Új hozzászólás Aktív témák

  • general

    addikt

    Lehet, hogy vitát gerjesztek, de ez is csak egy vélemény. Nekem az utóbbi időben egyáltalán nem pontos a DisplayCal kalibrációja. Tényelg nem tudom, miért, de egyértelműen elviszi a fehéregyensúlyt, általában a magenta felé. Mivel i1Display Pro-t használok, így mindig le volt töltve az X-Rite saját szoftvere, az i1Profiler is, és sok-sok összehasonlítás és kalibráció után azt kell mondanom, hogy az újabb, 3-as verziójú sw-k nekem pontosabb kalibrálásokat adnak. Macen dolgozok, hackintosh és macbook, mindkettőnél jobbak az eredmények (a macbookot is a monitoromra kötöm persze, de a saját képernyőjénél is ez a tapasztalat)
    Ennek oka lehet egyébként maga a monitorom is, a típusa miatt, tudniillik GB-ledes Asus Proart PA279 típus, és a DisplayCalban sosem tudtam normális korrekciót beállítani hozzá, össze-vissza eredményeket kaptam általában. Az i1Profilerben nincs sok opció a korrekcióhoz, a monitor panel típusát beállítod és csá. De akkor is elég jó színeket ad, mármint korrektet, szemre is semlegesebb a fehér, validálás ide vagy oda.
    Lehet, hogy sima W-ledes monitornál a DisplayCal jobban teljesít, nem tudom.

Új hozzászólás Aktív témák