Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #4248 üzenetére

    Nem gondoltam egy pillanatig sem, hogy kötözködsz :)
    A mindenhatóságot nem szabad összekeverni a "mindenkinek úgy segít az Isten, ahogy szeretném" automatával.
    Az életünk és halálunk pedig nem jelentéktelen, mert pont Jézus önfeláldozása mutatja, hogy mennyire fontos is ez Istennek... no de ez már más téma...
    Isten mindenhatóságát mi valahogy elképzeljük...és ennek az elképzelésnek a korlátaiban vergődünk... ezért sem hitelesek a logikailag tökéletesnek tűnő paradoxonok, az emberi elme sziporkái...
    Mint ahogy azzal sem vagyunk tisztában, hogyan működik pontosan az isteni gondviselés... Mert hát az általad felvetett történet is az ezzel kapcsolatos problémát feszegeti...
    És ez valószínű, hogy azért van, mert egy gazdag szőnyegmintázatának teljességét sem értjük meg, ha a szőnyeg pár négyzetcentiméterét látjuk csupán...
    Látszólag értelmetlen volt anno, hogy Isten hagyta, hogy Joni tizenévesen, hívőként egy balesetben lebénuljon... Egy újsághírben kiemelték volna fiatal korát, visszafordíthatatlan sérülését, szomorú jövőjének lehetséges vetületét, és kuriózumként korábbi vallásos életét..
    És vakarhatnánk a fejünket a hogyan engedhette, mi volt a célja, mi volt az oka és egyébként is miért nem volt ott Isten akkor kérdések között vegődve... és látunk egy pár négyzetcentiméter szőnyegmintát...
    Azon szerencsés helyzetben vagyunk, hogy Joni kapcsán a s"szőnyegből" sokkal többet látunk, sokkal többet érthetünk meg... mert küzdelmes életét megosztotta és megosztja valünk a vívódásaival, kérdéseivel, stb... Én csak tanácsolni tudom, hogy ismerd meg te is... Persze ez minden felkavaró tragédiára nem ad választ, csak egyre, de ez nagyon konkrét, nagyon erőteljes és általános következtetések is levonhatók belőle...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák