Új hozzászólás Aktív témák

  • dawncomputer

    tag

    válasz Dalai Láma #10715 üzenetére

    Köszönöm válaszod.

    Ez utóbbi gondolattal nem értek egyet, nem hiszek, hogy a Tanúknak igazuk van. Miért pont ebben lenne...?

    "Ha pedig egy próféta elbizakodottan olyan igét mond az én nevemben, amelyet nem parancsoltam neki, vagy ha más istenek nevében szól, az a próféta haljon meg! De gondolhatnád magadban: Miről ismerjük meg, hogy nem az Úr mondott egy igét? Ha egy próféta az Úr nevében mond egy igét, de az nem történik meg, nem teljesedik be: azt az igét nem az Úr mondotta, hanem a próféta mondta elbizakodottságában; ne félj tőle! "
    (5Móz 18:20-22)

    Ugyebár, kezdjük azzal, hogy szerintük ők Isten szócsövei, minden információt Tőle kapnak. Mégis többször állítottak olyat, ami nem valósult meg. Elég csak arra gondolni, hogy már évtizedek óta Armageddont várják, és még mindig nem jött el. Arról meg már nem is beszélve, hogy többször megmondták, mikor jön el Armageddon - 1914, 1935, 1976... -, de persze egyik sem jött be. Akkor bizony hamis próféták, tehát ennyit az igaz vallásosságról...

    Beszéltem egy mormonnal, ő valamennyire elmondta, de szegénykém annyira nem beszélt magyarul, hogy szinte semmit sem fogtam fel belőle...

Új hozzászólás Aktív témák