Új hozzászólás Aktív témák

  • niklebi

    senior tag

    válasz fsb1000 #2413 üzenetére

    Igazad van abban, hogy ezek a folyamatok évek alatt alakulnak ki. Én csak arra próbáltam utalni, hogy a tisztításra használt ecet lehet az okozott lerakódás, kicsapódás okozója. Satyricom is azt írta, órákig keringettette a desztillált vízzel kevert ecetes folyadékot a rendszerében.
    Ő legalább nem azt csinálta amit én. Amikor ajánlották ezt a fajta tisztítási módot én nem cseréltem le a folyadékot, hanem egyszerűen beleöntöttem az ecetet a már gépben lévő hűtővízbe, majd megfeledkeztem róla és csak amikor már nagyon zavaros volt kezdtem lecserélni. Nem is gondoltam, hogy milyen "munkát " végez az ecet a rendszerben. Ahogy írtam nálam minden rézből van vagy krómozott volt, mert mire szétszedtem már megmarta a króm felületeket is. Amikor ez kiderült úgy néz ki már hiába mostam át többször is csak és kizárólag ion cserélt vízzel nem segített. Amikor újra töltöttem napokon belül megjelent a kicsapódás. Ami érdekes volt a Shell fagyállót lecseréltem Preventre pont azért mert ami kivált az kék színű volt mint amilyen a Shell színe. A Prevent rózsa színű. Pár nap múlva mégis kék színű kicsapódás jelent meg, a rózsaszínű folyadék meg teljesen elvesztette a színét. Ha minden igaz a közeljövőben szétszedem és akkor meglátom mi történt. Az biztos, most nem csak tiszta desztillált vízzel hanem teszek a bele valami lúgosítót is és azzal mosom át az egészet. Remélem végre helyre áll a "rend" a gépben. Most már csak azt kell eldöntenem miből keverjek új hűtőfolyadékot. Mellesleg a leírtak után jól jönne egy kis segítség a döntésben.

Új hozzászólás Aktív témák