Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz narumon #10683 üzenetére

    (#10683) narumon: már jópár esküvővel ezelőtt elengedtem a 4K-t a ceremóniákra, mert overkill. 1080p-ben meg nincs melegedési probléma. Egyébként pont ezért fordult meg a fejemben a GH5 mert 1080p 50p-ben sokkal jobb minőség és elveszik az a6300 low light előnye is ezen a felbontáson.

    Az első 1-2 esküvőmet a6300 + Canon 24-105 F4-el toltam le manual fókusszal, és borzalmasan stresszesnek éltem meg hogy egyfolytában azt csekkolom ott van e az élesség ahol szeretném. Ezért váltottam AF képes obikra. Pedig az a canon üveg egy csoda... és sokkal kellemesebb képe van mint a Sony 18-105 F4-nek.

    (#10685) kovsol: minden szituációban érdemes erőltetni a +2 expót, még az ISO emelés árán is. tisztább lesz az eredmény, persze buksz 2EV highlight infót, így a lámpafények könnyen kiéghetnek.

    Viszont az én példámban az ISO12800 az 0EV-vel nézve. Annak a +2EVs párja ISO51200 lenne, azt meg nem tudja a gép. Plusz van egy váltás ISO8000 környékén zajkezelésben, így a 12800 és felette már nem ajánlott, pont a megugró ghosting jelenség miatt.
    Más szavakkal: ISO8000 1/25 F2.8 + NR vs ISO16000 1/25 F2.8 +NR esetén az előbbi picit zajosabb marad, viszont nem lesz olyan vészes a ghosting.

    Másik példa:

    ISO800 F2 1/50 (0 EV) vs ISO3200 F2 1/50 (+2EV: magasabb lesz a zaj az előbbi esetben, és hacsak nem extrém nagy dinamikájú szituációban vagy, még csúcsfényben sem nyersz előnyt.

    Nálam azért necces mert a lagzit szoktam gimbalon a Canon 10-18 F4.5-5.6-al videózni, és a beltéri lámpafénynél az F4.5-hez az ISO6400 sokszor karcsú. Pontosabban: ISO6400 F4.5 1/50-nél SLOG2-őt használva kb 0EV tájékára méri a fénymérés a szituációt. Ez 1080p 50p-ben már nagyon necces, 4K-ban még tuti.

    (#10686) p_adam: sajnos Harv nagyon sok mindent rosszul tud, vagy rossz következtetést von le belőle. De valóban, itt most helytálló, az SLOG2 a tartomány nagy részében hasonlóan viselkedik, viszont alexpó esetén magentába, túlexpó esetén zöldbe csúszik a kép. Ez főleg S-Gamutnál van, s-gamut3.cine esetén jobb az eredmény.

    Amit sokan kevernek, vagy félreértelmeznek, az a következő állítás: "mindig maradj alap ISOn ha LOG-ot használsz". Ezt a helyén kell kezelni. Abban az esetben érvényes ha így megfelelően lehet exponálni rekeszeléssel / záridővel. De kevés fénynél érdemes beáldozni a dinamikát (hiszen azt vesztesz ISO emeléssel) a sokkal kultúráltabb zajkezelésért cserébe.

    Arról nem is beszélve hogy egy -2EV-re mért ISO800 SLOG2-ben annyira kevés képi információ van, hogy értékelhetetlen lesz az eredmény. Míg ugyanaz a jelenet ISO12800-on (vagyis +2EV-re mérve) teljesen jó eredményt fog adni feldolgozás után.

Új hozzászólás Aktív témák