Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz pc360 #46973 üzenetére

    Régen is sokkal több medve élt felénk mint kb. bárhol máshol, akkor mégis mertem bóklászni, sőt sokszor hajnaltól estig jártam a dzsungelt és kint is aludtam (!). Most annyi a különbség, hogy a kilövéseket megszűntették egy ideje és nagyon durván elszaporodtak... meg persze a kilövések helyett meg sem próbálnak más megoldást találni, pl el lehetne szállítani őket olyan országokba ahol kevés van belőlük, vagy etethetnék őket messze fent a hegyekben, így ott tartva az állomány nagy részét. De felénk kár ilyesmiben reménykedni és mivel a kilövések megszűntek a medvék annyira elszaporodtak, hogy az erdőben már nem találnak elég élelmet maguknak és rendszeresen bejárnak a falvakba, városokba, újabban már fényes nappal is... a zajt, az autókat már megszokták, a környéken meg már lassan gyümölcsöt termelni és háziállatokat tartani nem lehet... ahogy fotózni sem igazán, sőt a kirándulásokról sokan teljesen leszoktak :( .

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák