Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz arty #11 üzenetére

    Best of:

    8 bites:
    [link]

    32 bites:
    [link]

    Hatalmas köröket lehetett velük tolni, főleg a split screen miatt. Szerintem a Lotus utolsó része a mai napig nyugodtan elővehető. A Pitstop-al már tényleg csak nosztalgiából tolnám, de akkor sem egyedül. :D

    A Mario/Sonic racer-ek még amik szintén bármikor elővehetőek.

    A már poligonos 3D-s kezdeti PC (első 3DFX videokártyák) korszak játékai tényleg sokkal jobban öregednek, inkább a pixelek, mint a szegletes kinézet. Bár akkoriban azon is nagyokat ámultunk.

    Több ilyen couch-multis játék kellene, persze van egy pár modernebb is pl. a Rocket League elég jó lehet, nem ragaszkodnék én a retro grafikához sem, de valahogy hanyagolva van ez a játékmód/stílus. De pont ez a cikkben szereplő engem nem győzött meg annyira azokkal a poligonos kocka tereptárgyakkal. Akkor inkább lenne pixeles. :D

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz arty #14 üzenetére

    Nekem 32bit-es, mert PC-n toltam a legutolsó részét a Turbo Challenge-t, azt hiszem valamivel szebb is volt a grafikája, mint konzolokon. Még pálya generátor "szerkesztő" is volt benne, így szinte megunhatatlan volt, zseniális!

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz arty #16 üzenetére

    Pontosan nem emlékszem mikortól, de elég sokáig húzta nálam a 60Hz-es 486DX és utána benne egy 5x86-os AMD 120MHz-en. Ez volt az első PC-m tehát bőven 32bites volt már. Annak a Lotus-nak meg szerintem egy 386-os volt a minimum. 90' évek biztos, de még belógott az szerintem a 2000'-be is...

    Konzolom sose volt, csak "béreltük" néha a SNES-t egy ilyen garázs féleségből, természtesen főleg szintén a többjátékos gamák miatt, akkor még C64-em volt csak.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz arty #11 üzenetére

    RoadBlasters és Taito Chase HQ, a Rad Racer NES játékok, az OutRun 16bit-en szerintem is még elég szórakoztató tud lenni. Megértem ha valakinek a nagy felbontású textúrák és az autók belső nézetének a kidolgozottsága, és a vezetés fizikája a legfontosabb, ezért már nem értékeli ezeket a régi retró játékokat. Ez a Horizon Chase Turbo maradhatott volna ezen a retró környezeti kidolgozáson, de a részecske effektet (felszálló por és fékezések) nagy kár volt ennyire kockásra venni. Mega Man 11 és a Sonic the Hedgehog 4 játékfejlesztői tudtak még újitani, de még megmaradtak a régi oldalnézetes kinézet és a megszokott karakterek mellett. Néhány régi bevált recepten nem érdemes hirtelen nagyot változtatni, de azt arányosan kell hozzáadni.

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz arty #43 üzenetére

    Jó, hát az évszámokra már nem emlékszem ilyen pontosan, csak sacc-per-kb. ami megmaradt bennem a grafika szintjéről. De tényleg, mintha valamivel szebb lett volna a grafikája.

    Anno, mikor emulátoroztam, N64-re azért volt jó pár játék, ami érdekelt, de Dreamcast-en nem emlékszem az említetten kívül másra. Az meg talán el sem indult nekem, mert -rég- nem volt már szerver, ahova csatlakozhatott volna. Azt hiszem ezért is lett bukta, mert elég gyenge volt rá a játék felhozatal.

    A "MAME-s" játékokat szeretem még nagyon, sok 8 meg 16bit-es konverziónak is azok voltak a "kompromisszummentes" eredetijei. Csak nagyon macerás és szöszmötölős a "rom-olás" vele.

    Lehet fura, de engem meg valamiért pont a PS1 nem érdekel annyira. Talán épp azért, amit írtam korábban, hogy itt már csak poligonok voltak a főszereplők és a játékok nem voltak olyan "egyediek", mint pl. N64-en.

    [ Szerkesztve ]

  • orion1025

    őstag

    válasz arty #44 üzenetére

    "én simán élvezem a super mario world-öt vagy a sonicokat, imádom a kézzel rajzolt, igényes pixelgrafikát (akár mai játék, akár korabeli!) és bizonyosan nem az akkori emlékeket akarom átélni, mivel anno nekem ezek kimaradtak anyagi okokból :) (c64em volt "végig")+"

    Na ez az!. Ami neked kimaradt, sokunknak nem, és már a milliomodik lerágott búrt nyúzzák le róla, mint a Resident Evil re-re-remastered remaster edition. Nekem a konzolozósdi maradt ki egy kicsit anno, én meg ott találok még most is pár gyöngyszemet, bár ezek sem nagyon szegeznek oda pár óránál tovább. Régen a PS1-et általános iskola után nyomtuk mindig felváltva, csak leragadtunk a Gran Turismo meg a Carmageddon, Mortal triónál, sok cím ezért maradt ki. De mondjuk azt még a mai napig nem értem, hogy miért játszanék mondjuk a Gran Turismo első részével még ma is, miközben van már századik kiadása is.

    Tudod régen minden jobb volt, akkor újdonságként élte meg az ember, mert nem lehetett válogatni, ezért még a képernyőkímélőt is percekig leste az ember, csak ezek az idők már elmúltak, hiába időz fel sok kedves emléket nekem is a retro játék korszak, de ezek annyira bugyuták és primitívek mai szemmel nézve, hogy az valami félelmetes.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • orion1025

    őstag

    válasz arty #48 üzenetére

    Én nem azt mondtam, hogy az új játékok ezért és azért istencsászárok. Én spec ki nem állhatom az oldalnézetes játékokat gyerekkorom óta, de rengeteg szar játék volt régen is, csak az idő megszépíti tudod. A mai játékok sem könnyűek eltekintve pár kivételtől, de én már nem azért ülök le néha gémelni, hogy rommá szopassam magam, hanem kikapcsolódás miatt. Például ott van a Splinter Cell Blacklist, amit az Asszonnyal nyomtunk Coop-ba, de két nap szenvedés után sem tudtuk megcsinálni az első pályát a végéig, szóval nekem ilyenekhez már semmi idegzetem, ez nem kikapcsolódás. Nem vagyok egy üljünk le és butuljunk ember, szeretem az összetett játékokat, de a szivatást már nem tolerálom, nekem semmi időm napi két órát egy helyben toporogni ha évente párszor le tudok ülni kockulni.

    Hál isten az említett két konzol nekem kimaradt, mert mint írtam nem nagyon konzoloztunk a PS1-et kivéve, de már akkor is gyűlöltem a japó teknikát, meg a manga beütésű cuccokat, meg az elcseszett belpiacos játék imitálásokat. A PS2 volt érdemben játszható minden tekintetben konzol terén, de erre is rengeteg semmire való játék jelent meg. Én speciel képtelen vagyok egy régi Silent Hill résszel játszani, ha már van belőle sokkal újabb, szebb, kifinomultabb kiadás is, akkor minek kínozzam magam vele? Szeretem a retro dolgokat, de nálam van egy határ, ami alá nem megyek, mert azok a dolgok jók ha csak emléknek maradnak meg, nem rombolom le azt a világot egy újra melegítéssel aminek totális kudarc lenne a vége. Anno rongyosra játszottam a Warcraft 2-t, de elsírnám magam (nem a gyönyörtől) ha tíz percig bohóckodnom kellene vele.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Új hozzászólás Aktív témák