Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Noddy #18497 üzenetére

    "Te írtad, hogy az esszénusok nazarénusok"
    Azt írtam, hogy az esszénus gyógyítók a nazarénusok, de máshogy nevezték a tanítókat és a tudósokat.
    Ettől függetlenül nem tartom elképzelhetetlennek, hogy más közegben másokat hívtak nazarénusnak.

    "Az általad kedvelt wikipedia oldalon"
    Félreérted! Nem kedvelem a Wikipédiát, mert sokszor téves, vagy hiányos a rajta lévő információ, de amit linkeltem, az megfelelt annak, amit én is tudtam. Ettől függetlenül a tévedés jogát fenntartom! :D

    Az esszénusokról több könyvben is olvastam, főleg a Holt-tengeri tekercsek kapcsán, amit sokan nekik tulajdonítanak. Volt egy könyvem a témában, de kölcsönadtam és nem kaptam vissza. Ez volt az:

    Mivel nincs meg, nem tudom ellenőrizni. Az ebben a témában másoktól kölcsönkapott könyvek címére viszont nem emlékszem. Volt, amelyik a nyilvánosságra hozott tekercsek tartalmával foglalkozott, volt, amelyik a körülöttük lévő kavarással, volt, amelyik behatóbban foglalkozott a keletkezésükkel.

    "A bronzkorból maradtak fent írásos emlékek: sumér, hettita, egyiptomi és óasszír leletek."
    Természetesen nem a korabeli fejlett civilizációkra gondoltam, de rosszul fogalmaztam.
    Európából, Amerikából, vagy Ázsiából viszont nem tudok bronzkori írásos emlékről. Na, erre viszont jó cáfolat az általad említett tatárlakai-tábla, amiről teljesen elfeledkeztem! :(((

    Nem kizárt, hogy Názáret régebbi, mint korábban gondolták, de az a bajom ezzel, hogy tényleg macerás a kormeghatározás és sokszor a tudósok az elméletükhöz alakítják.
    Tudnék erre példát mondani a geológia területéről is! :K

    "De legyen ahogy te akarod."
    Ne már! Beszélgetünk! Ez nem a meggyőzésről szól, hanem az információcseréről! :K

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák