Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Watercolour

    aktív tag

    Sziasztok,

    úgy tűnik, hamarosan Telekom FTTH területre költözöm, ezért lenne hozzátok néhány kérdésem. Ha esetleg ezekre a közelmúltban már elhangzott volna válasz, elnézést érte, de rengeteg hozzászólás van a topicban, az összefoglalóban pedig nem találtam egyértelmű választ kérdéseimre.
    - Új bekötésű FTTH esetén a televízió IPTV-n jön, tehát a házat elég RJ45-tel kábelezni? (Az ONT nem egy helyiségben lesz a TV-kkel.)
    - IPTV esetén az STB-ből jövő kábeleket akkor is dughatom az ONT-be, ha a PPPoE csatlakozást saját routerrel végzem el vagy a saját routeremben kell bűvészkedni majd IGMP snoopinggal?
    - Ha 2000/1000-es netet választom, megoldható valahogyan, hogy a teljes sávszélességet átadja a saját routeremnek (saját routerrel PPPoE-znék)? Mikrotiken megoldható 2 interface bondolása, kérdés az, hogy az ONT támogat-e ilyesmit?
    - Tudom, ez valószínűleg területfüggő, de érdekelne az általános tapasztalat. Általában mekkora elérhető sávszélességre számíthatok? Digi FTTH gyakorlatilag folyamatosan maxon kihasználható tapasztalatom szerint.

    Köszi a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Watercolour

    aktív tag

    válasz Beniii06 #114698 üzenetére

    Szia,

    köszi a válaszokat!

    A load balancingnál megfordult a fejemben, hogy működhet úgy, hogy az ONT router módban van és a mikrotiken 2 külön interfacet konfigurálok WAN-ra majd valamilyen módon load balanszolok köztük, de egyrészt így beiktatok egy extra hopot, hiszen az ONT és a mikrotik is NATolni fog, másrészt elég béna megoldásnak hangzik. Kár, hogy nem tud szabvány bondingot az ONT, de azért annyira nem nagy érvágás, az 1G/1G is elég lesz, főleg úgy, hogy általában nem gyengélkedik.

    RB4011iGS+ routerem van egyébként.

  • Watercolour

    aktív tag

    Sziasztok,

    az alábbiakban szeretnék segítséget kérni.

    Ház elektromos (és egyéb) felújítása folyik, jelenleg nincsen bekötve telekom szolgáltatás, viszont elérhető a Telekom FTTH, és szeretnénk is előfizetni rá.
    A házban van egy helyiség, ahova az összes villogó/zúgó/melegedő dolog kerülne (ONT, router, switch, NAS, stb.), és ebbe a helyiségbe bőven lesz is behúzva kábel, szépen becsövezve a falban.
    Megoldható az a telekomnál, hogy a bejövő optikai kábelt bevezessék a fali csövekbe, és úgy érkezzen meg a helyiségbe? Ez időzítés miatt is fontos lenne, mert hiába tart még a felújítás 1-2 hónapig, lassan meg kellene rendelnem a szolgáltatást, hogy be lehessen húzni a csövekbe a kábelt. Amennyiben ilyet nem vállalnak, vagy a kábel merevsége és hajlíthatósága miatt nem lehetséges, megoldható esetleg az, hogy vásárolok valamilyen ultraflexibilis optikai kábelt, és a padláson a bejövő kábelhez hozzátoldom, és ezt húzom be a falba?

    Másik kérdésem az, hogy emlékeim szerint valamelyik szolgáltatónál előfordult olyan, hogy a helyi üzletkötők tudnak a weboldalon találhatónál jobb ajánlatot adni. A telekomnál van ilyen? Érdemes megkeresni őt, vagy csak simán rendeljem meg a weboldalukon?

    Köszönöm!

  • Watercolour

    aktív tag

    válasz kopa1 #119837 üzenetére

    Köszi, jogos a behúzószál. A ház ethernet kábelezése már meg van tervezve és kivitelezés alatt van, SFTP Cat7 (Cat6a) kábelezés lesz, hogy valamennyire időtálló legyen.

    #119852 Essejó
    Köszi!

    Ha jól látom, az új Sagemcom eszköznek már van 2.5G ethernet portja, tehát 1 porton is működik a 2/1G net, nagyszerű. Ha 2G netet rendelek, garantáltan ilyet kapok?

  • Watercolour

    aktív tag

    Sziasztok,

    ritkán járok erre, ezért elnézést kérek, ha a kismillió hozzászólás között van már gyógyír a problémámra.

    Setupom a következő:
    FTTH, Sagemcom eszköz (amin van egy 2.5G ethernet), internet, IPTV.
    Sagemcom eszközre saját mikrotik router dugva, ez végzi a PPPoE kapcsolódást, valamint szintén a Sagemcom eszközre volt csatlakoztatva az előző IPTV box (nem emlékszem sajnos a típusára, egy nagyobb fekete doboz), és kiválóan működött.

    Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy "háromszor annyi csatorna ugyanannyiért" érveléssel megrendeltem az új Androidos TV boxukat, és a kiszálló kollégát naivan elküldtem, hogy "majd beszerelem én", és odaadtam neki a régi eszközt.

    Próbálkoztam már a Sagemcom eszköz áramtalanításával is, de az új Androidos box nem hajlandó működni sem a Sagemcom eszközre dugva, sem a Mikrotikre.
    A Mikrotiken legalább az internetet elérte, csak a TV nem ment (gondolom IGMP proxy hiányában), de igazából nem is szeretném a Mikrotiken használni, távol tartanám az ilyen kétes biztonságú eszközöket a saját alhálózatomtól.

    Ügyfélszolgálattal próbálkoztam, gyakorlatilag közölték, hogy "saját routerrel nem működik", és nem is untatnálak titeket azzal, milyen nonszensz forgatókönyveket javasoltak az egész helyzet megoldására.

    Kérdésem:
    - Megoldható-e valahogy az Androidos eszköz életre keltése Sagemcom eszközre dugva úgy, hogy nem a Sagemcom végzi a PPPoE auth-ot? Ha igen, hogyan?
    - (Ha minden kötél szakad) Mikrotiken menne IGMP proxyzással, bezárva egy saját szeparált subnetbe?

    Köszi.

  • Watercolour

    aktív tag

    válasz snyper990 #137502 üzenetére

    Oh, működik, köszi!

    Jó kérdés, hogy ezt miért nem tudta megmondani 3 különböző ügyfélszolgálati munkatárs közül egy sem...

  • Watercolour

    aktív tag

    Sziasztok,

    upgrade-eltem, kaptam "nonstop wifi" szolgáltatást, ami némi próbálgatás után működni látszik, de sajnos az FTTH leállása esetén a stick egy hagyományos LTE kapcsolatot hoz létre a Telekomos eszközön, tehát csak a saját LAN-ján tud az eszközöknek netet adni, a saját Mikrotik routeremnek, amely saját PPPoE sessiont épít fel, ez nem túl nagy vigasz, mivel ő nem tud csatlakozni. A sticket nem tudom a saját routerembe dugni, mert - feltételezem - a firmware korlátozva van, hogy csak a telekomos eszközben működjön.

    Kis gondolkodás után csak az jutott eszembe, hogy a saját routeremen valahogyan megoldom, hogy történjen egy "failover DHCP-re", ha lefekszik a PPPoE, bár fogalmam sincs, hogy ez mekkora hülyeség és működőképes lehet-e.

    Valaki próbált már ilyet vagy van más ötlete?

    Köszönöm.

  • Watercolour

    aktív tag

    válasz adika4444 #155110 üzenetére

    Köszi, gyors guglizás után én is ilyen megoldást találtam, a napokban megpróbálom.

Új hozzászólás Aktív témák