Új hozzászólás Aktív témák

  • ponix

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #4453 üzenetére

    "...Legalábbis a te nézőpontodból."

    Nem nem! Ne keverjük a fazont a szezonnal! Én a tudatos hazugságról beszélek!

    "...akkor egyáltalán nem biztos, hogy egészséges felnőtt válik belőle."

    A mesék kellenek persze, de szerintem a mesének inkább elbeszéléseknek, történetmondásnak kellene lenniük, olyan dolgoknak, amik megtörténhetnének! Például nagyon szerettem "münkhausen" báró kalandjairól szóló meséket, de nem hiszem, hogy értéket adott volna az életemhez az a történet, amikor ráugrott egy ágyúgolyóra, és úgy utazott, vagy amikor cseresznyemaggal lőtt őzre és a magból fa nőtt az őz fejére! Nem látom értelmét, annak, hogy ilyen dolgokkal traktálják a gyerekeket! Olyan mesékre volna szükség pontosan, ahol a gyereket az ő pozíciójában erősítik meg történetek gyerekekkel, amik jó erkölcsre nevelnek, vagy tanmesék, mint Aisopos, vagy La fontaine, meséi, és bizony Tom & Jerrit likvidálnám a tudatukból, meg a többi iszonyatos baromságot ami a "kartonnetvörkön" meg a többi "mese" csatornán megy!

    "Jézus is sokszor "baromságokat" beszélt, olyan történeteket mondott, amik talán meg sem történtek"

    De megtörténhettek volna! Valóságos személyek, valóságos helyszíneken, valóságos cselekményekkel!

    A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Új hozzászólás Aktív témák