden ment ezen a felbontáson ultrán, itt az első bukta az AC: origins volt, a Metro exodust pedig már meg sem próbáltam. Ebben az árkategóriában 3 év elteltével nem tudtam már érdemben kártyát venni. Mit kapunk 60 magasságában? 570/580/1060, ennyi, az kb semmi előrelépés lett volna a 270x->470-hez képest ahol volt vagy 70% teljesítményugrás. Szóval az RX 5700, ami elhozta a következő lépést, majdnem duplaáron volt. Szomorú hogy ide jutottunk. Közben meg ugye le van nézve a 1080p, mert fú, a 2k/144hz a menő. Csakhogy a játékok gépigénye is úgy nő, hogy hiába vettél 1070-et 2016-ban 2k-s monitorral, kifogy alóla, sőt, a 1080 is, szóval a 2k továbbra is luxuskategória, és ezért sem cserélem le a 43 colos 60hz-s fullHD tv-met. Én elhiszem hogy sokan kétségek közt maradnak hogy a nehezen megkeresett pénz mire költsék. Nekem kb januárban keződött a "waiting for Navi", tudtam hogy ősszel jön el a vásárlás ideje, nekem az esküvő volt idén a fókuszban, megvártam nyílván hogy az lemenjen. Zöld oldalon a 2060 volt belőve mint tartalékterv, végül sikerült a vörös oldalon maradni, de nem sokon múlt.

Új hozzászólás Aktív témák