Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Woodslave #895 üzenetére

    Szerintem egy fontos komment a cikkhez, hogy aki megnézi, olvassa el a magyarázatot is, ne ragadjon le a táblázatnál, mert az nagyon félrevezető.

    Amúgy rövid összefoglalása a cikknek: nincs igazán használható kutatás a ketogén étrend hatásairól.

    Kicsit részletesebben:
    1. Fat loss: megállapították, hogy azonos kalóriamennyiség mellett ugyanannyit lehet fogyni keton, mint más diétán. Ezt eddig is tudtuk, keto nem csoda diéta.
    2. Lean body mass: az jön ki, hogy zsírmentes testtömeg nagyobb mértékben csökkent ketogén étrenden, viszont ebbe nem csak az izom számít bele! Hanem a víz, glikogén is (magyarul minden ami nem zsír). Ezekről meg ismert, hogy jelentős mértékben csökkennek ketogén étrenden, szóval ha nem ~6-12 hónap pluszos a kutatás, akkor lehetetlen megállapítani, hogy a tényleges izomveszteség milyen. Megjegyzés, tanulmányok szerint a legtöbbet a zsírmentes testtömeg megtartásáért edzéssel és megfelelő proteinbevitellel lehet tenni.
    3. Anaerobic performance: Legtöbb tanulmánynál nincs control csoport, kevés résztvevős, és ami legfontosabb, pár hétig tart, amíg keto adaptációnak esélye sincs, hogy végbemenjen.
    4. Aerobic performance: itt kb. teljesen használhatatlanok a tanulmányok
    5. Strength performance: rövid távon az jön ki, hogy keton is lehet erőt növelni, kb. hasonlóan, mint más étrenden, bár bizonyos tanulmányok szerint keto talán gyengébb ilyen téren. Ez is ismert volt eddig is. Hosszú távú tanulmány itt sincs.

    emiki6
    Végigolvastam, szerintem érdekes volt az interjú, és vannak benne nagyon jó dolgok. Ettől függetlenül továbbra is azt látom, hogy a "keto = rák ellenszer" kijelentés egyszerűen nem állja meg a helyét, némi fanatizmust érzek a pasasban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák