Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz kymco #11586 üzenetére

    szerintem ez nem csak latszolagos, hanem eleg egyertelmu ellentmondas (kozel sem az egyetlen a Bibliaban)
    egyszer azt mondja, hogy tobb generacion at bunteti az artatlanokat is, utana meg pont az ellenkezojet...

    Az ember Ádámtól kezdve nem tökéletes mert úgy kezdi az életét, hogy a maga kezébe veszi a sorsát, ki Isten kezéből.

    a 'tokeletes' ember es a valasztas szabadsaga szerintem nem ertelmezheto igy egymas tukreben
    felmerult itt a topicban regebben a genetikai tokeletesseg/tokeletlenseg. ennek fenyeben nem ertelmezheto az, hogy ha beleharap az almaba, akkor hirtelen elcseszodik a genetikai allomanya

    az meg hogy 'ha valaki a sajat eletet iranyitja, az elvesziti a tokeletesseget' nagyon brutalisan hangzik, vagyis 'ha nem vagy agyatlan birka, akkor besz0ptad'? :F

    a 'valtas' nem tiszta. tehat adott ket tokeletes ember, akiknek megvolt a szabad akaratuk (hiszen enelkul nem is eshettek volna bunbe), majd miutan ez megtortent, tokeletlenekke valtak. de mitol? ez csak ugy lehet, ha Isten maga 'nyult bele' az emberbe a bunbeeses hatasara, a tokeletlenne valas nem 'veletlen kovetkezmeny' mondjuk a fara felnyulo mozdulattol vagy a gyumolcsbe harapastol

    illetve ezzel kapcsolatban egy erdekes kerdes, ami a par utobbi nap temajahoz is kapcsolodik:

    ha jol emlekszem, meg Te erveltel a kisgyerekek Isten altal kinok kozott torteno lemeszarlasa mellett azzal, hogy Isten tudja elore hogy annak a gyereknek nem szabad felnonie
    ha viszont Isten elore latja az emberek viselkedeset, akkor azt is latnia kellett hogy Adam es tisztelt neje bunbeesnek, vagyis az egesz emberiseg egy szandekos szivatas aldozata...
    arrol nem beszelve, hogy ha ilyen szintu eleve elrendeles van, akkor eleve nincs ertelme az egesz vallasosdinak meg 'legyel jo'-nak, hiszen ha en mondjuk sorozatgyilkos vagyok, akkor megrantom a vallamat es kozlom hogy 'igy volt elrendelve' . meg innentol a pokol ill. egyeb buntetesek is puszta rosszindulatu kegyetlensegek, hiszen akkor mar eleve ugy teremti Isten az embereket, hogy tudja hogy oda fognak kerulni, vagyis azzal a cellal teremti, hogy utana legyen kit kinozni :U

    Szvsz elég egyértelmű üzenet a Bibliában Jézus isteni személye...

    szerintem (es sok mas bibliaolvaso szerint) meg nem. es ha ez egyaltalan vitatema lehet, akkor az mar eleve nem lehet egyertelmu

Új hozzászólás Aktív témák