Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz hawyka #130513 üzenetére

    A Vodafone - DIGI felvásárlásnál az egy éven belül időintervallum nem túl reális

    2017-ben vásárolta fel a DIGI az Invitelt:
    Index - Tech - A Digi 43 milliárdért megvette az Invitelt
    2022 szeptemberében jutottak el addig, hogy december 31-gyel teljesen beolvasszák:
    Vállalkozás: A Digibe olvad idén december végéig az Invitel és még két másik leányvállalat | hvg.hu

    Az viszont tényleg logikus, hogy a Vodafone hálózatát fogja mindenhol leállítani a One, ahol van kiépített DIGI optika.

    Amikor Szoboszlóra jöttem 2019-ben az Invitelre már nem lehetett szerződni (ugye 2017-2022), nem mintha akartam volna Invitelre, de akkor a DIGI még nem volt jelen az utcában, szóval az Invitel jó lehetett volna konkurenciának, meg alkudozási alapnak a Vodafone-nál. 12 449 Ft-ot fizettem ha jól emlékszem a Vodafone-nak, mert éltek a lehetőséggel, hogy az Invitelre már nem lehet szerződni. Amikor megjelent a DIGI, mindjárt tudták adni féláron is ügyfélmegtartóval, és még profitjuk is maradt. A következő 2 évben Vodafone-os voltam.

    Most a Vodafone ilyen árat ír ki a címemre:

    Az áthúzottat érdemes nézni, mert most nyári akció van, azoknak meg vége szokott lenni, mint a nyárnak.
    Ebben még nincs benne a Telefon:
    Láthatóan még lehet náluk új szerződést kötni, tehát nincsenek abban a stádiumban mint az Invitel volt (még).

    Az utolsó szerződésem 6500 Ft-os ügyfélmegtartós csomagáron volt velük:


    Látható, hogy a Nonstop L 2000 Ft volt, most több mint a duplája, pedig elvileg van konkurencia, mert külön néven fut a DIGI is... mégsem érdekeltek benne, mert gyakorlatilag ugyanazok a tulajok, és miért kötne valaki Vodafone-t ilyen árak mellett?
    Beszéltünk arról, hogy minden bizonnyal majd az FTTH marad az utcában a végén, tehát felesleges lenne nekik a DIGI ajánlata alá menni, hogy aztán az úgy beinvitáltakat, majd megint át kelljen terelni ED3.0-ról FTTH-ra, mert az még macera is, leszerelés, beszerelés stb...

    A következő fázis az lesz, amikor már nem lehet majd Vodafone-ra szerződni. Ekkor a még meglévő szerződések kifutnak, de át is lehet kérniük az Efiknek magukat, viszont újat már majd nem lehet kötni Vodafone-ra. Utána következik majd a levél kiküldése a megmaradtaknak, hogy lekapcsolják a koaxot az adott utcában, és tessék szépen CB-t visszaküldeni, optikát meg behúzatni.

    Persze ebből az egészből azok akik a ONE egykori Invitel rézhálózatán ragadtak nem fognak semmit sem érzékelni, csak annyit, hogy már a ONE állítja ki a számlát, náluk marad továbbra is az ADSL ...

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák