Új hozzászólás Aktív témák

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9508 üzenetére

    Azt tudtad, hogy Isten nem vesz részt a vitáinkban? Ciki...
    Mehetünk Istenhez válaszért, azt mondja, oldjátok meg magatok. És jogos...
    Egy testhez, Jézus testéhez tartozunk. Szép lenne, ha az egyik kéz elkezdené ütlegelni a másikat... Mi mégis ezt tesszük. Jaj....
    Igen, Isten gyermekei vagyunk, és úgy bánik velünk, ahogy a mi szüleink velünk. Annál mondjuk azért jobban, mert ő igazságos.
    Lehet figyelmeztetni, de helyrerakni, ha valaki komoly hibát követ el, az ő saját vezetőjének áll jogában. Engem is bosszant a sok ostobaság az egyházban. El sem tudod képzelni mennyire...
    Ha nem így lenne, Istentiszteletekre járnék, nem itt kapcsolódnék ki, és mozgatnám az agyacskámat egy fórumban. Amúgy elárulom, mindig gyűlöltem a fórumokat.
    Ez mégis felkeltette a figyelmemet! Olyan kedves, kellemes kis társaság gyűlt itt össze! :)
    Látom, harcok vannak. De nem érdekel. Mindenről van véleményem... Bántani nem akarok, nem fogok senkit. Ennél nagyobb az ember szeretetem...
    Nem vagyok az ökumenizmus híve! Ezt azért szeretném leszögezni. Csak a békességé...

    A viperák fajzatai a farizeusoknak szólt, akik magukat igaznak tartották. Van hangom nekem, ha azt látom, hogy hívők közösségen belül uralkodnak másokon, és az emberek kárára vannak! Inkább ne ismerj meg ilyennek, vannak, akik ismernek... Nem ismerek halk hangot, ha azt látom, bántják a gyengét. Foggal körömmel...
    De a hitetlennel más a helyzet... A hitetlen, aki nem hisz Istenben, nem is fog, ha harcot lát közöttünk. Ezért a mi vitás, durvább ügyeinket zárjuk le a mi közösségeinkben, vagy privátban egymás között. Ideje, hogy a hívők valóban Krisztusiak legyenek...

    Én ateista családban nőttem fel. Embernek nem volt beavatkozása abba, hogy Istent megismertem. Istenre bízom, hogy hívja magához azt, akit akar. És Ő meg is teszi... Én pedig készen állok, ha szükség van rám, ott vagyok. De csak ha szükség van rám...

    Szép álmokat! :)

Új hozzászólás Aktív témák