Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    Sziasztok, van egy régi Mercury MKP-4350 típusú 350W-os tápom. Ezek az ATX tápok mennek passzívban venti nélkül, vagy komolyabb áramfelvétel nélkül is kell a venti? Könnyebb lenne venti nélkül beépítenem. Mondjuk 5 Amper tud folyni passzívban vagy attól már túlmelegszik?

    Hangfalba használnám fel mivel minden adott itthon csak össze kell legózni. Az erősítő 12V-ról megy és passzív, ilyen autós cucc. Szétkaptam teljesítmény tranzisztor van belül csatornánként. Datasheet szerint 45W-os a tranzisztor darabja, szóval olyan hatalmas áramfelvételre nem számítok, mert a 4 csatornából eleve csak kettő lesz használatban (hídba kötve). A másik kettőről le is vehetném a tápot, csak ehhez a nyákot is bántani kéne. Mindegy. Egyetlen 30cm-es 125W-os mélyhangszóróval lesz terhelve az erősítő Basszusgitárhoz lesz gyakorló. Alapból nem is bántanám az ATX-et, mert elfér belül, csak fázom a lemezdoboztól, amiben gyárilag van a táp, mert lehet hogy zörögne.

  • bot1978

    senior tag

    válasz VIPowER #10892 üzenetére

    Mennyit fűt el kb. wattra? A hatásfokgörbe erősen romlik 20% terhelés alatt és szerintem bőven alatta lesz a 20%-nak. Max akkor megy talán fölé pillanatokra, ha nagyon hangosan szól. Szóval mennyivel számoljak? Olyan 60% hatásfokkal kábé vagy még rosszabb?

    Azért kérdezem, mert igazából oda lehetne mókolni műanyagos ragasztópisztollyal a ventit a gyári lemezház nélkül is mert a dobozon belül úgy sem látszik, csak az már elég gány meg ki tudja meddig tart. Egy túlméretezett borda elegánsabb lenne odacsavarozva rendesen a ládához arra kihuzalozni meg nem nagy ügy az alkatrészeket. Van itthon például régi P1 CPU hűtőborda, csak vajon elég nagy e, jó lenne tudni mennyit fűt el kb…
    Elsőre amúgy adta magát, hogy mivel az autós erősítő háza egy bazinagy alu hűtőborda, hogy arra kihuzalozni a tápból is alkatrészt, de aztán eszembe jutott, hogy a primer meg a szekunder kört egy bordára nem kéne és miután ezt a dolgot érintésvédelem miatt elengedtem elindult a vakarózás, hogy akkor hogy legyen, hogy jó legyen. Lehet hogy meghagyom a gyári házat és meglocsolom műanyaggal körbe végig a csavarok helyett, hátha úgy majd nem zörög...

  • bot1978

    senior tag

    válasz stoon #10893 üzenetére

    A 2x4pin-ből többnyire elég csak az egyiket bedugni ahhoz, hogy a gép induljon. Ha egyel nem indul az már gyanús.

    A vezeték színe pont nem látszik a képen, pedig az lenne az érdekes, hogy nem keverted e esetleg össze a kiegészítő csatival?
    Tudod van az a 4 pines ami a 20 pines csatit bővíti fel 24 pinesre... mindegy szerintem egyel próbáld meg...

  • bot1978

    senior tag

    Azért vakarózom rajta ennyit, mert van egy szatyorral (kb. 5db) ebből a típusból. Egy régi selejtezés során mentettem meg őket... Szóval olyan nagyon nem sajnálom, jut is marad is. Ingyen volt. Az egyik akksis csavarozó akksijának a helyére van bekötve, mert azzal políroztam kihasználva, hogy alacsony fordulaton forog. Tök jól bevált.
    Egy másikat évek óta használok egy fejegység+erősítő párossal és már nem emlékszem hogy anno 5V-ra vagy 7V-ra tettem a ventijét, de alig forog. Szóval olyan nagyon nem melegszik...

    Venti nélkül még nem kínoztam egyiket sem az is igaz.

  • bot1978

    senior tag

    válasz VIPowER #10897 üzenetére

    Addig ültetted a bogarat a fülembe amíg csak tettem fölé egy ventit, ill. alá, mert ez a láda mennyezete. Ez a szalag egyelőre nem zörög, de remélem igazad volt és nem feleslegesen van benne. Emiatt szerintem évente szedhetem ki a hangszórót, hogy a ventit megkenjem, mert zúgni fog a portól. Persze lehet hamarabb kirázza a lelkét a tápnak a 30 centis sub, 12cm a teljes kitérése 6cm hátra 6cm előre, szóval amikor éppen kap jelet szerintem felesleges is a venti, csak mi van ha bekapcsolva felejtem…. csak rábeszéltél

  • bot1978

    senior tag

    válasz BogyóBP #10900 üzenetére

    Nem igazán. Régen az analóg átjátszás hosszú kábellel című történet még azt mondom talán lehetett táp, mert az árnyékolás hiányosságai miatt villanymotor és egyéb bele tudott szemetelni a képbe és a tápból is jöhetett zaj, amit talán összeszedett, de manapság DVI-D átjátszás mellett inkább épület elvén le lehet egyszerűsíteni, hogy ha gond van a táppal, akkor nem működik a VGA és nincs kép, vagy alulméretezett táp esetén esetleg csak 3D terhelésre (amikor megnő az áramfelvétele a VGA-nak) újraindul a gép ilyesmi lehet táptól, de ha szemetel a kép, csíkoz stb. az VGA hiba. Többnyire GPU vagy VRAM hiba, ritkábban térdel valami power fet és nagy ritkán elko legutóbbi cseréje inkább csak ősrégi alacsony fogyasztású VGA-kon szokott segíteni.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Bici #10908 üzenetére

    Ami csattan az büdös. Ha akkorát, hogy hallod pláne büdös. Kérdezek egyet:
    Nem lehet, hogy a venti kapott el egy vezetéket?
    Úgy értem lóg egy kábel a házon belül, a végén mondjuk egy lengő molex, aminek a súlya húzza a végét a venti felé. Elérte, a venti adott neki egy pofont, csattant egyet, elszaladt :) Ventilapát tud ám csattani. :)

  • bot1978

    senior tag

    Te tudod. Én égetni való nebuló voltam és amilyen elkot nem durrantottam szét szakközépiskolában olyan nincs is. Egytől egyig kivétel nélkül olyan büdös volt mind, hogy ablakot kellett nyitni, hogy mire a tanár visszaér a tanműhelybe ne legyen azonnal bukta. És volt vagy 50 nm amiben egyszerre forrasztgatott 30 ember. Szerintem kizárt hogy kilő egy elko és nem érzed. Akkor süket az orrod.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Tyrel #10927 üzenetére

    „táp hátulján a kapcsolót és utána megpróbálom bekapcsolni a gépet”

    Ezt a módszert nem biztos, hogy egy HDD is értékeli. Ha már szerelsz biztos van a kezed ügyében csavarhúzó. Tápon a kapcsolót bekapcsolva hagyod, a műszerdugót is benne hagyod a tápban, csak a vezeték másik végét húzod ki a konnektorból és a villásdugó két villáját összeérinted a csavarhúzóval. Ennek utána garantáltan nem csíp meg a táp, amíg újra konnektorba nem dugod.

    (#10931) proci0

    Az hogy a rákban van, hogy egy lassan 20 éves Mercury tápban (ami már akkor is vacak volt, amikor új volt) nem térdeltek le a kondik a mai napig, a mai drága és igényes kapcsolásokba meg ilyen alkatrészeket ültetnek? Csávókámnak kinyílik az elko menet közben? Ennyire „kínai” lett minden? Ez már Hong Kong, Kína már jónak számít mi? Ehh és akkor 20 rongytól indul a táp aztán sokra megy vele ilyen alkatrészekkel, hogy a kapcsolás egyébként tényleg jó...

  • bot1978

    senior tag

    Munkahelyi gépemmel az a problémám, hogy nem kapcsol be. Kisütöm a tápot és utána bekapcsol. Kipróbáltam másik táppal és azzal is csinálja, szóval nem tápegységen belül, de valami tápos téma. Az alaplapon ki tudom fúrni mi lehet a ludas, van erre valami „paraszt” módszer? Egy régi 775-ös Giga lap.

    (#11012) envagyok és (#11014) proci0

    Szerintem a két táp nem azonos földpotenciálja miatti kóboráramok körül íródott gondolatok által vezérelve inkább beszéld le az ennyire tapasztalatlan embereket erről a megoldásról. 3db nagy fogyasztású VGA eleve olyan hőmennyiséget ad le, hogy még pontos táp mellett is akkorát droppol egy tizenéves alaplap, hogy már fagyhat is a cpu, aminek a hőmérséklete is határon lesz, főleg ha még emeli is a magfeszültséget és hát első dolga lesz, jön a thermal throttling, akadozás, fagyogatás és mindezek mellett szúrja ki, ha bármi gond van a táppal. Ráadásul mindhárom VGA öreg, ha apróból vadászott akkor már javított is… a halálba szívatja magát a srác az egész konfiggal csak és semmi öröme nem lesz benne. 10 percet megy két órát szereli. :) Persze lényegében nem szereli, csak keresi most éppen miért fagyott ki és indult újra.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz envagyok #11023 üzenetére

    Igazából a táp része szinte mindegy is. Én tapasztalatból azt mondom ilyen idős VGA kártyákkal a 3 way SLI-t vizesblokkok nélkül egyszerűen felejtsd el. (amúgy is) de FC blokkot régi kártyára nem éri meg megvenni. Ha sima GPU blokk van csak a GPU-n akkor a VRM-et nem tudod rendesen hűteni, mert a kártyák között kevés a hely. Szóval engedd el ezt a dolgot szerintem. Pont akkoriban voltak olyan driverek, hogy 3 kártya lassabb volt, mint kettő és hasonlók… Szóval nem csak azért mondom, hogy engedd el, mert fogyaszt mint az állat. Higgy nekem nem éri meg se anyagilag se máshogy. Nekem anno voltak több VGA-s rendszereim. Akkor amikor az csúcs volt és új volt. A vége felé már mind vizes és még úgy is rengeteg gond volt vele. Új hardver, tuning lap, vágtam is, VGA BIOS-t is modoltam mindent, amit akarsz és szívtam még így is nem egyszer. Ha beléd állt a dili és mindenképpen valami több kártyás száz éves akkor sima SLI, de a 3way-t engedd el. Ha meg mindegy, akkor inkább kisebb fogyasztású kártyából kettő. Például egy 5770 CFX, abból anno megérte kettőt etetni, elég jól skálázódott és nem fogyasztott sokat.

  • bot1978

    senior tag

    válasz envagyok #11026 üzenetére

    Alaplap miatt nem kapcsol be a gép, csak ha kisütöm a tápot című történetre senkinek nincs valami ötlete?

    (#11026) envagyok
    Jézusom, egyre jobb ötleteid vannak. Ha már mindenképpen ilyen ampertemető kell régiből, akkor szerintem két Fermi. Azzal kisimulnak a régi gémek meg a villanyszámla is. Dupla haszon. Amúgy a GX2-ket érdemes szétszedni. A két nyák miatt van belül egy szalagkábel, ami csatis. Ha kimozdul a csatiból (az évek, a rezgés, a szerelés stb.) vagy rézoxid miatt nem érintkezik jól éppen, akkor nem fut le a selfcheck és nem ad képet a kártya. Ezt sokan nem tudják és eladják hibásnak a kártyát, pedig semmi baja, csak le kell tisztítani a csatit, a rézoxidot akármilyen úton eltávolítani összedugni és enjoy.

  • bot1978

    senior tag

    válasz [CS]Blade2 #11029 üzenetére

    Erre a 400Ft-os csodanyákra gondolsz? :DDD
    Érdekes, hogy a kiélezett gépház eladási versenyben egy házat sem látni két atx hely és beépített csodanyák felállásban. Csak külön lehet kapni a kínai csodát, biztos a "hülye szabályok" miatt... :) ;]

  • bot1978

    senior tag

    válasz envagyok #11032 üzenetére

    Ha veszel a hardveraprón egy használt tápegységet, akkor használt árat fizetsz érte. Ha eladod szintén használt árat kapsz érte, tehát a kettő közötti különbözet nulla Ft.
    Mivel egy tápegység ára esik 1-2 hónap alatt kvázi nullát számodra a hardverapró lényegében egy ingyenes hardverkölcsönző. Semmibe nem kerül neked kivenni a piacról egy nagyobb tápot aztán visszatenni, ha már nincs rá szükséged abban az esetben, ha vételkor nem irreálisan magas árat fizetsz érte. Ezért nem jó az érvelésed. Ez az egyik, a vételár része.
    A másik a kockázat része az érvelésednek, az se jó illetve ismét nem értem...

    Azt mondod félsz a drága nagyobb táptól (amiben jellemzőbben van gyárilag jó védelem) amiatt félsz tőle mert használt és ennek okán nálad a rendeltetésszerű használat közben tönkremehet. Ettől félsz, mert a javítási költség ismeretlen. Amitől nem félsz viszont, hogy két tápegységet használj, amiből az egyik nyilván olcsóbb típus, (különben pláne nem érné meg az egész történet, hiszen két jó kicsi kerül annyiba…. )Ráadásul az olcsóbb típust nem rendeltetésszerűen készülsz használni, terhelni. Amikor ez elhányja magát akkor annyi a különbség, hogy nem az egész gépet viszi magával (mint félelmed szerint a nagy táp), hanem az egész gépet meg még egy másik tápot is. Ettől nem félsz, mert a kicsi az majd nem így hányja el magát, de a nagy az igen, mert az használt. Én nem tudlak követni. Ha nincs lóvé, amit le tudsz tenni azt értem, de nem ezt mondod. Most akkor mi van?

    (#11033) Kernel
    Óvatosan a tehátokkal. Villanyászok tudnának mesélni a magyar valóságról védőföld ügyben… A tény, hogy a két tápegység fémháza (jó esetben) össze van kötve a villanyóránál a nullával nem igazán releváns, amikor arról témázol, hogy 2 táp Secondary oldalát összekötöd a PC-n belül. Az persze remek, ha érinthető felületekről el van vezetve a töltés, csak nem old meg minden problémát.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Kernel #11035 üzenetére

    Mivel a hsz nettó személyeskedés újból csak a „földhurkozók” után már velem foglalkozik, de továbbra sem a kérdéssel így a problémám írom akkor le. (nem neked, neked mesélje el a tudod ki, hogy mi az az alázat, amikor kérdezel)

    Röviden annyi a gondom, hogy van két „fogyasztói kör”. Az egyik, aki relatíve tengernyi pénzt elkölt hardverre és tucatjával veszi a csúcs VGA-kat bányászni. Ez a kvázi pénzes kör generál egy szükségletet, tápok összekötését, mert nincs akkora táp a piacon, ami nekik elég nagy lenne, de minden pénzük megvan a probléma megoldására.
    Összeköti a miner a tápokat, igen, de szó nincs arról, hogy olcsó gagyi vagy éppen pici tápokat használna, vagy nem tudatodan vásárolna egyszerre több tápot hiszen ott van a táp mögött neki a millás hardvercsomag hatalmas áramfelvétellel, nem őrült meg vacakra kötni.

    És itt a tag, aki spórolni akar. Bazira nem ugyanabból a fogyasztói körből.

    Ez a probláma szerintem. Hogy el van tévedve.

    (#11036) envagyok

    Ha van konkrét típus le kell írni a típust és lesz aki ismeri a belsejét. Úgy emlékszem, hogy ami korábban szóba került arra egyből írta neked valaki, hogy azzal ő neki se állna, de lehet hogy rosszul emlékszem. Mindegy. Igazából nem lettem okosabb, szóval elengedem ezt a fórumot most. Mindenkinek további szép napot kívánok!

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    Még mindig nem jött rá, hogy nem én írtam. Két vállon vagyok, de azért a sörömet kérd ki, amíg lapítasz. Semmi ne zavarjon össze! :DDD

  • bot1978

    senior tag

    válasz Kernel #11041 üzenetére

    Problémád van, ebben egyetértünk. A politikának legalább van nyertese. Az, akinek az érdeke végül érvényesül. Te olyan csatába kezdtél, amit nem nyerhetsz meg. Akkor nyernél az analógiád szerint, ha feltétlen bizalmat adna mindenki a fórumnak, amiben megjelensz, viszont írhatsz akárhány hsz-t akármelyik fórumba attól még nem kerülsz abba a helyzetbe, hogy más helyett hozhass döntést. Mindenki maga dönt a neten talált információ hitelességéről. Ha emberünk nem racionális típus, akkor megnéz egy reklámot az add2psu adapterről és annak ad nagyobb hitelességet, mint bármelyik fórum hozzászólóinak. Tökmindegy hány bekezdést ctrl+vézel ide meg honnan, Ő fogja és összeköt két Codegent az adapterrel, aztán örül, vagy nem. Ő problémája. A te problémád nagyobb. Elég nyugtalanító olvasni, aggódom is, hogy vajon iszol e rendesen … A fórumnak az a lényege, hogy emberek beszélnek, vagy írnak. Egymásnak. Pont.

  • bot1978

    senior tag

    acbel pc6001
    típus milyen minőségi szintet képvisel?
    Lenovo brand gépekbe szerelték, ATX 280W Néha kattogni kezd a 6TB-os WD HDD a gépemben és felmerült, hogy esetleg a táp vacakol, de nem cipelném be szkópra, inkább csere, csak azon vakarózom mit tegyek a helyére. Ezt az AcBel tápot merjem, jóféle ez? Nem ismerem.

  • bot1978

    senior tag

    válasz tornas #11318 üzenetére

    Úgy érted kulturáltan pusztul el, nem visz el magával semmit? Vagy inkább úgy, hogy sok volt már a kezed alatt, de még egyet sem láttál kipurcanni? Igazából az érdekel megvannak e benne az alap védelmek rendesen csinálva.

    A hatásfoka biztos jó lesz, mert van az i3 proci (55W TDP) mellett egy GF710 VGA is, ami még 20W TDP +2db esetleg 3db HDD meg a sallang, szóval ideális helyen lesz a hatásfokgörbén.

    Igazából csak tesztelem, hogy ezzel is kattog e majd a WD. Nem tervezem évekig használni csak addig is lehetőleg ne vigyen el magával semmit.

    Egyébként HDD mechanika lesz ez majdnem biztos, nem szabad ezeket a héliumos vackokat megvenni :(

  • bot1978

    senior tag

    válasz tornas #11321 üzenetére

    Köszönöm, megnyugtattál. Igazából csak kikerestem az itt körülöttem fellelhetőek közül a gyártási idő szerint legfiatalabbat, de lövésem nem volt, hogy ez miféle.
    Nálam a HDD csak néha klikkelni kezd, de aztán abbahagyja és utána huzamosabb ideig jó. Sentinel szerint 100/100 marad, viszont amikor éppen klikkel (szerintem rángatja a fejet), akkor nem válaszol úgy, ahogy kéne. Szóval valami van. Felmerült, hogy esetleg tüske van a tápon, de tovább árnyalja a dolgot, hogy az utcában a kedves emberek b.cnak rendben tartani a fákat. Belenőttek a vezetékbe a lombok, így a trafóházban folyamatosan dolgozik az automata ívkioldó fél másodperces áramszüneteket okozva, amiket a PC táp simán megold kondiból, mert nem indul újra a gép. Két szünetmentesem van, de az egyiket megette a projektor, mert az izzó ettől szétdurranna.
    A másik szünetmentest meg már áttettem a kazánra, mert az bazira nem kellemes, amikor zuhanyzol, jéghideg lesz a víz, majd vacogva mehetsz át a kazánházba visszakapcsolni a kazánt, mert a setétek úgy csinálták meg az elektronikát, hogy magától nem kapcsol be a kazán, ha visszajön az áram. Tudom, vegyek egy harmadik szünetmentest. Ehh. Csak tudnám miért jó felsővezeték alá fát ültetni? Tényleg hihetetlen, hogy minden gyökér oda ültet, aztán meg közpénzből vágják vissza állandóan. Mé' nem lehet megtiltani, hogy oda ültessenek, aztán meg közpénzből a tövére egy kis sósavat, hogy érezze a törődést és ennyi...

  • bot1978

    senior tag

    válasz #68686080 #11325 üzenetére

    A lényeg, hogy akkor ez egy létező tápegység hiba, amit márkától függetlenül tudnak a tápok produkálni. Remek.
    Én a Sata tápcsati valami krimpelési hibájára gondoltam elsőre, de miután áttettem másik csatira és azzal is klikkelt rá két napra a HDD kicseréltem a komplett tápot. Egyelőre még nem klikkelt a cseretáppal, de nem csinálja gyakran, szóval még nem tudom.
    Örülnék őszintén szólva a táphibának, mert 6TB migrálására (többsége felhőbe fel) nem vágyom, szóval jó lenne megúszni a HDD cserét.

    Mondjuk ez elég gonosz dolog. Én annyit vettem észre, hogy amikor klikkelt a HDD akkor minden esetben készenlétből indult a gép. Amikor áramtalanítva volt hosszabbító elosztóval és utána indult akkor sosem, de ez lehet véletlen is. Vagy lehet pont a kínai elosztó még jó hogy mesélem, na azt még ma ki is vágom onnan. Engem már szívatott meg elosztó egyszer.
    Ú az mennyire gonosz. Annál már csak egy gonoszabb volt, amikor haver kölcsönkért egy műszerkábelt, utána zárlatot csinált vele egy 25A kismegszakítóval ellátott hálózaton, aztán visszaadta a kábelt a genyó, hogykössz. Érted a 10-15Amperes tápkábelt én meg bedugtam aztán fél óra múlva forogtam, mint a vadászkutya, hogy honnan jön az Amperszag. Az volt a mázlim, hogy elkezdett "recsegni". A húha anyját nem elég, hogy pofátlan még ki is röhögött :DDD

    Egyébként meg elko tud talán ilyen gonoszul vacakolni tápegységben, hogy izzóval szépen megyeget aztán meg mégsem. Na, már tápot sem nagy bolt használtan venni ezek szerint. Ezt védd ki.

  • bot1978

    senior tag

    Képzeljétek el tényleg tápegység hiba volt. A 6TB-os WD purple HDD nem klikkelt a cseretáppal azóta sem. Nem fagyott le a gép, nem indult újra, semmi más tünete nem volt a táphibának, mégis a táp volt hibás.

    Az elterjedtebb belek között esetleg van olyan, ami nem viseli jól, ha az 5V-os feszt használja az ember földpotenciálnak? Néha szoktam olyat, amikor már kikopott egy venti és éppen nincs másik, hogy kifújom, újrakenem és átteszem 12-5 közé 7V-ra, hogy ne pörögjön annyira. Nem emlékszem, hogy a hibás táp tekert e így ventit, de meglehet.

    Eddig nem volt ebből gondom, de most így próbálok mindent végiggondolni, mert fogalmi szinten változik a „jó” táp, ha a HDD-k már ennyire érzékenyek lesznek. Ilyet én most tapasztaltam először, hogy csak a HDD-nek van baja a táppal tüneti szinten.

  • bot1978

    senior tag

    válasz tornas #11333 üzenetére

    Az nem kérdés, hogy szabálytalan. Onnan már beindul a fantáziám, hogy rákerült a 12V az 5V-ra, de előtte, hogy mitől kerül rá az nincs meg. Gondoltam arra, amit írsz, de a ventimotor, ha megállítják sem tud felvenni elég nagy áramot ahhoz, hogy az átmelegítsen bármit annyira… meg nem is találkoztam még 12V-os ventivel, ami átment volna rövidzárba emiatt nem tudtam elképzelni az ominózus pillanatot.

    Annyira nem, hogy biztosítékot sem használtam soha, pedig hogy máshogy kerülhet rá a 12V, az 5V-ra mint rövidzárral, szóval bűnöztem. Nem kéne, de bűnöztem.
    Megérdemeltem volna a sorsom, de megúsztam.
    Most viszont a HDD kattogás, az extrém érzékenység miatt, ami eddig nem létezett (legalábbis én nem tudtam róla) a normál működés közben így szabálytalanul az ágak között folyó áram továbbra sem okozhat e vajon gondot? Lehet e valami, amire esetleg nem gondolok, mert tény, arra nem gondoltam, hogy időközben a HDD-k a méretnövekedéssel annyira feszegetik a tányérokat pörgetünk című technológia határát mechanikai szinten, hogy extrém érzékenyek lettek a tápra. Az nincs meg teljesen, hogy mi is van a tápon, amire érzékenyek és hogy kerül rá. Innen a bizonytalanságom.

    Eddig úgy gondoltam hagyok rá, feltételezek mondjuk 1A áramerősséget, hüm-hüm vajon van e olyan bél, aminél ez tényező lehet? 7W-ba belefér tán akkor is a venti, ha megszorul a síkcsapágy a portól, de legyen 2A biztos, ami tuti és bűnöztem, mert mind az 5V-os mind a 12V-os ágon 20A feletti áramokat láttam a táp feliratozása szerint, gondoltam mi máson folyhat át az így szabálytalanul felvett áramerősség, mint azokon az alkatrészeken, amiken egyébként 20A is vígan, szóval mi bajom lehet? Persze igazad van. Gyökérség, mert az, oda kell tenni egy új ventit. Igen, őőő igen.
    :B

  • bot1978

    senior tag

    válasz Simi37 #11350 üzenetére

    P=U*I ha emlékszel. A teljesítmény jele P, úgy számoljuk, hogy feszültség*áramerősség.
    12x20=240 Tehát 240W teljesítmény a maximum a 20 ameperes ágon, míg 12x30=360W a max a 30 amperes ágon. Ha tehát összeadod a maximumokat (240*2)+(360*2)=1200W lenne, de annyi nem lehet, mert max 1000W lehet. Szóval valami nem stimmel. Nem lehet, hogy valójában egy ág lesz az összes, csak a 20 és 30 amperes részen esetleg a felhasznált vezeték keresztmetszetek eltérőek vagy a felhasznált csatlakozók másfélék, esetleg biztosítékot használtak stb. ? Miért nem írod le a táp típusát? Az alapján itt egyből megmondják neked, hogy tökmindegy hogy dugod be. … és ha nem, miért nem.

  • bot1978

    senior tag

    Mesterek látott már valaki így megdöglendeni szünetmentest? Teljesen úgy néz ki a nyák hátát nézve, mintha a graetz híd lenne a hőforrás, de a diófák nem szoktak csak úgy maguktól elégni. Ez így ehh? Nem értem, csak pillázom. Nem vitt magával semmit, csak…

    [kép1]
    [kép2]
    [kép3]

    Jövök haza, amperszag, keresem, mint a vadászkutya, kazánházból jön, hátamon a hideg veríték, mert majd fél milla az a sz@r falikazán, erre kiderül, hogy csak a szünetmentes, amiről ment a kazán, hühűű a húha anyját, de bexartam

  • bot1978

    senior tag

    válasz syberia #11484 üzenetére

    Saját magát nyírta ki, senki nem bántotta. A kazán elektronikájának áramfelvétele minimális. Csak a téli üzem miatt van szünetmentesen, mert sajnos nem kapcsol vissza automatikusan egy áramszünet után és a zuhany alól kimászni vizesen át a házon, kazán bekapcs, inicializál te meg éppen kockára fagysz mellette, elég kellemetlen.
    Az utcában meg persze teleültették a felsővezeték alatti részt fával, hogy árnyékban lehessen parkolni, az ELMŰ meg persze nem ritkítja elég gyakran, jön a szél meg egy kis eső és már dolgozik is az automata ívkioldó a trafóházban. Csinál egy másodperces áramszünetet, az nekem elég is fürdés közben.
    Nem tudom mi történhetett ezzel a kínai csodával, hogy a fenébe tudja saját magát rövidre zárni egy szünetmentes.
    Még szerencse, hogy nem gyulladt ki, még a műanyag burkolatában is lett egy hullám. Akksit kiszedtem 8,3V, szóval nem 1 másodpercig tarthatott. Nem voltam itthon. Rátöltöttem, az akksi szépen felveszi a töltést, az is túlélte. Az amperszag most kezd csak kicsit oszlani végre, kegyetlen volt. Ablak nyitva éjjel is + napokig fújtam a WC illatosítót, de lenyomta, beette magát a falba is vagy nem tudom, de nagyon büdös volt.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz syberia #11487 üzenetére

    A Sweex brand-et szerintem azért vegyétek fel az erősen nem ajánlott kategóriába. Oké, hogy 2003-as gyártás volt, de a tönkremenetel azért sikerüljön már kigyulladás nélkül :(

    Nyílt lángja mondjuk nem volt, szóval még anyósnak se jó, ha lakástűzre spekulálsz. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák