Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabonorbkk

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. :)
    Harmadik napja, hogy elkezdtem a ketogén diétát és visszacsatolást, illetve tanácsokat szeretnék kérni.
    Röviden rólam: 32 éves, 175 cm, 73 kg vagyok. Kb. 5 éve súlyzós edzést végzek, ez idő alatt teljesen áttértem a csirke+rizs+zab kombóra. Az édesség, cukor, liszt és társai SEMMILYEN formában nem szerepelnek az étrendem között. Csalónap kb. havonta 1 alkalom ami annyit takar 1-2 falat süti, kenyér stb. Egyáltalán nem hiányzik ez a fajta "szemét" kaja.
    kb. 2 éve diétáztam a megszokott testépítő módszerrel, de a vége fele már elég durván átlendültem a másik oldalra (kevés kalória), hogy kb. egy zombi voltam ezért abbahagytam, de a zsírt sikerült lepucolni azért rendesen :)
    A ketogén diétát egy kedves ismerősöm ajánlotta és úgy gondoltam, hogy itt az ideje kipróbálnom valami újat. Hogy őszinte legyek talán 5 év után most érkeztem el oda, hogy a rizs+csirke kombótol besokalltam. :\
    Talán olyan 5 kg felesleg van rajtam amit le szeretnék adni.

    Neten találtam "katogén diéta kalkulátort", amibe be kell írni az adatokat (magasság, súly), illetve, hogy milyen mozgást végzünk heti hány alkalommal. Jelenleg heti 3-4 edzést csinálok, kizárólag súlyzós.

    Rengeteg videót, illetve cikket olvastam, hogy mi a helyes étrend, milyen arányok szükségesek ehhez a diétához, de még így is szkeptikus vagyok, hogy megfelelő-e amit csinálok. Hogy őszinte legyek furcsa a csrike rizs kombó után elhinni, hogy a szalonna nem hizlal :DDD

    Ez a harmadik napom. Megmutatnám, hogy mit ettem az előző 2 napban és kérlek, hogy mondjatok valami véleményt ez így jó vagy valamit elbaszok :)

    Röviden a 2 nap tapasztalata, hogy mit érzek:
    - az agyam talán picit tompa (ülő munkát végzek picit talán lassabban reagálok a dolgokra :))
    - energia van!! meglepő de az edzés talán még jobban is megy.. bár ez lehet attól van, hogy még csak 2 napja csinálom és a glikogén raktáraim nem ürültek ki
    - fáradtság: nincs... kb 4-5 óra alávás után felkelek hajnalban, hogy teljesen kialudtam magam
    - éhség: nincs.. furcsa.. amikor a szokásos kombón "éltem" (csirke+rizs), ha nem ettem 2-3 óránként minden bajom volt.. szédültem, korgott a gyomrom stb.. (utána olvastam a tudományos magyarázatot tudom miért van)

    Az fő élelmiszerek amit fogyasztok: tojás, sajt, szalonna, trapista, olívabogyó, mozzarella, sonka, csirke, avokádó, kolbász, napraforgó, mogyoró, lenmag, tepertő

    A kalkulátor szerint naponta, ha heti 3 edzést csinálok akkor a következő makrókat kell bevinnem a szervezetembe:
    1582 kcal
    100 g protein
    25 g carbs
    120 g fat

    És akkor a napom, hogy mit ettem:

    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

    Köszönettel:
    Norbi

Új hozzászólás Aktív témák