Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • subaruwrc

    félisten

    válasz envagyok #10991 üzenetére

    ezek közül inkább a 2 táp összekötése járható szerintem.
    2e forintból van adapter hozzá
    vagy az egyiket mindig fixen járatod a másik meg indítja a gépet bár ez kevésbé okos megoldás

  • bot1978

    senior tag

    válasz envagyok #11023 üzenetére

    Igazából a táp része szinte mindegy is. Én tapasztalatból azt mondom ilyen idős VGA kártyákkal a 3 way SLI-t vizesblokkok nélkül egyszerűen felejtsd el. (amúgy is) de FC blokkot régi kártyára nem éri meg megvenni. Ha sima GPU blokk van csak a GPU-n akkor a VRM-et nem tudod rendesen hűteni, mert a kártyák között kevés a hely. Szóval engedd el ezt a dolgot szerintem. Pont akkoriban voltak olyan driverek, hogy 3 kártya lassabb volt, mint kettő és hasonlók… Szóval nem csak azért mondom, hogy engedd el, mert fogyaszt mint az állat. Higgy nekem nem éri meg se anyagilag se máshogy. Nekem anno voltak több VGA-s rendszereim. Akkor amikor az csúcs volt és új volt. A vége felé már mind vizes és még úgy is rengeteg gond volt vele. Új hardver, tuning lap, vágtam is, VGA BIOS-t is modoltam mindent, amit akarsz és szívtam még így is nem egyszer. Ha beléd állt a dili és mindenképpen valami több kártyás száz éves akkor sima SLI, de a 3way-t engedd el. Ha meg mindegy, akkor inkább kisebb fogyasztású kártyából kettő. Például egy 5770 CFX, abból anno megérte kettőt etetni, elég jól skálázódott és nem fogyasztott sokat.

  • bot1978

    senior tag

    válasz envagyok #11026 üzenetére

    Alaplap miatt nem kapcsol be a gép, csak ha kisütöm a tápot című történetre senkinek nincs valami ötlete?

    (#11026) envagyok
    Jézusom, egyre jobb ötleteid vannak. Ha már mindenképpen ilyen ampertemető kell régiből, akkor szerintem két Fermi. Azzal kisimulnak a régi gémek meg a villanyszámla is. Dupla haszon. Amúgy a GX2-ket érdemes szétszedni. A két nyák miatt van belül egy szalagkábel, ami csatis. Ha kimozdul a csatiból (az évek, a rezgés, a szerelés stb.) vagy rézoxid miatt nem érintkezik jól éppen, akkor nem fut le a selfcheck és nem ad képet a kártya. Ezt sokan nem tudják és eladják hibásnak a kártyát, pedig semmi baja, csak le kell tisztítani a csatit, a rézoxidot akármilyen úton eltávolítani összedugni és enjoy.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz envagyok #11028 üzenetére

    Bányászos videókban el szokták mondani, hogy hogy lehet 2 táppal nyomni a több kártyát. A lényeg azt hiszem csak annyi, hogy először bekapcsolja a 2. táppal a +2 kártyát, utána indítja rendesen az 1. tápot.
    Ezek a gépek 99%-ban 24/7 mennek, sokszor valami cipős polcra építve, akár fémre, akár fára.
    Nem a legjobb megoldás, de a videók alapján működik.

    Aztán lehet, hogy csak szerencse kérdése, hogy náluk nincs földhurok, meg ilyesmi, nem döglenek 6-osával a VGA-k, nem gyullad fel az egész, stb.

    Annyi, hogy 1db 800W-os használt korabeli táppal közelebb lenne a korhűséghez, mert, ha az alapján építed, hogy hogy néztek ki ezek a gépek 2006-ban vagy mikor jöttek ki azok a kártyák, akkor a 2 táppal kicsit eltérsz, nem hiszem, hogy sokan használták így. Pláne, hogy ált. korlátlan pénzből gazdálkodó emberek veszik 3-asával a csúcs kártyákat, ők meg meg szokták venni hozzá az adott legjobb tápot is.

    Két tápost majd 10 év múlva lenne érdemes csinálni 6db GTX1080-al, mint régi bányagép... :DDD

  • Kernel

    nagyúr

    válasz envagyok #11016 üzenetére

    Földhurok olyan dolog, amit varázsszóként emlegetnek olyanok is, akiknek fogalmuk sincs róla. Az is igaz ugyanakkor, hogy egész rendszerben kell gondolkodni az átlátásához. Nem úgy, mint amikor fórumban bedobnak egy rövid kérdést, miközben a válaszadóknak fogalmuk sem lehet az apróbb, de fontos részletekről.

    A nagy földhurkozás közben sokan elfelejtkeznek arról is, hogy ez elsősorban az analóg jelátvitelben okoz problémát, zavarokat hangban vagy képernyőn. Miután a földelt, aszimmetrikus jelátvitelben az árnyékolóharisnya közvetlenül részt vesz, így nem csoda, hogy az azon folyó nem kívánatos áramok által létrehozott feszültségesés egyszerűen hozzáadódik a hasznos jelhez.

    Digitális átvitelnél más a helyzet még ilyen esetben is, mert arra kevésbé hatnak a zavarok. A 0 / 1 szintek világából könnyebben kiszűrhetők az átmenetek.

    Amellett ott van még a földfüggetlen, szimmetrikus jelátvitel alkalmazása. Érpárak vannak a HDMI-kábelben is stb. lehetne sorolni. Földhurok itt nem sokat zavar, sőt még jobb is, ha például biztonságosan földelve van külön a TV és külön a számítógép is (mármint a lakás közös védőföldjére). Legalább nem megy tönkre a HDMI-bemenet, áram alatti dugdosástól.

    Ma már szinte mindenhol digitális rendszerek vannak, aminek működnie kell, rengeteg földhurokkal is.

    Két tápegység fémváza direkt összeköttetésben van a védőfölddel, tehát a konnektorban is találkoznak. Nyugodtan találkozhatnak a PC-házban is, ez így korrekt.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • bot1978

    senior tag

    válasz envagyok #11032 üzenetére

    Ha veszel a hardveraprón egy használt tápegységet, akkor használt árat fizetsz érte. Ha eladod szintén használt árat kapsz érte, tehát a kettő közötti különbözet nulla Ft.
    Mivel egy tápegység ára esik 1-2 hónap alatt kvázi nullát számodra a hardverapró lényegében egy ingyenes hardverkölcsönző. Semmibe nem kerül neked kivenni a piacról egy nagyobb tápot aztán visszatenni, ha már nincs rá szükséged abban az esetben, ha vételkor nem irreálisan magas árat fizetsz érte. Ezért nem jó az érvelésed. Ez az egyik, a vételár része.
    A másik a kockázat része az érvelésednek, az se jó illetve ismét nem értem...

    Azt mondod félsz a drága nagyobb táptól (amiben jellemzőbben van gyárilag jó védelem) amiatt félsz tőle mert használt és ennek okán nálad a rendeltetésszerű használat közben tönkremehet. Ettől félsz, mert a javítási költség ismeretlen. Amitől nem félsz viszont, hogy két tápegységet használj, amiből az egyik nyilván olcsóbb típus, (különben pláne nem érné meg az egész történet, hiszen két jó kicsi kerül annyiba…. )Ráadásul az olcsóbb típust nem rendeltetésszerűen készülsz használni, terhelni. Amikor ez elhányja magát akkor annyi a különbség, hogy nem az egész gépet viszi magával (mint félelmed szerint a nagy táp), hanem az egész gépet meg még egy másik tápot is. Ettől nem félsz, mert a kicsi az majd nem így hányja el magát, de a nagy az igen, mert az használt. Én nem tudlak követni. Ha nincs lóvé, amit le tudsz tenni azt értem, de nem ezt mondod. Most akkor mi van?

    (#11033) Kernel
    Óvatosan a tehátokkal. Villanyászok tudnának mesélni a magyar valóságról védőföld ügyben… A tény, hogy a két tápegység fémháza (jó esetben) össze van kötve a villanyóránál a nullával nem igazán releváns, amikor arról témázol, hogy 2 táp Secondary oldalát összekötöd a PC-n belül. Az persze remek, ha érinthető felületekről el van vezetve a töltés, csak nem old meg minden problémát.

Új hozzászólás Aktív témák