Új hozzászólás Aktív témák

  • PandaMonium

    őstag

    Üdvözletem mindenkinek!
    Mivel itt a jó idő szeretnék kicsit javítani a gép hűtésén (no meg persze a tuningpotenciál...) úgyhogy vízhűtésre gondoltam, de az az igazság, hogy sík hülye vagyok hozzá, úgy a működési elvéről meg a hozzá szükséges alkatrészekről van valami halvány fogalmam, de azt, hogy melyiket miért és mennyiért azt már nagyon nem tudom. :U
    Valami igényes, szép kis megoldásra gondoltam, házon belüli radiátorral (legalább is ezt preferálnám, de nem tudom ez mennyivel hűt rosszabbul mint egy házon kívüli bitang darab) az anyagi keret (avagy a lélektani határ) olyan 45.000, maximum 50.000Ft körül van, de ebből mind a CPU mind a VGA hűtését megszeretném oldani.
    Következő kérdésem ha már itt tartok, hogy nem referencia hűtéses VGA hűtése lehetséges-e vízhűtéssel? Konkrétan egy Sapphire HD7870XT -re gondolok.
    Olyan kételyeim lennének még, hogy milyen sűrűn szükséges karbantartani ezeket a dolgokat?
    Egyszer összeszerelem, aztán ha nem szeretnék rajta módosítani soha többet nem kell hozzányúlnom, vagy kell cserélni pl. a hűtőfolyadékot fél évente, stb.
    Biztos hülye kérdés, de ahogy írtam nincs túl sok fogalmam a vízhűtésekről. :DDD
    Mik a megbízható, jó ár-érték arányú márkák vízhűtés esetén?
    A konfigom megtalálható az adatlapomon ha szükség volna rá.
    Előre is köszönök minden segítséget! :R

    What I cannot create, I do not understand

Új hozzászólás Aktív témák