Új hozzászólás Aktív témák

  • hallari

    tag

    válasz Psych0 #12252 üzenetére

    Ez nemigazán ide tartozik, I. István politikai kényszerből rendelte el a kötelező templomba járást. Én az önkéntes hitfelvételről beszéltem. A Biblia szempontjából nyilván elítélendő az erőszakos "térítés", én magam sosem tettem ilyet, és nem is bátorítottam erre senkit. Akkoriban azonban a nemzet továbbélése volt a tét, így a reálpolitika döntött. Az európai közösséghez való tartozásunknak akkoriban ez volt az egyik feltétele. Inkább hálás lehetnél, hogy Róma felé fordult a politikai vezetés, nem pedig Konstantinápoly irányába, mert akkor kb. egy ukrán/orosz szisztémájú államrend + gazdaság valósult volna meg, kb. ugyanolyan bérviszonyokkal (ami a mi jelenlegi bérünknek kb. fele). Arról nem beszélve, hogy a magyar nemzet is eltűnt volna, és most valamilyen keverék szláv nép élne itt.

    Érdekes, az ateisták valahogy sose kérik számon a diktatúrákon, hány keresztényt öltek meg, ami annál is furcsább, mivel ők kezdték. A XX. században tömegeket végeztek ki/lehetetlenítettek el a hitük miatt elsősorban a kommunisták, ezt sem ártana felhánytorgatni.

Új hozzászólás Aktív témák