Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Moleman

    addikt

    válasz Memmaao #55040 üzenetére

    Kibírni kibírja, csak nem feltétlen ideális.

    Az előző kocsimban 9 évesen elforrt az Alpokban, most néztem utána a számlán, hogy akkor is csak pótoltak 2 decit, tehát most, 17 évesen is többnyire a gyári fékolaj van benne. :D Szóltam is az új tulajnak, hogy nem ártana cserélni.

    A mostani 8 éves kocsimban nemrég cseréltettem megelőzésképp, mert ennél is fütyült rá a márkaszerviz, pedig 5 évig oda volt hordva a gari miatt. Gyertyát se cseréltek 120 ezernél, pedig papíron kellett volna. Szerencséjük, hogy 142-nél is szépek voltak még a gyári gyertyák.

    A motorolaj sincs kőbe vésve, nálam 20 ezer km a csereperiódus papíron, de amíg csak évi 6000-et mentem, csak 2 évente cseréltettem 12 ezernél. Tudom, álltában is savasodik, stb, de fix hőmérsékleten áll az autó, rövideket nem megyek vele, nem sok baja lesz.

    Ami az anyagi oldalát illeti, ki tudnám fizetni gond nélkül, de az utánajárást nem éri meg, itthon meg nem koszolok vele.

    [ Szerkesztve ]

  • AMD Power

    titán

    válasz Memmaao #55040 üzenetére

    Én is most fogom majd csertetni amikor belekerűl az új első fék. Mondjuk az enyémben rendesen cserélve volt a szervízkőnyv alapján. :R A váltóolaj már januárban cserélve lett, egyből a vásárlás után.

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz Memmaao #55040 üzenetére

    Én azt nem értem, miért nem hagyod benne a long life olajat 30ezer km-en keresztül, a gyártó megmondta hogy úgy a tuti... (irónia)

    Na, pont azért, amiért Te nem követed a gépkönyvet, én is pont ezért nem követem. Sőt, véleményem szerint a fékfolyadékot félévente kellene cserélni... Elárulom, hogy sok autóban nem cserélik, csak leszámlázzák, mert a papír mindent elbír. De nem koptatom az ujjaimat ha nem muszáj, aki érti érti, aki nem azon meg nem tisztem segíteni. Ha neked ez a meggyőződésed, lelked rajta, Te dolgod, csak ne próbáld megmagyarázni hogy mindenki okos csak én vagyok helikopter...
    Igen, ki kell cserélni, le van írva a karbantartási utasításban, de nem ez volt az eredeti kérdés. (#55015)
    Van aki sosem cserél váltóolajat, ők váltót cserélnek 150ezrenként, mert úgyis eladják addigra, tehát már nem az ő bajuk lesz, addig meg minek borogassák a literenként 3500 forintos váltóolajat kétévente bele (2,8L kell a 6MT-be!), hogy majd a következő tulajnak jó legyen!? Hidd el, valószínűleg ő sem fogja hogy a harmadiknak jó legyen, stb. Tudsz követni, ugye?

    Nem azt írtam hogy sosem fogom kicserélni, hanem azt hogy kibírnak még két évet. Értő olvasás, hogy a Te szavaiddal éljek.

    De részemről én lezártam a témát, tanács kellett volna, mielőtt olyanért fizetek ami nem jó nekem, de ezt nem kaptam meg, úgyhogy innentől ez felesleges "szájtépés".

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Új hozzászólás Aktív témák