Új hozzászólás Aktív témák

  • privacy99

    senior tag

    válasz #97246720 #22343 üzenetére

    Csak ennyit olvastál, hogy 3D Touch, vagy azért vetted a fáradtságot, és legalább utánanéztél, mit jelent? Mert nekem inkább az előbbi jön le.

    Nyomásérzékeny a képernyő teljes felülete, nem csak érintés van, hanem különböző erősségű nyomás is, ami különböző funkciókat aktivál.

    Példák (nem féltétlen vannak megvalósítva, de nagy részük már igen):

    - Új jegyzet az evernote-ban: Alkalmazásikonon erősebb nyomás, és a felugró menüből már írhatod is
    - Grafikai alkalmazás: A toll/ceruza/ecset vonalvastagsága összhangban van azzal, mennyire nyomod a kijelzőt
    - Időjárás ikonra erősebb nyomás: Megmutatja a mai időjárást lebontva
    - Autóverseny: Gázadás annyira, amennyire nyomod a kijelzőt
    - Hívás ikon: Kicsit erősebben nyomod, és hívhatod a legutóbbi x számot, vagy a kedvenceket

    Ezeket csak azért írtam, hogy értsd a technikai megvalósítását.

    Nekem a MacBookomban van ez a nyomásérzékeny érintőpad, ami pl. akkor hasznos számomra, amikor egy link van valahol (pl. itt a fórumban van rendszeresen), kicsit erősebben nyomok rá a linkre, és felugró ablakban megmutatja, mi van mögötte, ha meg akarom nézni, elég odanyomni (de görgethetem is a felugró ablakban), ha nem, kikattintok belőle.

    De ugyanúgy működik a rajzolásos dolog is, amennyire nyomom, annyira vastagon fog az adott eszköz.

    Az meg a másik, hogy a Macbookban is, és az i6S-ben is van egy rezgőmotor, ami finom rezgéssel jelez vissza a nyomás erősségére. Tehát pontosan tudod, hogy milyen funkciót aktiváltál, a sima nyomás apró rezgés, az említett link megnyitás erősebb rezgés stb.

    Szerintem ezek nagyon jó dolgok. Nem az évszázad csodája, de én nagyon szeretem használni, és még csak most ugranak rá igazán a külső fejlesztők is.

    Ez is egy olyan dolog, hogy ó minek ez, meg sz*r meg Apple.. Aztán majd az évek megint az Apple-t igazolják, és egy halom dolog lesz, ami használja. Olyanok is lesznek, amik most még eszünkbe sem jutnának, nagyon kreatívan ki lehet ezt használni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák