Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    válasz #48967168 #16064 üzenetére

    Nem nagyon értem ezt az AF sebességes lassúságot. Illetve, azt sem, hogy "mire megtalálja a szemet két expó között annyi idő alatt a DSLR-en is megvan a kompozíció"

    Nekem ilyen nincs. Ha egyszer megvan az arc és/vagy szem, akkor azt nem kell két expo között újra megtalálni... Ha rajta van a fej a képen, akkor nem kell semmire várni.
    Nekem úgy van beállítva, hogy AF-On gomb a normál fókusz és az AEL gomb a szem fókusz. Jah és mind ez AFC módban... Nekem semmire nem kell várni... Bármelyik gombot nyomom, azonnal tudok éles képet lőni. Mindez úgy is működik ha az ember mozog, tehát a követés is folyamatos.
    Nálad még egyszerűbbnek kellene lennie, mert az objektíven levő gombra be lehet állítani a szem fókuszt. Az pedig elvileg pont ott van a másik kezed ujjvégénél.

    Esetleg arra gondolsz, hogy vadászik a lencse és nem tud fókuszálni???

    Még egy dolgot próbálj ki az objektíveddel. Kíváncsi lennék, hogy a te Sony FE 24-105/4 G OSS lencséddel ez hogy működik:
    1. Állványra (stabil helyre) rakod a gépet,
    2. AFS-re állítod a fókuszt, középső fókuszponttal
    3. Beállítod a 2 sec-es késleltetett fókuszt (önkioldót)
    4. Blendét F4.0-ra állítod
    5. Középre 3-5m-re raksz egy tárgyat, a kép közepére és arra fókuszálsz.
    6. Készítesz egy képet
    7. F5.6-ra állítod a blendét
    8. lösz egy képet, úgy, hogy nem fókuszálsz újra (semmiképpen ne fókuszálj)
    9. F8-ra állítod a blendét
    10. lösz egy képet, úgy, hogy nem fókuszálsz újra (semmiképpen ne fókuszálj)
    11. Össze hasonlítod a 3 kép középpontján az élességet.
    12. Megírod az eredményt

    szerk:
    Azt elfelejtettem írni, hogy a tesztet 105mm-en javasolt végezni, mert ott látszik a legjobban

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák